Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman verlichtingsbedrijf Signify kondigt vertrek aan

Topman verlichtingsbedrijf Signify kondigt vertrek aan

EINDHOVEN (ANP) - Topman Eric Rondolat van verlichtingsbedrijf Signify heeft vervroegd zijn vertrek aangekondigd. Rondolat, die de Franse en Italiaanse nationaliteit heeft, leidt de voormalige lampentak van Philips al sinds die in 2016 naar de beurs werd gebracht. Daarvoor was hij al bestuurder van de verlichtingsdivisie bij Philips.

De topman werd vorig jaar nog herbenoemd voor een termijn van vier jaar. Maar volgens een verklaring van Signify zijn Rondolat en de raad van commissarissen overeengekomen dat de tijd rijp is voor een leiderschapswissel. Hij stapt op na de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in april. De commissarissen gaan op zoek naar een opvolger.

Onder Rondolat heeft het bedrijf zich sterk gericht op ledlampen en 'slimme' verlichting. Denk daarbij bijvoorbeeld aan slimme lantaarnpalen, die met allerlei sensoren geluid en trillingen kunnen meten. Die verlichting is duurzamer dan traditionele lampen en kan autoriteiten ook helpen met het beantwoorden van vragen als waar geluiddempende maatregelen nodig zijn.

Bezuinigd

De laatste tijd heeft Signify het wel moeilijker. Het bedrijf publiceerde vrijdag eveneens zijn jaarcijfers. Signify zag de verkopen vorig jaar met ruim 8 procent afnemen tot 6,1 miljard euro. Rondolat erkende in oktober al dat verlichting een van de eerste dingen is waarop bezuinigd wordt als het economisch minder gaat. "Verlichting is simpelweg het makkelijkst om te schrappen in een bouwproject."

Rondolat heeft zich echter ingespannen om de kosten te drukken. Daardoor is het bedrijf erin geslaagd de jaarwinst met meer dan de helft te verhogen tot 334 miljoen euro. "De resultaten van vandaag laten zien dat ons bedrijf blijft groeien. Ondanks tegenwind in China en in de professionele sector in Europa, hebben we in het vierde kwartaal verdere verbeteringen geboekt, met een bijzonder sterke prestatie van de consumentendivisie", verklaarde hij.

Signify meldde bij de jaarcijfers van 2023 nog duizend banen te schrappen, waarvan bijna de helft in Nederland. Het banenverlies maakte deel uit van een eerder aangekondigde reorganisatie die een forse besparing moest opleveren. In de praktijk zijn er afgelopen jaar meer dan 2000 medewerkers vertrokken. Momenteel telt het bedrijf nog ruim 29.000 werknemers.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

4 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

5 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

5 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

6 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

7 uur geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

7 uur geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

9 uur geleden