Topman Unilever gaat praten met Adriaansens over plannen ijstak
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Topman Hein Schumacher van Unilever gaat binnenkort praten met demissionair minister Micky Adriaansens van Economische Zaken over de verzelfstandiging van de ijstak en de plannen van het bedrijf voor een eigen beursnotering van het onderdeel. Unilever kondigde deze week namelijk aan deze tak af te gaan splitsen, waarbij de ijsjesdivisie dan waarschijnlijk een eigen beursnotering moet krijgen.
Mogelijk krijgt de tak, met merken als Ben & Jerry's, Magnum en Cornetto, dan in Amsterdam een beursnotering. Schumacher zei in een toelichting dat Nederland een "goede optie" is voor een notering. Hij wees er daarbij op dat de ijsjestak van het bedrijf wordt aangestuurd vanuit Rotterdam.
Volgens een woordvoerder van het ministerie van Economische Zaken is die opmerking van Schumacher een "positief signaal". "Er is contact geweest en binnenkort spreken we ook weer verder", aldus een verklaring. Een woordvoerder van Unilever zei ook dat er contact is geweest met het ministerie over de plannen en dat de komende maanden verder wordt gepraat.
Beursnoteringen
Het ministerie zegt ook dat Unilever in 2020 bepaalde toezeggingen heeft gedaan aan de Nederlandse regering over eventuele beursnoteringen. In dat jaar besloot het bedrijf officieel volledig Brits te worden.
De ijsjestak is goed voor een jaaromzet van bijna 8 miljard euro. Analisten van de Britse bank Barclays schatten de waarde van het onderdeel op 17 miljard euro. De verzelfstandiging moet voor het einde van 2025 helemaal afgerond zijn. Unilever gaat zich dan richten op de bedrijfstakken Schoonheid & Welzijn, Persoonlijke Verzorging, Huishoudelijke Verzorging en Voeding.
Ondernemersorganisatie VNO-NCW heeft tegen persbureau Bloomberg gezegd te hopen dat Unilever kiest voor een beursnotering van de ijsjestak in Nederland. Volgens een woordvoerder zou dat "een logische stap" zijn.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.
22 minuten geledenMONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
9 uur geleden