Topman verlichtingsbedrijf Signify kondigt vertrek aan
EINDHOVEN (ANP) - Topman Eric Rondolat van verlichtingsbedrijf Signify heeft vervroegd zijn vertrek aangekondigd. Rondolat, die de Franse en Italiaanse nationaliteit heeft, leidt de voormalige lampentak van Philips al sinds die in 2016 naar de beurs werd gebracht. Daarvoor was hij al bestuurder van de verlichtingsdivisie bij Philips.
De topman werd vorig jaar nog herbenoemd voor een termijn van vier jaar. Maar volgens een verklaring van Signify zijn Rondolat en de raad van commissarissen overeengekomen dat de tijd rijp is voor een leiderschapswissel. Hij stapt op na de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in april. De commissarissen gaan op zoek naar een opvolger.
Onder Rondolat heeft het bedrijf zich sterk gericht op ledlampen en 'slimme' verlichting. Denk daarbij bijvoorbeeld aan slimme lantaarnpalen, die met allerlei sensoren geluid en trillingen kunnen meten. Die verlichting is duurzamer dan traditionele lampen en kan autoriteiten ook helpen met het beantwoorden van vragen als waar geluiddempende maatregelen nodig zijn.
Bezuinigd
De laatste tijd heeft Signify het wel moeilijker. Het bedrijf publiceerde vrijdag eveneens zijn jaarcijfers. Signify zag de verkopen vorig jaar met ruim 8 procent afnemen tot 6,1 miljard euro. Rondolat erkende in oktober al dat verlichting een van de eerste dingen is waarop bezuinigd wordt als het economisch minder gaat. "Verlichting is simpelweg het makkelijkst om te schrappen in een bouwproject."
Rondolat heeft zich echter ingespannen om de kosten te drukken. Daardoor is het bedrijf erin geslaagd de jaarwinst met meer dan de helft te verhogen tot 334 miljoen euro. "De resultaten van vandaag laten zien dat ons bedrijf blijft groeien. Ondanks tegenwind in China en in de professionele sector in Europa, hebben we in het vierde kwartaal verdere verbeteringen geboekt, met een bijzonder sterke prestatie van de consumentendivisie", verklaarde hij.
Signify meldde bij de jaarcijfers van 2023 nog duizend banen te schrappen, waarvan bijna de helft in Nederland. Het banenverlies maakte deel uit van een eerder aangekondigde reorganisatie die een forse besparing moest opleveren. In de praktijk zijn er afgelopen jaar meer dan 2000 medewerkers vertrokken. Momenteel telt het bedrijf nog ruim 29.000 werknemers.
Meer uit Financieel
LJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.
4 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.
12 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
1 dag geleden