Topoverleg Amerikanen en Britten over staalheffingen
BALTIMORE (ANP) - De Amerikaanse minister van Handel Gina Raimondo ontmoet dinsdag haar Britse evenknie Anne-Marie Trevelyan voor onderhandelingen over importheffingen op aluminium en staal. De twee landen bespreken de mogelijkheden om een einde te maken aan de invoerheffingen die de Verenigde Staten onder voormalig president Donald Trump hadden ingevoerd. Persbureau Reuters meldde eerder op basis van ingewijden dat de twee bewindslieden de laatste details van een akkoord uitwerken.
Volgens Britse media schrappen de Amerikanen hun heffingen van 25 procent op staal en 10 procent op aluminium uit het Verenigd Koninkrijk. In ruil maakt de Britse regering een einde aan invoertarieven van 25 procent op Amerikaanse merken als Harley-Davidson, die als vergelding voor Trumps heffingen waren ingevoerd.
"We boeken veel vooruitgang", zei Trevelyan in de Amerikaanse stad Baltimore. "We zien waar we uitkomen."
De Britse regering toonde zich eerder optimistisch over het slagen van de onderhandelingen over een einde aan de heffingen. Trump voerde die importheffingen in 2018 in op staal en aluminium uit bijna alle andere landen, waaronder bondgenoten als de Europese Unie en Japan. Hij wilde met die handelsbarrière de Amerikaanse staalindustrie steunen en beriep zich op een wet voor de bescherming van de nationale veiligheid.
De Britse regering onderhandelt nog altijd met de Amerikanen over een nieuw vrijhandelsverdrag. Trevelyan zei in een interview met Daily Mail dat een eventuele deal over metaal en aluminium die gesprekken ook helpt. Door de uittreding van het Verenigd Koninkrijk uit de EU golden de afspraken van het landenblok met de VS niet meer. Premier Boris Johnson, een uitgesproken voorstander van de brexit, beweerde meermaals dat het na het vertrek uit de EU gemakkelijker zou worden om handelsdeals te sluiten met andere landen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem donderdag boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.
2 uur geleden