Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman TikTok bedankt Trump in videoboodschap na uitspraak hof

Topman TikTok bedankt Trump in videoboodschap na uitspraak hof

SINGAPORE (ANP) - Shou Zi Chew, de topman van socialemediaplatform TikTok, heeft in een videoboodschap de aankomende Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn inzet om een oplossing te vinden om het platform beschikbaar te houden in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft vrijdag de wet in stand gehouden waarmee TikTok verboden dreigt te worden in het land.

De TikTok-topman is "dankbaar en verheugd" dat het platform naar eigen zeggen "de steun heeft van een president die ons platform echt begrijpt". "Wees gerust, we zullen alles in het werk stellen om ervoor te zorgen dat ons platform blijft floreren", zei Chew vrijdag in een TikTok-video als reactie op de uitspraak van het hof.

Trump heeft op de uitspraak van het hof gereageerd door te zeggen dat een besluit over TikTok bij hem ligt. Daarbij zei hij nog niet wat hij van plan is met de populaire filmpjesapp, alleen dat zijn beslissing in de "nabije toekomst" wordt genomen. De huidige regering van Joe Biden heeft gezegd dat de uitvoering van de wet gezien de timing wordt overgelaten aan de nieuwe regering onder leiding van Trump, die maandag aantreedt.

Nieuwe klanten

"We vechten al geruime tijd om het grondwettelijke recht op vrije meningsuiting te beschermen voor de meer dan 170 miljoen Amerikanen die ons platform dagelijks gebruiken", zegt Chew. De topman benadrukt in het filmpje ook dat er meer dan 7 miljoen Amerikaanse bedrijven zijn die geld verdienen en nieuwe klanten bereiken via TikTok.

Trump liet in het verleden meermaals weten fan te zijn van TikTok en heeft de video-app veel gebruikt om tijdens zijn presidentscampagne jonge kiezers te bereiken. Donderdag zei Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur van Trump, dat de nieuwe regering TikTok wil beschermen tegen het dreigende verbod.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

51 minuten geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

1 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

3 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

4 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

4 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

5 uur geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

5 uur geleden