Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toponderhandelaar VS: vastlopen overleg schuld van Noord-Korea

Toponderhandelaar VS: vastlopen overleg schuld van Noord-Korea

SEOUL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse toponderhandelaar Stephen Biegun verwijt Noord-Korea dat het veel kansen heeft laten liggen in het overleg over het nucleaire programma van de dictatuur. "Jullie vragen je wellicht af of ik teleurgesteld ben dat we de afgelopen twee jaar niet meer hebben bereikt. Dat ben ik inderdaad", zei de Amerikaan bij een Zuid-Koreaanse denktank.

De rakettesten en kernproeven van de Noord-Koreanen vormen al jaren een hoofdpijndossier voor Amerikaanse leiders. Ook aankomend president Joe Biden moet besluiten wat hij aan moet met het regime van Kim Jong-un. De huidige president Donald Trump heeft de Noord-Koreaanse leider herhaaldelijk persoonlijk ontmoet, maar dat leidde niet tot een doorbraak.

Kim deed in 2018 weliswaar de vage toezegging dat hij wilde "toewerken naar de volledige denuclearisatie van het Koreaanse schiereiland", maar een akkoord bleef uit. Een top in Hanoi eindigde een jaar later in een mislukking. Biegun klaagde dat de Noord-Koreaanse onderhandelaars te vaak hebben gezocht naar "obstakels voor onderhandelingen".

De Amerikaanse topfunctionaris noemde de aanpak van Trump "ambitieus en moedig". Hij riep de Noord-Koreaanse leider op verder te praten. "We verwachten niet dat Noord-Korea alles doet voordat wij iets doen", benadrukte hij. "Maar we moeten het eens worden over een plan van aanpak en we moeten het eens worden over het eindpunt van dat plan van aanpak."

Meer uit Buitenland

VS waarschuwen Europa voor vertraging wapenleveringen door oorlog

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.

29 minuten geleden
Iran opent weer deel van telefoon- en internetverkeer

TEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.

33 minuten geleden
Trump: Iran akkoord om nucleair materiaal over te dragen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.

5 uur geleden
Netanyahu stemt in met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.

5 uur geleden
Iraanse bronnen: Iran en VS werken aan tijdelijke overeenkomst

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.

7 uur geleden
Trump kondigt bestand aan tussen Libanon en Israël

WASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.

8 uur geleden
Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

11 uur geleden