Topman Siemens uit zorgen over extremisme in Duitsland
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Topman Roland Busch van Siemens heeft donderdag zijn bezorgdheid geuit over de opkomst van het extremisme en de verscherping van de politieke verdeeldheid in Duitsland. "Ik wil luid en duidelijk stellen: extremisme van welke aard dan ook schaadt dit land", zei Busch in een toespraak op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van Siemens in München.
"Welvaart is gebaseerd op vooruitgang en innovatie, op uitwisseling en openheid, op diversiteit en betrouwbaarheid, en vooral op creatieve en toegewijde mensen. En dit geldt uiteraard ook voor iedereen die naar Duitsland komt en een bijdrage wil leveren", vervolgde Busch.
Hoewel Busch de partij Alternative für Deutschland (AfD) niet expliciet noemde, kunnen zijn opmerkingen worden gezien als een aanval op de extreemrechtse partij, die momenteel op de tweede plaats staat in de opiniepeilingen. Duitse bedrijven en hun topbestuurders waarschuwen steeds vaker voor de dreiging van rechts-extremisme voor de grootste economie van Europa.
Massadeportaties
Aanleiding is dat AfD-politici op een bijeenkomst in Potsdam zouden hebben gesproken over massadeportaties van mensen van buitenlandse komaf. De voorzitter van de raad van commissarissen van Siemens Energy en oud-topman van Siemens, Joe Kaeser, waarschuwde vorige maand al voor een heropleving van rechts-extremisme in Duitsland en zei dat een beleid van massadeportatie "absoluut walgelijk" is.
Ook gaan in heel Duitsland al weken geregeld tienduizenden mensen de straat op om te protesteren tegen rechts-extremisme en de AfD. De AfD heeft ontkend dat de deportatieplannen onderdeel van het partijprogramma zijn. Vicevoorzitter van de AfD, Peter Boehringer, verklaarde vorige week dat de beschuldigingen dat de partij de economie zou schaden, onderdeel zijn van een "staats- en mediacampagne tegen de AfD".
Meer uit Financieel
AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
8 uur geleden