
Topman zorgverzekeraar UnitedHealthcare doodgeschoten in New York
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De topman van de grote Amerikaanse zorgverzekeraar UnitedHealthcare, Brian Thompson, is doodgeschoten in New York. Dat bevestigde de politie na een bericht van de lokale nieuwszender PIX11.
Thompson zou buiten het New York Hilton Midtown in het centrum van de stad zijn neergeschoten. In dat hotel hield moederbedrijf UnitedHealth Group een beleggersdag om de strategie voor de komende jaren uit de doeken te doen.
Persbureau Bloomberg meldt op basis van een bron dat het om een gerichte aanval lijkt te gaan. De vermeende dader wachtte Thompson op en opende vanaf enkele meters afstand het vuur op hem, zegt de ingewijde. Volgens de politie van New York werd het slachtoffer in kritieke toestand naar een ziekenhuis in de buurt gebracht, waar hij aan zijn verwondingen overleed.
Nog geen arrestaties
De politie zegt volop onderzoek te doen, maar heeft nog niemand gearresteerd in verband met de schietpartij.
UnitedHealth beëindigde de beleggersdag vroegtijdig. "We hebben te maken met een zeer ernstig medisch noodgeval", zei topman Andrew Witty voordat hij het evenement onverwachts afgelastte.
Sinds 2021 actief
De divisie voor zorgverzekeringen van UnitedHealth biedt tientallen miljoenen Amerikanen een zorgverzekering en boekte vorig jaar een omzet van 281,4 miljard dollar. Thompson kwam in 2021 aan het hoofd te staan van UnitedHealthcare.
Meer uit Financieel
GENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis heeft in juli, augustus en september ruim een tiende minder bezoekers ontvangen dan in dezelfde periode vorig jaar. Volgens de keten kon "het filmaanbod voor deze zomer dat van 2024 niet evenaren". Kinepolis is met negentien vestigingen ook een grote speler in Nederland.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken voert de komende vijf jaar nog eens zeker 2 miljard euro aan kostenbesparingen door. Die komen bovenop de ruim 3 miljard euro die het concern de afgelopen jaren al bespaarde. Met een nieuwe strategie wil Heineken meer focus leggen op innovatie en technologie om te groeien ondanks tegenvallende verkoopcijfers.
22 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het derde kwartaal van dit jaar meer nieuwe orders binnengekregen. De opdrachten stegen zowel ten opzichte van het tweede kwartaal van 2025 als het derde kwartaal van 2024. De omzet en de winst daalden echter zowel ten opzichte van het afgelopen kwartaal als hetzelfde kwartaal een jaar geleden.
42 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het gemiddelde ziekteverzuim steeg afgelopen maand naar 4,7 procent, ten opzichte van 4,4 procent in augustus. Daarmee staat september op het hoogste niveau in jaren, melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten was in oktober minder negatief dan een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen verbeterde deze maand naar min 27, van min 32 in september. Dat is de grootste verbetering in bijna twee jaar. Het vertrouwen bleef wel ruimschoots onder het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (min 10).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten lijken na maanden van terughoudendheid weer iets meer te besteden. Dat concluderen onderzoekers van ING op basis van transactiedata van de bank. ING verwacht bovendien dat deze ontwikkeling zich verder doorzet door hogere lonen en een verbetering van het consumentenvertrouwen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De financiële positie van vijf grote Nederlandse pensioenfondsen is in het derde kwartaal opnieuw verbeterd. Dit komt onder meer door de gestegen rente. Ook zijn hun beleggingen meer waard geworden. Dit melden ambtenarenpensioenfonds ABP, zorgfonds PFZW, metaalfonds PMT, bpfBOUW en metalektrofonds PME.
8 uur geleden