Topman WHO: bemoedigend nieuws over coronavaccin
NEW YORK (ANP) - De topman van Wereldgezondheidsorganisatie WHO noemt het nieuws dat het coronavaccin van de Amerikaanse farmaceut Pfizer voor 90 procent effectief is bij het voorkomen van een besmetting "bemoedigend". Tedros Adhanom Ghebreyesus verwelkomde de aankondiging van Pfizer via Twitter.
Ook andere leiders toonden zich enthousiast, onder wie de Amerikaanse president Donald Trump en zijn opvolger Joe Biden. De Duitse minister van Volksgezondheid Jens Spahn en de Canadese premier Justin Trudeau spraken van "zeer bemoedigend" nieuws. De laatste zei te hopen dat er vroeg in het nieuwe jaar een vaccin is.
De Britse premier Boris Johnson zei dat het Verenigd Koninkrijk klaar is om een grootschalig vaccinatieprogramma uit te rollen, maar dat het te vroeg is om te vertrouwen op een vaccin als oplossing voor de coronaviruspandemie. Hij benadrukte vooral het belang om massaal te blijven testen op het coronavirus en het reproductiegetal (dat aangeeft hoeveel anderen iemand kan besmetten) onder de 1 te krijgen.
Het geneesmiddelenbureau EMA van de Europese Unie is nog bezig met eerdere gegevens die Pfizer heeft aangeleverd. De voorlopige onderzoeksresultaten op grond waarvan de farmaceut meldde dat het vaccin voor 90 procent effectief is, zijn nog niet binnen, meldden bronnen aan persbureau AFP. De Europese Commissie houdt vast aan haar voorspelling dat een vaccin mogelijk "vroeg in het volgende jaar" goedgekeurd en beschikbaar kan zijn.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.
22 minuten geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
2 uur geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
5 uur geleden