Topman vermogenstak Deutsche Bank weg na inval om 'greenwashing'
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - DWS, de vermogensbeheerder van Deutsche Bank, heeft zijn topman Asoka Wöhrmann vervangen na een inval door de Duitse autoriteiten op dinsdag. DWS wordt verdacht van 'greenwashing', waarbij investeringen die niet groen of duurzaam zijn wel dat predicaat krijgen.
Wöhrmann stond sinds 2018 aan het hoofd van DWS. Hij wordt per 10 juni vervangen door Stefan Hoops, die overkomt van moederbedrijf Deutsche Bank. Bij de inval in kantoren van DWS en Deutsche Bank in Frankfurt waren ongeveer vijftig onderzoekers betrokken.
De beschuldigingen van greenwashing tegen DWS werden voor het eerst geuit door Desiree Fixler, die hoofd duurzaamheid was bij de vermogensbeheerder. Zij trad er vorig jaar zomer mee naar buiten. DWS heeft de aantijgingen sindsdien ontkend. Deutsche Bank liet in een verklaring weten volledig mee te werken aan het onderzoek.
Vorige maand deed de Duitse justitie ook al een inval bij Deutsche Bank. Toen ging het om een onderzoek naar mogelijke witwaspraktijken bij de bank, de grootste van Duitsland. In het verleden is Deutsche Bank vaker in opspraak gekomen door schandalen, waaronder witwassen en het manipuleren van rentetarieven. Voor die schandalen heeft de bank miljardenboetes gekregen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
11 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
17 uur geleden