Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topoverleg in Parijs om 'lessen te leren' na chaos bij finale

Topoverleg in Parijs om 'lessen te leren' na chaos bij finale

PARIJS (ANP) - Op het Franse ministerie van Sport vindt maandagochtend topoverleg plaats tussen de partijen die betrokken waren bij de organisatie van de finale van de Champions League in Parijs. Minister Amélie Oudéa-Castéra ontvangt vertegenwoordigers van de Europese voetbalbond UEFA, de Franse voetbalbond FFF, het Stade de France, de politie van Parijs en de stad Saint-Denis. "Om de incidenten bij de Champions League-finale te analyseren en om lessen te leren voor onze grote sportevenementen in de toekomst", zegt Oudéa-Castéra over het doel van de bijeenkomst.

Voorafgaand aan de finale tussen Real Madrid en Liverpool liep het buiten het stadion uit de hand. Duizenden Engelse supporters kwamen het Stade de France niet in, volgens de Franse autoriteiten omdat ze valse kaartjes hadden. Rond het stadion ontstonden daardoor lange wachtrijen. Heel wat mensen klommen over de hekken en wisten zo het nationale stadion van Frankrijk in Saint-Denis, een voorstad van Parijs, binnen te dringen. In een poging om de situatie onder controle te krijgen, gebruikte de politie traangas en pepperspray.

Vanwege alle onrust rond het stadion begon de finale ruim een half uur later dan gepland. De Franse autoriteiten en ook minister Oudéa-Castéra gaven de Britse supporters de schuld van de chaos, maar er was ook heel wat kritiek op de organisatie. Liverpool en de Britse overheid hebben om een onafhankelijk onderzoek gevraagd. Oud-presidentskandidate Marine Le Pen, die het onlangs in de verkiezingen moest afleggen tegen Emmanuel Macron, riep zondag op om een parlementaire enquête in te stellen om uit te zoeken hoe het zo mis kon gaan.

Parijs organiseert over twee jaar de Olympische Spelen. Heel wat Franse politici uitten zondag hun zorgen over dat evenement na de chaos bij de Champions League-finale.

Meer uit Voetbal

Timber mist WK met Oranje, Geertruida aan selectie toegevoegd

NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.

34 minuten geleden
KNVB verdient alleen geld als Oranje wereldtitel wint

NEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.

1 uur geleden
Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

5 uur geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

7 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

8 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

21 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

21 uur geleden