Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman WHO: bemoedigend nieuws over coronavaccin

Topman WHO: bemoedigend nieuws over coronavaccin

NEW YORK (ANP) - De topman van Wereldgezondheidsorganisatie WHO noemt het nieuws dat het coronavaccin van de Amerikaanse farmaceut Pfizer voor 90 procent effectief is bij het voorkomen van een besmetting "bemoedigend". Tedros Adhanom Ghebreyesus verwelkomde de aankondiging van Pfizer via Twitter.

Ook andere leiders toonden zich enthousiast, onder wie de Amerikaanse president Donald Trump en zijn opvolger Joe Biden. De Duitse minister van Volksgezondheid Jens Spahn en de Canadese premier Justin Trudeau spraken van "zeer bemoedigend" nieuws. De laatste zei te hopen dat er vroeg in het nieuwe jaar een vaccin is.

De Britse premier Boris Johnson zei dat het Verenigd Koninkrijk klaar is om een grootschalig vaccinatieprogramma uit te rollen, maar dat het te vroeg is om te vertrouwen op een vaccin als oplossing voor de coronaviruspandemie. Hij benadrukte vooral het belang om massaal te blijven testen op het coronavirus en het reproductiegetal (dat aangeeft hoeveel anderen iemand kan besmetten) onder de 1 te krijgen.

Het geneesmiddelenbureau EMA van de Europese Unie is nog bezig met eerdere gegevens die Pfizer heeft aangeleverd. De voorlopige onderzoeksresultaten op grond waarvan de farmaceut meldde dat het vaccin voor 90 procent effectief is, zijn nog niet binnen, meldden bronnen aan persbureau AFP. De Europese Commissie houdt vast aan haar voorspelling dat een vaccin mogelijk "vroeg in het volgende jaar" goedgekeurd en beschikbaar kan zijn.

Meer uit Buitenland

Tientallen kinderen omgekomen bij instorting Pakistan

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Tientallen scholieren zijn in Pakistan om het leven gekomen door het instorten van een schooldak. De autoriteiten maken melding van 35 doden en meer dan 50 gewonden.

56 minuten geleden
Novaja Gazeta meldt arrestatie van hoofdredacteur

MOSKOU (ANP/AFP) - De hoofdredacteur van de onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta is aangehouden. Het dagblad meldt dat Sergej Sokolov is meegenomen voor verhoor nadat zijn huis was doorzocht.

1 uur geleden
15 jaar cel voor Noord-Ierse oud-partijleider om zedenmisdrijven

BELFAST (ANP) - De voormalige leider van de pro-Britse DUP-partij in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson, is veroordeeld tot vijftien jaar cel voor meerdere seksuele misdrijven tegen jonge kinderen. Hij werd afgelopen juni al schuldig bevonden aan de achttien misdrijven, waaronder verkrachting.

1 uur geleden
EU-parlement: onderschat ons niet bij meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement waarschuwt dat EU-landen de rol van het parlement niet moeten onderschatten in de onderhandelingen over de EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Leiders van de EU-landen praten daar donderdag over maar zijn erg verdeeld, vooral over de hoogte van het budget. Na instemming van de lidstaten moet een meerderheid van het parlement de begroting goedkeuren.

1 uur geleden
Schepen bij Roemenië geraakt door luchtdrones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Reddingswerkers zoeken voor de kust van Roemenië naar zeven zeelieden die worden vermist na nachtelijke aanvallen. President Nicușor Dan zei op de EU-top dat luchtdrones twee schepen hebben geraakt.

1 uur geleden
Zelensky: Rusland voerde aanvallen op na versoepeling sancties

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwijt Rusland de aanvallen op zijn land te hebben opgevoerd nadat Amerikaanse sancties waren versoepeld. Hij schreef op X dat Oekraïne de afgelopen anderhalve dag aan de lopende band is aangevallen. "De drones bleven in golven komen, en er was geen enkel uur dat onze lucht er vrij van was."

3 uur geleden
Oekraïne claimt vernietiging van 6 Russische gevechtsvliegtuigen

BORISOGLEBSK (ANP/RTR) - De Oekraïense marine zegt zes Russische gevechtsvliegtuigen te hebben vernietigd bij een aanval op een vliegveld. Het zou gaan om bommenwerpers van het type Soechoj Soe-34M, die gebruikt zouden worden om Oekraïne te bombarderen.

4 uur geleden