Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman TotalEnergies: kritiek over 'greenwashing' oneerlijk

Topman TotalEnergies: kritiek over 'greenwashing' oneerlijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies vindt de kritiek van klimaatactivisten dat het bedrijf aan 'greenwashing' zou doen oneerlijk. Dat zei hij in een interview met de krant Le Journal du Dimanche. Volgens Patrick Pouyanné steekt TotalEnergies juist veel geld in duurzame energiebronnen en onder meer de aanleg van laadpalen voor elektrische auto's.

Greenwashing betekent dat bedrijven zich schoner voordoen dan ze in werkelijkheid zijn. De aandeelhoudersvergadering van TotalEnergies in Parijs werd vorige maand nog flink verstoord door demonstraties van klimaatactivisten, waarbij zelfs de Franse ME moest worden ingezet. De klimaatactivisten willen dat TotalEnergies, net zoals ze eisen bij andere olie- en gasconcerns als Shell, sneller verduurzaamt en afscheid neemt van fossiele brandstoffen.

Pouyanné stelt echter dat het bedrijf dit jaar 5 miljard euro investeert in schonere energiebronnen. Daarmee is TotalEnergies "zeer betrokken bij deze strategische uitdaging", aldus de topman. Maar tegelijkertijd neemt de vraag naar fossiele brandstoffen in de wereld verder toe, stelt de topman. Daardoor zijn ook fossiele investeringen nog nodig.

De 59-jarige bestuursvoorzitter zei verder dat hij bereid is om volgend jaar zijn termijn bij TotalEnergies te verlengen als hij wordt gevraagd om aan te blijven en de aandeelhouders akkoord gaan. Pouyanné nam in 2014 de hoogste functie bij TotalEnergies over na het overlijden van zijn voorganger Christophe de Margerie bij een vliegtuigongeluk in Moskou.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.

5 uur geleden
Fed blijft zich inzetten voor onafhankelijkheid, zegt voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.

6 uur geleden
Federal Reserve verlaagt rente na politiek beladen vergadering

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.

8 uur geleden
China traag met exportvergunningen aardmetalen voor EU-bedrijven

BEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.

8 uur geleden
Bouw megatunnel tussen Duitsland en Denemarken opnieuw vertraagd

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.

9 uur geleden
Topman luxemerk Gucci na amper een jaar vervangen

PARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.

9 uur geleden
EU en Indonesië ronden onderhandelingen voor handelsdeal af

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.

9 uur geleden