Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman TikTok bedankt Trump in videoboodschap na uitspraak hof

Topman TikTok bedankt Trump in videoboodschap na uitspraak hof

SINGAPORE (ANP) - Shou Zi Chew, de topman van socialemediaplatform TikTok, heeft in een videoboodschap de aankomende Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn inzet om een oplossing te vinden om het platform beschikbaar te houden in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft vrijdag de wet in stand gehouden waarmee TikTok verboden dreigt te worden in het land.

De TikTok-topman is "dankbaar en verheugd" dat het platform naar eigen zeggen "de steun heeft van een president die ons platform echt begrijpt". "Wees gerust, we zullen alles in het werk stellen om ervoor te zorgen dat ons platform blijft floreren", zei Chew vrijdag in een TikTok-video als reactie op de uitspraak van het hof.

Trump heeft op de uitspraak van het hof gereageerd door te zeggen dat een besluit over TikTok bij hem ligt. Daarbij zei hij nog niet wat hij van plan is met de populaire filmpjesapp, alleen dat zijn beslissing in de "nabije toekomst" wordt genomen. De huidige regering van Joe Biden heeft gezegd dat de uitvoering van de wet gezien de timing wordt overgelaten aan de nieuwe regering onder leiding van Trump, die maandag aantreedt.

Nieuwe klanten

"We vechten al geruime tijd om het grondwettelijke recht op vrije meningsuiting te beschermen voor de meer dan 170 miljoen Amerikanen die ons platform dagelijks gebruiken", zegt Chew. De topman benadrukt in het filmpje ook dat er meer dan 7 miljoen Amerikaanse bedrijven zijn die geld verdienen en nieuwe klanten bereiken via TikTok.

Trump liet in het verleden meermaals weten fan te zijn van TikTok en heeft de video-app veel gebruikt om tijdens zijn presidentscampagne jonge kiezers te bereiken. Donderdag zei Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur van Trump, dat de nieuwe regering TikTok wil beschermen tegen het dreigende verbod.

Meer uit Financieel

Nederlandse schepen kunnen geen kant op in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - Veel schepen liggen voor anker in de Perzische Golf. Dat komt door de blijvende onveiligheid in het gebied en de blokkade van aangrenzende wateren door het conflict rond Iran. "Op het moment dat er voldoende aanvallen op schepen worden uitgevoerd, betekent dat feitelijk dat een veilig vertrek van schepen uit de Perzische Golf vrijwel onmogelijk wordt gemaakt", meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR).

23 minuten geleden
Clouddiensten Amazon verstoord in VAE door stroomproblemen

DUBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon kampt met een storing bij zijn clouddiensten in de Verenigde Arabische Emiraten door problemen met de stroomvoorziening. Amazon heeft ook gemeld dat een datacenter is geraakt door een onbekend object waardoor brand ontstond. Daarop werd de stroomtoevoer stilgelegd door de brandweer.

35 minuten geleden
Grote olieraffinaderij Saudi Aramco stilgelegd na drone-aanval

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft de grote olieraffinaderij Ras Tanura maandagochtend stilgelegd na een drone-aanval waardoor een kleine brand bij het complex uitbrak. Volgens de autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel: er is geen grote schade aan de raffinaderij en er zijn geen gewonden.

1 uur geleden
Air France-KLM zakt op beurs na onrust Midden-Oosten, Shell wint

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte ruim 7 procent en Shell klom 5 procent.

1 uur geleden
Bedrijfsomstandigheden Nederlandse industrie licht verbeterd

ZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in februari licht verbeterd met een iets sterkere groei van de bedrijvigheid dan een maand eerder. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Die meting werd gedaan voor de aanvallen op Iran.

2 uur geleden
Steeds vaker ondersteuning nodig om onvolledige AOW aan te vullen

AMSTELVEEN (ANP) - Nederland telt steeds meer ouderen die aanvullende inkomensondersteuning ontvangen omdat ze geen volledige AOW krijgen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) voorziet komende jaren een toename met ruim de helft. In 2040 gaat het volgens de organisatie waarschijnlijk om 94.000 huishoudens op een AOW-bevolking van ongeveer 4,6 miljoen mensen.

2 uur geleden
Europese gasprijs stijgt met 25 procent door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag met 25 procent gestegen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Vooral het stilleggen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz drijft de prijs van de brandstof op. Ongeveer een vijfde van het vloeibaar gemaakte aardgas (lng) in de wereld, voornamelijk uit Qatar, wordt via die zeestraat verscheept.

2 uur geleden