Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Unilever gaat praten met Adriaansens over plannen ijstak

Topman Unilever gaat praten met Adriaansens over plannen ijstak

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Topman Hein Schumacher van Unilever gaat binnenkort praten met demissionair minister Micky Adriaansens van Economische Zaken over de verzelfstandiging van de ijstak en de plannen van het bedrijf voor een eigen beursnotering van het onderdeel. Unilever kondigde deze week namelijk aan deze tak af te gaan splitsen, waarbij de ijsjesdivisie dan waarschijnlijk een eigen beursnotering moet krijgen.

Mogelijk krijgt de tak, met merken als Ben & Jerry's, Magnum en Cornetto, dan in Amsterdam een beursnotering. Schumacher zei in een toelichting dat Nederland een "goede optie" is voor een notering. Hij wees er daarbij op dat de ijsjestak van het bedrijf wordt aangestuurd vanuit Rotterdam.

Volgens een woordvoerder van het ministerie van Economische Zaken is die opmerking van Schumacher een "positief signaal". "Er is contact geweest en binnenkort spreken we ook weer verder", aldus een verklaring. Een woordvoerder van Unilever zei ook dat er contact is geweest met het ministerie over de plannen en dat de komende maanden verder wordt gepraat.

Beursnoteringen

Het ministerie zegt ook dat Unilever in 2020 bepaalde toezeggingen heeft gedaan aan de Nederlandse regering over eventuele beursnoteringen. In dat jaar besloot het bedrijf officieel volledig Brits te worden.

De ijsjestak is goed voor een jaaromzet van bijna 8 miljard euro. Analisten van de Britse bank Barclays schatten de waarde van het onderdeel op 17 miljard euro. De verzelfstandiging moet voor het einde van 2025 helemaal afgerond zijn. Unilever gaat zich dan richten op de bedrijfstakken Schoonheid & Welzijn, Persoonlijke Verzorging, Huishoudelijke Verzorging en Voeding.

Ondernemersorganisatie VNO-NCW heeft tegen persbureau Bloomberg gezegd te hopen dat Unilever kiest voor een beursnotering van de ijsjestak in Nederland. Volgens een woordvoerder zou dat "een logische stap" zijn.

Meer uit Financieel

Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

32 minuten geleden
TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

1 uur geleden
Tata Steel boekt flink meer winst door sterke Indiase vraag

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.

1 uur geleden
TikTok is te verslavend en overtreedt daarmee EU-regels

BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

2 uur geleden
Toyota benoemt nieuwe topman en verhoogt winstverwachting

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.

3 uur geleden
Vliegveld Berlijn nog steeds dicht door ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.

3 uur geleden
Duitsland handelt meer met Nederland, veel minder met VS

DEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.

4 uur geleden