Topoverleg Amerikanen en Britten over staalheffingen
BALTIMORE (ANP) - De Amerikaanse minister van Handel Gina Raimondo ontmoet dinsdag haar Britse evenknie Anne-Marie Trevelyan voor onderhandelingen over importheffingen op aluminium en staal. De twee landen bespreken de mogelijkheden om een einde te maken aan de invoerheffingen die de Verenigde Staten onder voormalig president Donald Trump hadden ingevoerd. Persbureau Reuters meldde eerder op basis van ingewijden dat de twee bewindslieden de laatste details van een akkoord uitwerken.
Volgens Britse media schrappen de Amerikanen hun heffingen van 25 procent op staal en 10 procent op aluminium uit het Verenigd Koninkrijk. In ruil maakt de Britse regering een einde aan invoertarieven van 25 procent op Amerikaanse merken als Harley-Davidson, die als vergelding voor Trumps heffingen waren ingevoerd.
"We boeken veel vooruitgang", zei Trevelyan in de Amerikaanse stad Baltimore. "We zien waar we uitkomen."
De Britse regering toonde zich eerder optimistisch over het slagen van de onderhandelingen over een einde aan de heffingen. Trump voerde die importheffingen in 2018 in op staal en aluminium uit bijna alle andere landen, waaronder bondgenoten als de Europese Unie en Japan. Hij wilde met die handelsbarrière de Amerikaanse staalindustrie steunen en beriep zich op een wet voor de bescherming van de nationale veiligheid.
De Britse regering onderhandelt nog altijd met de Amerikanen over een nieuw vrijhandelsverdrag. Trevelyan zei in een interview met Daily Mail dat een eventuele deal over metaal en aluminium die gesprekken ook helpt. Door de uittreding van het Verenigd Koninkrijk uit de EU golden de afspraken van het landenblok met de VS niet meer. Premier Boris Johnson, een uitgesproken voorstander van de brexit, beweerde meermaals dat het na het vertrek uit de EU gemakkelijker zou worden om handelsdeals te sluiten met andere landen.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
7 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
11 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
1 dag geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
1 dag geleden