Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Unilever gaat praten met Adriaansens over plannen ijstak

Topman Unilever gaat praten met Adriaansens over plannen ijstak

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Topman Hein Schumacher van Unilever gaat binnenkort praten met demissionair minister Micky Adriaansens van Economische Zaken over de verzelfstandiging van de ijstak en de plannen van het bedrijf voor een eigen beursnotering van het onderdeel. Unilever kondigde deze week namelijk aan deze tak af te gaan splitsen, waarbij de ijsjesdivisie dan waarschijnlijk een eigen beursnotering moet krijgen.

Mogelijk krijgt de tak, met merken als Ben & Jerry's, Magnum en Cornetto, dan in Amsterdam een beursnotering. Schumacher zei in een toelichting dat Nederland een "goede optie" is voor een notering. Hij wees er daarbij op dat de ijsjestak van het bedrijf wordt aangestuurd vanuit Rotterdam.

Volgens een woordvoerder van het ministerie van Economische Zaken is die opmerking van Schumacher een "positief signaal". "Er is contact geweest en binnenkort spreken we ook weer verder", aldus een verklaring. Een woordvoerder van Unilever zei ook dat er contact is geweest met het ministerie over de plannen en dat de komende maanden verder wordt gepraat.

Beursnoteringen

Het ministerie zegt ook dat Unilever in 2020 bepaalde toezeggingen heeft gedaan aan de Nederlandse regering over eventuele beursnoteringen. In dat jaar besloot het bedrijf officieel volledig Brits te worden.

De ijsjestak is goed voor een jaaromzet van bijna 8 miljard euro. Analisten van de Britse bank Barclays schatten de waarde van het onderdeel op 17 miljard euro. De verzelfstandiging moet voor het einde van 2025 helemaal afgerond zijn. Unilever gaat zich dan richten op de bedrijfstakken Schoonheid & Welzijn, Persoonlijke Verzorging, Huishoudelijke Verzorging en Voeding.

Ondernemersorganisatie VNO-NCW heeft tegen persbureau Bloomberg gezegd te hopen dat Unilever kiest voor een beursnotering van de ijsjestak in Nederland. Volgens een woordvoerder zou dat "een logische stap" zijn.

Meer uit Financieel

FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

9 uur geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

9 uur geleden
Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

11 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

12 uur geleden
Trump-regering wil rechtszaken over importheffingen uitstellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.

12 uur geleden
In opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer wordt opgeheven

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.

13 uur geleden
Meerdere olietankers mijden Straat van Hormuz, ziet Bloomberg

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.

14 uur geleden