Topman: winkelketen Blokker heeft herfinanciering bijna rond
AMSTERDAM (ANP) - Winkelketen Blokker heeft de herfinanciering van de onderneming bijna rond, waardoor een verkoop waarschijnlijk niet nodig is. "Zoals het er nu naar uitziet is een verkoop niet nodig en gaat het ons lukken om die herfinanciering rond te krijgen", zegt Ynse Stapert, topman van Mirage Retail Group. Dat is het moederbedrijf van onder meer Blokker en Intertoys.
Hij verwacht in de week van 22 april meer te kunnen vertellen over de toekomst van Blokker. "Zoals we eerder hebben aangegeven was het verkooptraject puur als een back-up bedoeld. Dus meer voor het geval die herfinanciering niet, of alleen in combinatie met verkoop, mogelijk zou blijken", aldus Stapert.
Hij benadrukt dat de gesprekken die nog gevoerd worden vooral over herfinanciering gaan. "We zijn er nog druk mee bezig, het gaat de goede kant op." Het is nog onbekend welke eisen de bank stelt bij de financiering met betrekking tot onder meer loonkosten en het aantal winkels.
Constructieve gesprekken
Bij Blokker rommelt het al tijden. De afgelopen maanden zijn drie directeuren bij de noodlijdende winkelketen vertrokken. Eerder dit jaar meldde Mirage "constructieve gesprekken" te voeren met "een selecte groep mogelijke kopers" voor Blokker.
Woensdag maakte Mirage bekend dat Intertoys een meerjarige financiering heeft afgesloten bij Rabobank. "Dit stelt ons in staat om onze groeiplannen te versnellen", zei Jan Nap, financieel directeur van het bedrijf. De speelgoedketen maakte een sterke groei door in het afgelopen jaar. Het bedrijf behaalde een omzet van 208 miljoen euro, bijna 9 procent meer dan het jaar daarvoor. De operationele winst groeide met 1 miljoen euro tot 12,4 miljoen euro.
Eigenaar Mirage wilde de speelgoedwinkelketen eerder dit jaar verkopen, maar zag daar uiteindelijk van af.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
11 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.
11 uur geleden