
Topmodel iPhone onder de kerstboom wordt lastig dit jaar
ZHENGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - Een hagelnieuwe iPhone 14 Pro, een van de populairste toestellen van Apple, als cadeau onder de kerstboom wordt lastig dit jaar. Door de problemen bij de grootste iPhone-productielocatie van Apple in China, die van het Taiwanese Foxconn Technology, duurt de levering van de populaire iPhone 14 Pro-modellen langer dan ooit, meldt marktonderzoeker Counterpoint Research.
Wie nu zo'n toestel bij Apple in Nederland bestelt, moet tot 29 december wachten tot het in huis is, staat op de website. Bij KPN is de levertijd vier tot zes weken. Bij Bol.com is de iPhone 14 Pro met een geheugen van meer dan 128 GB helemaal niet leverbaar. Apple waarschuwde al eerder voor langere levertijden door de problemen in China.
Volgens marktonderzoeker Counterpoint Research moeten klanten in de Verenigde Staten nu tot 37 dagen wachten voordat ze het nieuwe paradepaardje van Apple in huis hebben. Dat is veel langer dan bijvoorbeeld de levering van het vorige model, de iPhone 13. Volgens analisten van Counterpoint neemt de leveringstijd "aanzienlijk toe" voor iPhone 14 Pro- en Pro Max-modellen in alle markten.
Productie
De Foxconn-fabriek produceert het overgrote deel van de iPhone 14 Pro- en Pro Max-toestellen, Apple's populairste telefoons. Eerder deze week kwam naar buiten dat de onrust in de iPhone-fabriek mogelijk zorgt voor een productiestrop van 6 miljoen apparaten. Veel hangt af van hoe snel Foxconn Technology mensen weer aan de lopende band kan krijgen na een reeks gewelddadige protesten tegen coronamaatregelen. Om de onrust te beteugelen wil het bedrijf nu bonussen uitkeren aan het personeel.
Apple verlaagde zijn totale productiedoelstelling eerder al van 90 miljoen stuks naar ongeveer 87 miljoen stuks.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP) - Boeing heeft woensdag een voorlopig akkoord gesloten met stakende werknemers van de defensietak van de vliegtuigbouwer. Dat heeft vakbond IAM bekendgemaakt op socialmediaplatform X. Het gaat om een overeenkomst voor de duur van vijf jaar waarin onder meer loonsverhogingen zijn afgesproken.
12 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico wil de importheffingen op auto's uit China verhogen van 20 procent naar 50 procent. Dat heeft de Mexicaanse minister van Economie Marcelo Ebrard woensdag bekendgemaakt. Volgens hem is de maatregel bedoeld om de banen in het land te beschermen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump is in beroep gegaan tegen een tijdelijk verbod van de rechter om Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. De Amerikaanse president wil af van Cook omdat zij zich volgens hem schuldig heeft gemaakt aan hypotheekfraude.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP) - Piloten die tijdens een vlucht een dutje doen is een "zorgwekkende realiteit" geworden, waarschuwt de Duitse pilotenvakbond Vereinigung Cockpit, die 10.000 leden vertegenwoordigt. De bond slaat alarm over de "toenemende vermoeidheid" binnen de sector.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag lager gesloten. Onder andere Randstad (min 2,9 procent) leverde in de hoofdgraadmeter aan beurswaarde in na een adviesverlaging door zakenbank Morgan Stanley. Sterkste stijger in de hoofdgraadmeter was staalconcern ArcelorMittal, dat 2,2 procent hoger sloot.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering biedt federale ambtenaren sinds woensdag een beloning tot 10.000 dollar voor ideeën die leiden tot kostenbesparingen. Vooralsnog kunnen alleen medewerkers van het ministerie van Financiën hun plannen indienen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Larry Ellison, topman van het Amerikaanse softwareconcern Oracle, heeft Elon Musk van de troon gestoten als rijkste man ter wereld. Het vermogen van Ellison steeg woensdag met 101 miljard dollar, nadat Oracle sterke kwartaalcijfers had gepresenteerd, waarop de beurskoers met ruim een derde omhoogschoot.
5 uur geleden