Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Siemens uit zorgen over extremisme in Duitsland

Topman Siemens uit zorgen over extremisme in Duitsland

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Topman Roland Busch van Siemens heeft donderdag zijn bezorgdheid geuit over de opkomst van het extremisme en de verscherping van de politieke verdeeldheid in Duitsland. "Ik wil luid en duidelijk stellen: extremisme van welke aard dan ook schaadt dit land", zei Busch in een toespraak op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van Siemens in München.

"Welvaart is gebaseerd op vooruitgang en innovatie, op uitwisseling en openheid, op diversiteit en betrouwbaarheid, en vooral op creatieve en toegewijde mensen. En dit geldt uiteraard ook voor iedereen die naar Duitsland komt en een bijdrage wil leveren", vervolgde Busch.

Hoewel Busch de partij Alternative für Deutschland (AfD) niet expliciet noemde, kunnen zijn opmerkingen worden gezien als een aanval op de extreemrechtse partij, die momenteel op de tweede plaats staat in de opiniepeilingen. Duitse bedrijven en hun topbestuurders waarschuwen steeds vaker voor de dreiging van rechts-extremisme voor de grootste economie van Europa.

Massadeportaties

Aanleiding is dat AfD-politici op een bijeenkomst in Potsdam zouden hebben gesproken over massadeportaties van mensen van buitenlandse komaf. De voorzitter van de raad van commissarissen van Siemens Energy en oud-topman van Siemens, Joe Kaeser, waarschuwde vorige maand al voor een heropleving van rechts-extremisme in Duitsland en zei dat een beleid van massadeportatie "absoluut walgelijk" is.

Ook gaan in heel Duitsland al weken geregeld tienduizenden mensen de straat op om te protesteren tegen rechts-extremisme en de AfD. De AfD heeft ontkend dat de deportatieplannen onderdeel van het partijprogramma zijn. Vicevoorzitter van de AfD, Peter Boehringer, verklaarde vorige week dat de beschuldigingen dat de partij de economie zou schaden, onderdeel zijn van een "staats- en mediacampagne tegen de AfD".

Meer uit Financieel

PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

1 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

7 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

8 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

9 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

9 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

11 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

11 uur geleden