Topman Trump Organization krijgt celstraf voor belastingfraude
NEW YORK (ANP/RTR) - Financieel topman Allen Weisselberg van The Trump Organization moet vijf maanden de gevangenis in omdat hij belastingfraude heeft gepleegd. De CFO van het het onroerendgoedbedrijf van Donald Trump en diens familie gaf afgelopen zomer al toe dat The Trump Organization jarenlang belasting ontdook door hem en andere werknemers te belonen met extraatjes als huisvesting, privéonderwijs en auto's die buiten de boeken werden gehouden.
De 75-jarige Weisselberg werkt al sinds de jaren tachtig voor het familiebedrijf van de voormalige Amerikaanse president. De financiële topman gaf toe dat hij 1,76 miljoen dollar aan niet-aangegeven inkomsten had ontvangen en stemde ermee in om bijna 2 miljoen dollar aan achterstallige belastingen te betalen.
Trump is zelf niet aangeklaagd in de zaak, maar The Trump Organization wel. Het bedrijf werd in december schuldig bevonden aan fraude, omdat het met een crimineel plan jarenlang de belastingautoriteiten heeft bedrogen. Weisselberg had wel vijftien jaar cel kunnen krijgen als hij niet bij justitie had getuigd tegen het familiebedrijf. De straf voor het bedrijf, waarschijnlijk een boete, wordt vrijdag bekend.
The Trump Organization heeft hotels, golfbanen en vakantieverblijven over de hele wereld. Trump zette de aanklachten eerder weg als een "heksenjacht van de radicaal-linkse Democraten" en "gerechtelijk wangedrag".
Meer uit Buitenland
BEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.
5 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.
7 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.
11 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ierland werkt aan veiligheidsmaatregelen tegen drones voordat het volgend jaar het EU-voorzitterschap overneemt. De krant The Irish Times schrijft dat versneld een antidronesysteem wordt aangeschaft en dat de politie de beschikking moet krijgen over korte-afstandswapens om onbemande toestellen tegen te houden. Ook zou worden overwogen de hulp in te schakelen van grote EU-landen, die bijvoorbeeld een oorlogsschip naar Dublin kunnen sturen om te helpen bij het verdedigen van het luchtruim.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De grote internationale pakketvervoerders UPS en FedEx houden hun vrachtvliegtuigen van het type McDonnell Douglas MD-11 voorlopig aan de grond. Dat besluit volgt op het neerstorten van zo'n toestel van UPS in het Amerikaanse Louisville, met veertien doden tot gevolg.
12 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Een tornado heeft een ravage aangericht en veel slachtoffers gemaakt in het zuiden van Brazilië. De wervelwind trof daar de circa 14.000 inwoners tellende plaats Rio Bonito do Iguaçu. De autoriteiten maken melding van zeker vijf doden en 432 gewonden.
14 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De vredesonderhandelingen tussen Pakistan en Afghanistan zijn opnieuw op niets uitgelopen. Dat meldt de Afghaanse regering, die Islamabad een "onverantwoorde en niet-meewerkende houding" verwijt.
14 uur geleden