Topman TikTok praat met Trump voorafgaand aan dreigend verbod
PALM BEACH (ANP/BLOOMBERG) - Topman Shou Zi Chew van TikTok heeft gesproken met Donald Trump op diens landgoed Mar-a-Lago in Florida, in aanloop naar een dreigend verbod op de populaire filmpjesapp in de Verenigde Staten. Het is niet bekend wat precies werd besproken, maar Trump had eerder op de dag gesuggereerd dat hij een verbod op TikTok kan tegenhouden.
TikTok kan op 19 januari worden verbannen uit de Amerikaanse appstores van Google en Apple, tenzij het Chinese moederbedrijf ByteDance de Amerikaanse activiteiten van TikTok verkoopt. Dat heeft te maken met zorgen over de nationale veiligheid. Mogelijk kan informatie over gebruikers worden doorgespeeld naar de Chinese overheid, iets wat TikTok zelf tegenspreekt.
In de VS telt TikTok ongeveer 170 miljoen gebruikers. Trump heeft tijdens zijn verkiezingscampagne veel gebruikgemaakt van TikTok om jonge kiezers te bereiken. Hij zei dan ook "een warm gevoel in zijn hart" te hebben voor TikTok. Overigens deed Trump in zijn eerste presidentstermijn ook pogingen om TikTok te verbannen, maar tijdens de afgelopen campagne keerde hij zich juist tegen een verbod.
Het verbod zou een dag voor de inauguratie van Trump als president van de VS ingaan. TikTok probeert het verbod nog tegen te houden bij het Amerikaanse Hooggerechtshof, omdat dit in strijd zou zijn met het recht op vrije meningsuiting.
Als het verbod daadwerkelijk ingaat, blijft TikTok nog wel bruikbaar voor mensen die de app al hebben gedownload. Maar doordat de ondersteuning wegvalt zal de app uiteindelijk ook voor hen onbruikbaar worden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
20 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
21 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.
23 uur geleden