Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman WHO: bemoedigend nieuws over coronavaccin

Topman WHO: bemoedigend nieuws over coronavaccin

NEW YORK (ANP) - De topman van Wereldgezondheidsorganisatie WHO noemt het nieuws dat het coronavaccin van de Amerikaanse farmaceut Pfizer voor 90 procent effectief is bij het voorkomen van een besmetting "bemoedigend". Tedros Adhanom Ghebreyesus verwelkomde de aankondiging van Pfizer via Twitter.

Ook andere leiders toonden zich enthousiast, onder wie de Amerikaanse president Donald Trump en zijn opvolger Joe Biden. De Duitse minister van Volksgezondheid Jens Spahn en de Canadese premier Justin Trudeau spraken van "zeer bemoedigend" nieuws. De laatste zei te hopen dat er vroeg in het nieuwe jaar een vaccin is.

De Britse premier Boris Johnson zei dat het Verenigd Koninkrijk klaar is om een grootschalig vaccinatieprogramma uit te rollen, maar dat het te vroeg is om te vertrouwen op een vaccin als oplossing voor de coronaviruspandemie. Hij benadrukte vooral het belang om massaal te blijven testen op het coronavirus en het reproductiegetal (dat aangeeft hoeveel anderen iemand kan besmetten) onder de 1 te krijgen.

Het geneesmiddelenbureau EMA van de Europese Unie is nog bezig met eerdere gegevens die Pfizer heeft aangeleverd. De voorlopige onderzoeksresultaten op grond waarvan de farmaceut meldde dat het vaccin voor 90 procent effectief is, zijn nog niet binnen, meldden bronnen aan persbureau AFP. De Europese Commissie houdt vast aan haar voorspelling dat een vaccin mogelijk "vroeg in het volgende jaar" goedgekeurd en beschikbaar kan zijn.

Meer uit Buitenland

Colombiaanse president verwerpt cocaïneverwijt van Trump

BOGOTÁ (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro weerlegt de Amerikaanse aantijgingen dat hij zou bijdragen aan de cocaïnehandel in zijn land. In een lang bericht op X somt Petro de verdiensten van zijn diensten op in het opsporen en in beslag nemen van drugstransporten. Ook noemt het Colombiaanse staatshoofd zijn eigen leiderschap "niet illegitiem". Hij wijst onder meer op een grote, recente cocaïnevangst.

8 minuten geleden
Premier Groenland woest over nieuwe dreiging Trump: het is genoeg

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens Frederik Nielsen is woedend over de nieuwste dreigementen van Donald Trump om Groenland te annexeren. "Nu is het genoeg", schrijft hij op Facebook.

12 minuten geleden
Ruim dertig Cubanen omgekomen bij aanvallen VS in Venezuela

HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.

1 uur geleden
Trump: wij zijn de baas in Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".

1 uur geleden
Iran: arrestatie Maduro is illegale daad van VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.

1 uur geleden
Brits verbod op junkfoodreclame overdag ingegaan

LONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.

1 uur geleden
Oud-aanklager Strafhof: wat Trump deed is absoluut niet legaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.

1 uur geleden