Topman Trump Organization krijgt celstraf voor belastingfraude
NEW YORK (ANP/RTR) - Financieel topman Allen Weisselberg van The Trump Organization moet vijf maanden de gevangenis in omdat hij belastingfraude heeft gepleegd. De CFO van het het onroerendgoedbedrijf van Donald Trump en diens familie gaf afgelopen zomer al toe dat The Trump Organization jarenlang belasting ontdook door hem en andere werknemers te belonen met extraatjes als huisvesting, privéonderwijs en auto's die buiten de boeken werden gehouden.
De 75-jarige Weisselberg werkt al sinds de jaren tachtig voor het familiebedrijf van de voormalige Amerikaanse president. De financiële topman gaf toe dat hij 1,76 miljoen dollar aan niet-aangegeven inkomsten had ontvangen en stemde ermee in om bijna 2 miljoen dollar aan achterstallige belastingen te betalen.
Trump is zelf niet aangeklaagd in de zaak, maar The Trump Organization wel. Het bedrijf werd in december schuldig bevonden aan fraude, omdat het met een crimineel plan jarenlang de belastingautoriteiten heeft bedrogen. Weisselberg had wel vijftien jaar cel kunnen krijgen als hij niet bij justitie had getuigd tegen het familiebedrijf. De straf voor het bedrijf, waarschijnlijk een boete, wordt vrijdag bekend.
The Trump Organization heeft hotels, golfbanen en vakantieverblijven over de hele wereld. Trump zette de aanklachten eerder weg als een "heksenjacht van de radicaal-linkse Democraten" en "gerechtelijk wangedrag".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."
9 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van D66, CDA, VVD, PRO en Volt reageren uiterst positief op de speech van de Canadese premier Mark Carney donderdag in het Europees Parlement. Daarin zei Carney het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen te verwelkomen om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de EU te maken. D66-voorman Gerben-Jan Gerbrandy noemt het een "historisch moment".
4 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse omroep RTÉ heeft bekendgemaakt dat Ierland niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival van 2027. De omroep zal het muziekevenement ook niet uitzenden. Ierland was dit jaar al een van de vijf landen die het songfestival oversloegen vanwege de deelname van Israël.
5 uur geleden