Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topoverleg Amerikanen en Britten over staalheffingen

Topoverleg Amerikanen en Britten over staalheffingen

BALTIMORE (ANP) - De Amerikaanse minister van Handel Gina Raimondo ontmoet dinsdag haar Britse evenknie Anne-Marie Trevelyan voor onderhandelingen over importheffingen op aluminium en staal. De twee landen bespreken de mogelijkheden om een einde te maken aan de invoerheffingen die de Verenigde Staten onder voormalig president Donald Trump hadden ingevoerd. Persbureau Reuters meldde eerder op basis van ingewijden dat de twee bewindslieden de laatste details van een akkoord uitwerken.

Volgens Britse media schrappen de Amerikanen hun heffingen van 25 procent op staal en 10 procent op aluminium uit het Verenigd Koninkrijk. In ruil maakt de Britse regering een einde aan invoertarieven van 25 procent op Amerikaanse merken als Harley-Davidson, die als vergelding voor Trumps heffingen waren ingevoerd.

"We boeken veel vooruitgang", zei Trevelyan in de Amerikaanse stad Baltimore. "We zien waar we uitkomen."

De Britse regering toonde zich eerder optimistisch over het slagen van de onderhandelingen over een einde aan de heffingen. Trump voerde die importheffingen in 2018 in op staal en aluminium uit bijna alle andere landen, waaronder bondgenoten als de Europese Unie en Japan. Hij wilde met die handelsbarrière de Amerikaanse staalindustrie steunen en beriep zich op een wet voor de bescherming van de nationale veiligheid.

De Britse regering onderhandelt nog altijd met de Amerikanen over een nieuw vrijhandelsverdrag. Trevelyan zei in een interview met Daily Mail dat een eventuele deal over metaal en aluminium die gesprekken ook helpt. Door de uittreding van het Verenigd Koninkrijk uit de EU golden de afspraken van het landenblok met de VS niet meer. Premier Boris Johnson, een uitgesproken voorstander van de brexit, beweerde meermaals dat het na het vertrek uit de EU gemakkelijker zou worden om handelsdeals te sluiten met andere landen.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

3 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

4 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

4 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

8 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

9 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

9 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

10 uur geleden