Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topoverleg in Parijs om 'lessen te leren' na chaos bij finale

Topoverleg in Parijs om 'lessen te leren' na chaos bij finale

PARIJS (ANP) - Op het Franse ministerie van Sport vindt maandagochtend topoverleg plaats tussen de partijen die betrokken waren bij de organisatie van de finale van de Champions League in Parijs. Minister Amélie Oudéa-Castéra ontvangt vertegenwoordigers van de Europese voetbalbond UEFA, de Franse voetbalbond FFF, het Stade de France, de politie van Parijs en de stad Saint-Denis. "Om de incidenten bij de Champions League-finale te analyseren en om lessen te leren voor onze grote sportevenementen in de toekomst", zegt Oudéa-Castéra over het doel van de bijeenkomst.

Voorafgaand aan de finale tussen Real Madrid en Liverpool liep het buiten het stadion uit de hand. Duizenden Engelse supporters kwamen het Stade de France niet in, volgens de Franse autoriteiten omdat ze valse kaartjes hadden. Rond het stadion ontstonden daardoor lange wachtrijen. Heel wat mensen klommen over de hekken en wisten zo het nationale stadion van Frankrijk in Saint-Denis, een voorstad van Parijs, binnen te dringen. In een poging om de situatie onder controle te krijgen, gebruikte de politie traangas en pepperspray.

Vanwege alle onrust rond het stadion begon de finale ruim een half uur later dan gepland. De Franse autoriteiten en ook minister Oudéa-Castéra gaven de Britse supporters de schuld van de chaos, maar er was ook heel wat kritiek op de organisatie. Liverpool en de Britse overheid hebben om een onafhankelijk onderzoek gevraagd. Oud-presidentskandidate Marine Le Pen, die het onlangs in de verkiezingen moest afleggen tegen Emmanuel Macron, riep zondag op om een parlementaire enquête in te stellen om uit te zoeken hoe het zo mis kon gaan.

Parijs organiseert over twee jaar de Olympische Spelen. Heel wat Franse politici uitten zondag hun zorgen over dat evenement na de chaos bij de Champions League-finale.

Meer uit Voetbal

Chelsea geeft 2-0-voorsprong weg en speelt gelijk tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.

3 uur geleden
Slot beleeft 'zwaarste seizoen' met 'ondermaats' Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."

12 uur geleden
Fortuna Sittard lijft ervaren doelman Marsman in

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.

15 uur geleden
PSV voorlopig zonder doelmannen Kovar en Olij

EINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.

16 uur geleden
Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

17 uur geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

1 dag geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

1 dag geleden