Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman WHO: bemoedigend nieuws over coronavaccin

Topman WHO: bemoedigend nieuws over coronavaccin

NEW YORK (ANP) - De topman van Wereldgezondheidsorganisatie WHO noemt het nieuws dat het coronavaccin van de Amerikaanse farmaceut Pfizer voor 90 procent effectief is bij het voorkomen van een besmetting "bemoedigend". Tedros Adhanom Ghebreyesus verwelkomde de aankondiging van Pfizer via Twitter.

Ook andere leiders toonden zich enthousiast, onder wie de Amerikaanse president Donald Trump en zijn opvolger Joe Biden. De Duitse minister van Volksgezondheid Jens Spahn en de Canadese premier Justin Trudeau spraken van "zeer bemoedigend" nieuws. De laatste zei te hopen dat er vroeg in het nieuwe jaar een vaccin is.

De Britse premier Boris Johnson zei dat het Verenigd Koninkrijk klaar is om een grootschalig vaccinatieprogramma uit te rollen, maar dat het te vroeg is om te vertrouwen op een vaccin als oplossing voor de coronaviruspandemie. Hij benadrukte vooral het belang om massaal te blijven testen op het coronavirus en het reproductiegetal (dat aangeeft hoeveel anderen iemand kan besmetten) onder de 1 te krijgen.

Het geneesmiddelenbureau EMA van de Europese Unie is nog bezig met eerdere gegevens die Pfizer heeft aangeleverd. De voorlopige onderzoeksresultaten op grond waarvan de farmaceut meldde dat het vaccin voor 90 procent effectief is, zijn nog niet binnen, meldden bronnen aan persbureau AFP. De Europese Commissie houdt vast aan haar voorspelling dat een vaccin mogelijk "vroeg in het volgende jaar" goedgekeurd en beschikbaar kan zijn.

Meer uit Buitenland

Minister van Defensie Oekraïne volgens parlementsleden vervangen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil zijn minister van Defensie vervangen. Mychajlo Fedorov moet plaatsmaken voor Ihor Klymenko, de huidige minister van Binnenlandse Zaken, zeggen meerdere parlementariërs tegen persbureau Reuters. FT-journalist Christopher Miller meldt dat Fedorov al weg is.

14 minuten geleden
Marokko sluit zich aan bij vredestroepenmacht voor Gaza

RABAT (ANP/RTR) - Marokko heeft zich aangesloten bij de International Stabilization Force (ISF) voor Gaza. De ISF valt onder de Board of Peace (Raad van Vrede) van de Amerikaanse president Donald Trump. Het doel is dat in dat verband uiteindelijk vredesmilitairen geleverd worden. Marokko wil een bijdrage leveren aan de veiligheid in de regio, zegt de Marokkaanse krijgsmacht volgens staatspersbureau MAP.

1 uur geleden
Oekraïne verwacht dit jaar al Patriot-raketten te kunnen maken

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht tegen het einde van dit jaar de technische capaciteit te hebben om raketten te maken voor de Amerikaanse Patriot-luchtafweersystemen, aldus president Volodymyr Zelensky. Volgens experts duurt het ongeveer twee jaar om voor het eerst een Patriot-raket te produceren.

2 uur geleden
Strafrechtelijk onderzoek naar giftig lek in haven van Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar een lek waarbij een giftige stof vrijkwam in de Waaslandhaven, onderdeel van de haven van Antwerpen. Door dat lek werden tientallen havenmedewerkers onwel; een van hen raakte zwaargewond.

3 uur geleden
Rusland tegen inzet multinationale troepenmacht in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft zich uitgesproken tegen de inzet van een zogenoemde multinationale troepenmacht in Oekraïne. Bondgenoten van dat land kondigden deze week militaire oefeningen met de Oekraïense krijgsmacht aan voor een toekomstige inzet in Oekraïne onder een staakt-het-vuren.

4 uur geleden
Kenia verwerpt poging rastafari's om wiet te legaliseren

NAIROBI (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof in Kenia heeft geweigerd het roken van wiet om religieuze redenen te legaliseren. Rastafari's hadden het Hooggerechtshof daartoe verzocht, omdat ze het binnen de vrijheid van godsdienst vinden vallen, maar daar ging de rechter niet in mee.

6 uur geleden
VS voeren weer aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht is begonnen met een nieuwe reeks luchtaanvallen op Iran. Dat meldt het Amerikaanse militaire commando in de regio (CENTCOM). "De aanvallen zijn bedoeld om de militaire capaciteiten van de Iraanse strijdkrachten verder te verzwakken, die ze gebruiken om commerciële scheepvaart in de Straat van Hormuz aan te vallen."

6 uur geleden