Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topmannen Facebook en Twitter waarschuwen voor uithollen internet

Topmannen Facebook en Twitter waarschuwen voor uithollen internet

WASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Facebook, Mark Zuckerberg, en zijn evenknie van Twitter, Jack Dorsey, vrezen een uitholling van het internet als sociale media meer aan banden worden gelegd. Zij stellen dit in verklaringen die ze woensdag gaan afleggen in de Amerikaanse Senaat. Ook Google (Alphabet) moet verschijnen en waarschuwt voor negatieve gevolgen. De verklaringen werden dinsdag al naar buiten gebracht.

Facebook, Twitter en Google zijn nu nog beschermd tegen rechtszaken over de inhoud die gebruikers plaatsen op hun onlineplatformen. Volgens de drie megabedrijven is die bescherming, vastgelegd in een wet uit 1996, cruciaal voor de vrijheid van meningsuiting op het internet. Dorsey vreest anders een ineenstorting van de manier hoe er nu op het internet wordt gecommuniceerd. En Zuckerberg sluit niet uit dat sociale mediabedrijven zonder die bescherming meer gaan censureren om juridische stappen te voorkomen.

Politici in Washington daarentegen maken zich, ook in de aanloop naar de Amerikaanse verkiezingen, steeds meer zorgen om de toenemende macht van de drie bedrijven. Ook president Trump, een fanatiek twitteraar, uitte felle kritiek nadat tweets van hem werden verwijderd of van een waarschuwing werden voorzien. Er gaan dan ook stemmen op om de bewuste wet te wijzigen.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef: dreigen met importheffingen niet juiste aanpak

BRUSSEL (ANP) - De veiligheid in het Arctische gebied is een gedeeld trans-Atlantisch belang waarover de EU en de VS met elkaar moeten spreken, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Dreigen met importheffingen is niet de juiste aanpak", schrijft ze op X, na een ontmoeting met de Deense minister Troels Lund Poulsen (Defensie) en de Groenlandse minister van Buitenlandse Zaken Vivian Motzfeldt.

11 minuten geleden
Trump tegen NBC over militaire inname Groenland: geen commentaar

WASHINGTON (ANP) - Terwijl de spanningen rondom Groenland hoog oplopen, wil Trump zich in een kort interview met de Amerikaanse nieuwszender NBC niet uitspreken over een eventuele militaire bezetting van Groenland. "Geen commentaar", antwoordde de president toen hij hiernaar werd gevraagd.

17 minuten geleden
Israël uitgenodigd voor Trumps Vredesraad

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël is door de VS uitgenodigd om deel te nemen aan de zogenoemde Vredesraad van president Donald Trump. Dat meldt Reuters op basis van anonieme bronnen.

19 minuten geleden
Iran belooft dat afgesloten internet 'geleidelijk' terugkeert

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt dat het internet in het land deze week "geleidelijk" wordt hersteld. Het internet werd elf dagen geleden afgesloten om de grootschalige protesten tegen het regime te bedwingen. Amnesty International noemde dat een "ernstige mensenrechtenschending", die bedoeld was om misdaden van de autoriteiten te verbergen.

50 minuten geleden
Franse premier wil begroting doordrukken zonder stemming

PARIJS (ANP) - Frankrijk wil zijn staatsbegroting voor 2026 doordrukken buiten het parlement om. Dat melden Franse media, waaronder Le Parisien. Officieel is de stap nog niet bekendgemaakt, maar volgens regeringsbronnen van dat medium zou premier Sébastien Lecornu zijn keuze al enkele dagen geleden hebben gemaakt.

1 uur geleden
VN-mensenrechtenchef ziet toename aantal executies Iran

GENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft afgelopen jaar een "verontrustende toename" gezien in het wereldwijde aantal executies. Dat komt met name door de situatie in Iran, waar volgens zijn kantoor in 2025 zeker 1500 doodstraffen zijn uitgevoerd. Een jaar eerder waren dat er nog 901.

1 uur geleden
Ministers: bezweren Groenlandcrisis cruciaal moment voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Duitse en Franse ministers van Financiën, Lars Klingbeil en Roland Lescure, hebben maandag in Brussel zij aan zij benadrukt dat het bezweren van de Groenlandcrisis een cruciaal moment is voor Europa. "Dit is een heel Europees moment en we moeten samenwerken als het gaat om beslissingen in Europa", zei Klingbeil. "We hebben nog nooit meegemaakt dat een bondgenoot, een vriend van 250 jaar, overweegt om tarieven in te voeren", vulde Lescure aan.

2 uur geleden