Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toponderhandelaar VS: vastlopen overleg schuld van Noord-Korea

Toponderhandelaar VS: vastlopen overleg schuld van Noord-Korea

SEOUL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse toponderhandelaar Stephen Biegun verwijt Noord-Korea dat het veel kansen heeft laten liggen in het overleg over het nucleaire programma van de dictatuur. "Jullie vragen je wellicht af of ik teleurgesteld ben dat we de afgelopen twee jaar niet meer hebben bereikt. Dat ben ik inderdaad", zei de Amerikaan bij een Zuid-Koreaanse denktank.

De rakettesten en kernproeven van de Noord-Koreanen vormen al jaren een hoofdpijndossier voor Amerikaanse leiders. Ook aankomend president Joe Biden moet besluiten wat hij aan moet met het regime van Kim Jong-un. De huidige president Donald Trump heeft de Noord-Koreaanse leider herhaaldelijk persoonlijk ontmoet, maar dat leidde niet tot een doorbraak.

Kim deed in 2018 weliswaar de vage toezegging dat hij wilde "toewerken naar de volledige denuclearisatie van het Koreaanse schiereiland", maar een akkoord bleef uit. Een top in Hanoi eindigde een jaar later in een mislukking. Biegun klaagde dat de Noord-Koreaanse onderhandelaars te vaak hebben gezocht naar "obstakels voor onderhandelingen".

De Amerikaanse topfunctionaris noemde de aanpak van Trump "ambitieus en moedig". Hij riep de Noord-Koreaanse leider op verder te praten. "We verwachten niet dat Noord-Korea alles doet voordat wij iets doen", benadrukte hij. "Maar we moeten het eens worden over een plan van aanpak en we moeten het eens worden over het eindpunt van dat plan van aanpak."

Meer uit Buitenland

Nepal sluit overeenkomst met leden Gen Z-protestbeweging

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".

21 minuten geleden
Aanhoudingen in Frankrijk over 'kindersekspoppen'

PARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.

53 minuten geleden
IJsland doet ook niet mee aan Eurovisie Songfestival 2026

REYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.

1 uur geleden
Grote Europese bondgenoten bellen Trump over vredesplan Oekraïne

PARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.

2 uur geleden
Media: Amerikaans ministerie koopt zelf Boeings voor deportaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.

2 uur geleden
Israël bouwt nieuwe woningen in nederzettingen op Westoever

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft de bouw van 764 nieuwe woningen in drie nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever goedgekeurd, aldus minister van Financiën Bezalel Smotrich. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn die nederzettingen illegaal. De huizen moeten worden gebouwd rond Jeruzalem en enkele tientallen kilometers ten noordwesten van de stad.

2 uur geleden
Rechter gelast opnieuw openbaring geheime stukken in Epstein-zaak

NEW YORK (ANP) - Een federale rechter in New York heeft op verzoek van het ministerie van Justitie ingestemd met de openbaarmaking van tot dusver vertrouwelijke stukken uit het proces tegen de invloedrijke zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). De magistraat beklemtoonde daarbij dat de veiligheid en anonimiteit van slachtoffers gegarandeerd blijft.

2 uur geleden