Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Zwitserse spoorwegen heeft 'medelijden' met reizigers DB

Topman Zwitserse spoorwegen heeft 'medelijden' met reizigers DB

BERLIJN (ANP/DPA) - De topman van de Zwitserse nationale spoorwegen heeft "medelijden" met reizigers van Deutsche Bahn (DB) omdat die erg vaak te maken hebben met grote vertragingen en uitval van treinen op het Duitse spoor. Dat zei Vincent Ducrot van spoorbedrijf SBB in een interview met de krant Tagesspiegel. Ook voor het personeel van Deutsche Bahn heeft Ducrot sympathie in verband met de grote financiële problemen bij het Duitse staatsspoorbedrijf.

Zwitserland staat zelf juist bekend om zijn zeer punctueel rijdende treinen. Ducrot stelt dat sinds vorig jaar treinen uit Duitsland die met grote vertraging aankomen in het Zwitserse Basel worden gestopt om zo verstoringen van de dienstregeling in Zwitserland zelf te voorkomen. "Tot aan de grens is Deutsche Bahn verantwoordelijk. Daarna moet ik mijn klanten een goede service bieden."

Volgens Ducrot heeft Duitsland een zeer complex spoorsysteem dat in slechte staat van onderhoud verkeert. Hij stelt dat er te lange tijd te weinig is gedaan aan modernisering van het Duitse spoor en dat de politiek daar onvoldoende bij betrokken is. "Dat eist vandaag zijn tol."

Ook speelt volgens de Zwitser mee dat het Duitse spoor onvoldoende gedigitaliseerd is en dat de bedrijfsstructuur van Deutsche Bahn te verdeeld is, waardoor er te weinig onderling overleg is tussen verschillende onderdelen. De Duitse transportminister heeft al gezegd dat Deutsche Bahn snel orde op zaken moet stellen om de problemen aan te pakken.

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

1 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

2 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

4 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

7 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

22 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden