Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Siemens uit zorgen over extremisme in Duitsland

Topman Siemens uit zorgen over extremisme in Duitsland

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Topman Roland Busch van Siemens heeft donderdag zijn bezorgdheid geuit over de opkomst van het extremisme en de verscherping van de politieke verdeeldheid in Duitsland. "Ik wil luid en duidelijk stellen: extremisme van welke aard dan ook schaadt dit land", zei Busch in een toespraak op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van Siemens in München.

"Welvaart is gebaseerd op vooruitgang en innovatie, op uitwisseling en openheid, op diversiteit en betrouwbaarheid, en vooral op creatieve en toegewijde mensen. En dit geldt uiteraard ook voor iedereen die naar Duitsland komt en een bijdrage wil leveren", vervolgde Busch.

Hoewel Busch de partij Alternative für Deutschland (AfD) niet expliciet noemde, kunnen zijn opmerkingen worden gezien als een aanval op de extreemrechtse partij, die momenteel op de tweede plaats staat in de opiniepeilingen. Duitse bedrijven en hun topbestuurders waarschuwen steeds vaker voor de dreiging van rechts-extremisme voor de grootste economie van Europa.

Massadeportaties

Aanleiding is dat AfD-politici op een bijeenkomst in Potsdam zouden hebben gesproken over massadeportaties van mensen van buitenlandse komaf. De voorzitter van de raad van commissarissen van Siemens Energy en oud-topman van Siemens, Joe Kaeser, waarschuwde vorige maand al voor een heropleving van rechts-extremisme in Duitsland en zei dat een beleid van massadeportatie "absoluut walgelijk" is.

Ook gaan in heel Duitsland al weken geregeld tienduizenden mensen de straat op om te protesteren tegen rechts-extremisme en de AfD. De AfD heeft ontkend dat de deportatieplannen onderdeel van het partijprogramma zijn. Vicevoorzitter van de AfD, Peter Boehringer, verklaarde vorige week dat de beschuldigingen dat de partij de economie zou schaden, onderdeel zijn van een "staats- en mediacampagne tegen de AfD".

Meer uit Financieel

Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

39 minuten geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

1 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

3 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

5 uur geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

19 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

22 uur geleden
Tekort slachtvee drijft rundvleesprijzen in VS tot recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.

1 dag geleden