Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topoverleg in Parijs om 'lessen te leren' na chaos bij finale

Topoverleg in Parijs om 'lessen te leren' na chaos bij finale

PARIJS (ANP) - Op het Franse ministerie van Sport vindt maandagochtend topoverleg plaats tussen de partijen die betrokken waren bij de organisatie van de finale van de Champions League in Parijs. Minister Amélie Oudéa-Castéra ontvangt vertegenwoordigers van de Europese voetbalbond UEFA, de Franse voetbalbond FFF, het Stade de France, de politie van Parijs en de stad Saint-Denis. "Om de incidenten bij de Champions League-finale te analyseren en om lessen te leren voor onze grote sportevenementen in de toekomst", zegt Oudéa-Castéra over het doel van de bijeenkomst.

Voorafgaand aan de finale tussen Real Madrid en Liverpool liep het buiten het stadion uit de hand. Duizenden Engelse supporters kwamen het Stade de France niet in, volgens de Franse autoriteiten omdat ze valse kaartjes hadden. Rond het stadion ontstonden daardoor lange wachtrijen. Heel wat mensen klommen over de hekken en wisten zo het nationale stadion van Frankrijk in Saint-Denis, een voorstad van Parijs, binnen te dringen. In een poging om de situatie onder controle te krijgen, gebruikte de politie traangas en pepperspray.

Vanwege alle onrust rond het stadion begon de finale ruim een half uur later dan gepland. De Franse autoriteiten en ook minister Oudéa-Castéra gaven de Britse supporters de schuld van de chaos, maar er was ook heel wat kritiek op de organisatie. Liverpool en de Britse overheid hebben om een onafhankelijk onderzoek gevraagd. Oud-presidentskandidate Marine Le Pen, die het onlangs in de verkiezingen moest afleggen tegen Emmanuel Macron, riep zondag op om een parlementaire enquête in te stellen om uit te zoeken hoe het zo mis kon gaan.

Parijs organiseert over twee jaar de Olympische Spelen. Heel wat Franse politici uitten zondag hun zorgen over dat evenement na de chaos bij de Champions League-finale.

Meer uit Voetbal

AZ na 0-0 tegen Jagiellonia naar tussenronde in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.

1 uur geleden
Grote vechtpartij op veld Spakenburg na wedstrijd tegen FC Twente

SPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.

1 uur geleden
Napoli verslaat AC Milan en bereikt finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.

2 uur geleden
LTO na boerenprotest in gesprek met Eurocommissarissen

BRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.

2 uur geleden
FC Twente naar achtste finale KNVB-beker na zege op Spakenburg

SPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.

3 uur geleden
'Herdenkingsmoment' bij Fortuna voor eerste wedstrijd nieuwe jaar

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.

3 uur geleden
PSV-doelman Olij maanden aan de kant met liesblessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.

7 uur geleden