Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman UNHCR: fixeer je niet op stoppen migranten aan grens

Topman UNHCR: fixeer je niet op stoppen migranten aan grens

GENÈVE (ANP) - De Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen van de Verenigde Naties heeft landen opgeroepen zich niet te fixeren op het tegenhouden van vluchtelingen en migranten aan de grens. Filippo Grandi verklaarde op een jaarlijkse bijeenkomst van zijn VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in Genève dat overheden soms maatregelen nemen die ineffectief zijn en strijdig met hun internationale verplichtingen.

Grandi zei dat er momenteel 123 miljoen mensen ontheemd zijn. Hij waarschuwde dat de wereld wordt geconfronteerd met tal van humanitaire crises, onder meer in Myanmar, Soedan en Oekraïne. In dat laatste land dreigt volgens de topman voor burgers een zware winter, doordat een flink deel van de energievoorziening is verwoest door Russische aanvallen.

Volgens de UNHCR-topman besluiten nog te veel landen hun grenzen te sluiten of wordt de komst van vluchtelingen misbruikt voor politieke doeleinden. "Richt je niet alleen op je eigen grenzen", riep hij landen op. Hij zei dat regeringen die worden geconfronteerd met politieke druk over de komst van vluchtelingen zich als een reflex kunnen focussen op maatregelen als het tegenhouden van mensen en het opschorten van asiel.

Overheden doen er volgens Grandi beter aan in een eerder stadium in te grijpen. Hij adviseert ze te kijken wat de redenen zijn dat mensen op de vlucht slaan en welke mogelijkheden er zijn in landen waar vluchtelingen doorheen reizen. Grandi noemt conflicten, geweld en vervolging als belangrijke redenen om te vluchten, maar ook klimaatverandering speelt een rol. Mensen krijgen bijvoorbeeld te maken met droogtes, overstromingen, extreem weer en mislukte oogsten.

Meer uit Buitenland

Israël na overleg: Libanon wil zich ook bevrijden van Hezbollah

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".

39 minuten geleden
Rechtszaak erfgenamen 8-decemberdoden Suriname kent vlotte start

PARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."

2 uur geleden
VN-experts: Frans antisemitismewetsvoorstel beperkt meningsuiting

GENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.

2 uur geleden
UNHCR: boot met 250 vluchtelingen uit Bangladesh omgeslagen

TEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.

2 uur geleden
Israël en Libanon houden zeldzaam direct overleg in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.

3 uur geleden
Buitenlandministers: oplossing in Libanon zou hele regio helpen

LONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.

4 uur geleden
Spaanse rechtbank doet geen onderzoek naar bekende deepfakezaak

PALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.

5 uur geleden