Topman: wapenfabrikant Rheinmetall kan 17 miljard waard worden
DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse wapenfabrikant Rheinmetall verwacht de komende jaren flink meer waard te worden. De oorlog in Oekraïne zorgt voor een grote vraag naar munitie en pantservoertuigen, waardoor het bedrijf vorig jaar recordresultaten boekte. Volgens topman Armin Papperger zou de beurswaarde van Rheinmetall kunnen stijgen van 10,5 miljard euro naar 17 miljard euro.
"Dat is op de middellange termijn realistisch voor Rheinmetall", zei Papperger in een interview met nieuwssite Redaktionsnetzwerk Deutschland. "Een groot deel van onze groei is terug te voeren op de verschrikkelijke oorlog in Oekraïne. Geen land in Europa is goed voorbereid op een situatie waarin een agressor binnenvalt. Dat hebben de regeringen begrepen, dus stijgt de vraag naar onze producten", verklaart hij.
De Duitse regering is een belangrijke bondgenoot van Oekraïne voor wat betreft het leveren van militaire hulp. Zo leverde het land al wapens en munitie die waren geproduceerd door Rheinmetall, Maar bij bepaalde soorten munitie loopt de wapenfabrikant tegen de grenzen van zijn productiecapaciteit aan.
Niet-militaire technologie
"Bij pantsermunitie beschikken we over de grootste productiecapaciteit ter wereld. Daar zijn geen problemen. Maar het ziet er anders uit bij artilleriemunitie met een kaliber van 155 millimeter. Daarvan kunnen wij nu 450.000 stuks per jaar maken, maar alleen al Oekraïne heeft 1 miljoen stuks nodig."
Papperger zei verder dat Rheinmetall ook met niet-militaire technologie wil groeien. Zo ontwikkelt het concern compressoren voor warmtepompen die minder lawaai maken.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De gemiddelde prijs van bestaande koopwoningen in Nederland is in het afgelopen kwartaal weer onder de half miljoen euro gezakt. Dat meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) donderdag. Een huis kostte in de eerste drie maanden van dit jaar gemiddeld 484.658 euro. Dat is 2,7 procent goedkoper dan in het laatste kwartaal van vorig jaar.
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - EasyJet waarschuwt voor een groter verlies in de eerste helft van het boekjaar dan verwacht. De Britse budgetvlieger noemt onzekerheden in de brandstofkosten en onzekerheid over het aantal boekingen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten als reden.
30 minuten geledenLAREN (ANP) - Extinction Rebellion maakt donderdag opnieuw zijn opwachting bij de aandeelhoudersvergadering van veevoerbedrijf ForFarmers. Tientallen activistische aandeelhouders van de klimaatbeweging zijn aanwezig en willen een koerswijziging van het bedrijf afdwingen, meldt XR donderdag.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag hoger geopend. Beleggers trokken zich op aan de positieve stemming in New York en Tokio, waar nieuwe recordniveaus werden bereikt door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Ook lijken de kwartaalresultaten van bedrijven aan het begin van het cijferseizoen over het algemeen mee te vallen.
52 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Groothandelsbedrijf Sligro verwacht tussen de 500.000 en 1 miljoen euro per maand extra kwijt te zijn door de hoge energieprijzen. Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn onder andere benzine en diesel fors duurder geworden en dat merkt de leverancier van eten en drinken aan winkeliers en restaurants.
57 minuten geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het eerste kwartaal van 2026 een recordwinst geboekt. Het bedrijf, een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML, lijkt daarmee weinig last te hebben van de oorlog in het Midden-Oosten, die de uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) niet heeft afgeremd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat te lang moet wachten op een WIA-keuring loopt in 2027 op tot 100.000 als er niets verandert. Dat schrijft uitkeringsinstantie UWV in het jaarverslag. Eind vorig jaar stonden er 26.700 mensen te lang op de wachtlijst.
1 uur geleden