Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman van automaker Ford vertrekt

Topman van automaker Ford vertrekt

DEARBORN (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jim Hackett van autofabrikant Ford heeft besloten zijn functie neer te leggen. Hij wordt per 1 oktober opgevolgd door operationeel topman Jim Farley, maakte het Amerikaanse concern bekend.

De 65-jarige Hackett trad in 2017 aan als eindverantwoordelijke van de op één na grootste automaker van de Verenigde Staten. Onder zijn bewind begon Ford aan een grootscheepse reorganisatie die het bedrijf 11 miljard dollar kost, bedoeld om de winstgevendheid op te krikken. Daarbij worden duizenden banen geschrapt en haalt Ford veel modellen uit zijn aanbod.

Voorzitter Bill Ford prijst Hackett voor de vernieuwingen waarvoor hij de aanzet heeft gegeven, zoals de komst van de volledig elektrische SUV Ford Mustang Mach-E. "We hebben nu overtuigende plannen voor elektrische en autonome voertuigen, maar ook voor volledige verbondenheid van auto's."

Verlies

Hacketts opvolger Farley promoveerde in maart al tot operationeel topman. Daarvoor was hij als bestuurder verantwoordelijk voor nieuwe ontwikkelingen en technologie.

Ford leed in het afgelopen kwartaal een operationeel verlies, gecorrigeerd voor eenmalige posten, van 1,9 miljard dollar. Tegelijkertijd steeg de nettowinst dankzij een investering van Volkswagen in een samenwerkingsproject voor zelfrijdende auto's. De omzet halveerde te midden van de malaise in de auto-industrie door de coronacrisis, die veel showrooms noopte tot sluitingen en het consumentenvertrouwen schaadt.

Meer uit Financieel

VS geven groen licht voor miljardenovername Warner door Paramount

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is akkoord met de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt het ministerie in een verklaring.

5 minuten geleden
Politico: ministerie VS keurt overname Warner door Paramount goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft via zijn antitrustafdeling akkoord gegeven voor de geplande miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt Politico op basis van ingewijden. De goedkeuring maakt volgens de nieuwssite de weg vrij voor de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns om samen te gaan.

3 uur geleden
SpaceX eindigt eerste handelsdag op Wall Street 19 procent hoger

NEW YORK (ANP) - SpaceX is de eerste handelsdag op de aandelenbeurs in New York hoger geëindigd. Het aandeel steeg vrijdag ruim 19 procent tot bijna 161 dollar, tegen een introductieprijs van 135 dollar per aandeel. De beursgang van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was de grootste ooit, waarbij het bedrijf 75 miljard dollar ophaalde.

3 uur geleden
Oekraïne krijgt geld van IMF ondanks uitblijvende hervormingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds leent nog eens bijna 700 miljoen dollar aan Oekraïne, hoewel het land niet heeft voldaan aan de geëiste belastinghervormingen. Het IMF en de regering in Kyiv hebben een akkoord bereikt dat nog moet worden goedgekeurd door het bestuur van het IMF.

5 uur geleden
Musk spreekt liefde uit voor medewerkers SpaceX

STARBASE (ANP) - Elon Musk heeft na de recordbrekende beursgang van SpaceX zijn liefde uitgesproken voor medewerkers van het ruimtevaartbedrijf. "Ik hou onbeschrijflijk veel van de ongelooflijke mensen van SpaceX", schrijft hij in een bericht op socialemediaplatform X, nadat SpaceX vrijdag zijn debuut maakte op techbeurs Nasdaq in New York.

6 uur geleden
Google in beroep tegen Duitse uitspraak over AI-aansprakelijkheid

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Google gaat in beroep tegen een uitspraak van een Duitse rechter. De rechtbank in München stelde deze week dat het Amerikaanse techbedrijf aansprakelijk gesteld kan worden voor valse resultaten die gegenereerd zijn door zijn eigen AI. De zaak kan gevolgen hebben voor andere ontwikkelaars van kunstmatige intelligentie.

6 uur geleden
EU verbiedt luchtvaartmaatschappijen toeslag voor stoel bij kind

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.

7 uur geleden