Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman UNHCR: fixeer je niet op stoppen migranten aan grens

Topman UNHCR: fixeer je niet op stoppen migranten aan grens

GENÈVE (ANP) - De Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen van de Verenigde Naties heeft landen opgeroepen zich niet te fixeren op het tegenhouden van vluchtelingen en migranten aan de grens. Filippo Grandi verklaarde op een jaarlijkse bijeenkomst van zijn VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in Genève dat overheden soms maatregelen nemen die ineffectief zijn en strijdig met hun internationale verplichtingen.

Grandi zei dat er momenteel 123 miljoen mensen ontheemd zijn. Hij waarschuwde dat de wereld wordt geconfronteerd met tal van humanitaire crises, onder meer in Myanmar, Soedan en Oekraïne. In dat laatste land dreigt volgens de topman voor burgers een zware winter, doordat een flink deel van de energievoorziening is verwoest door Russische aanvallen.

Volgens de UNHCR-topman besluiten nog te veel landen hun grenzen te sluiten of wordt de komst van vluchtelingen misbruikt voor politieke doeleinden. "Richt je niet alleen op je eigen grenzen", riep hij landen op. Hij zei dat regeringen die worden geconfronteerd met politieke druk over de komst van vluchtelingen zich als een reflex kunnen focussen op maatregelen als het tegenhouden van mensen en het opschorten van asiel.

Overheden doen er volgens Grandi beter aan in een eerder stadium in te grijpen. Hij adviseert ze te kijken wat de redenen zijn dat mensen op de vlucht slaan en welke mogelijkheden er zijn in landen waar vluchtelingen doorheen reizen. Grandi noemt conflicten, geweld en vervolging als belangrijke redenen om te vluchten, maar ook klimaatverandering speelt een rol. Mensen krijgen bijvoorbeeld te maken met droogtes, overstromingen, extreem weer en mislukte oogsten.

Meer uit Buitenland

Doden door Israëlische aanvallen in Gaza en Libanon

GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.

1 uur geleden
Exitpoll: socialisten Spanje verliezen bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af ​​te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.

1 uur geleden
Tien doden door gewapende aanval in Mexicaanse deelstaat Puebla

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.

3 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door koeien in Oostenrijk

LIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.

3 uur geleden
Beer doodt man in Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.

3 uur geleden
Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

6 uur geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

7 uur geleden