Topman Shell: fossiel besluit ABP is symboolpolitiek
LONDEN (ANP) - Topman Ben van Beurden van olie- en gasconcern Shell vindt het besluit van pensioenfonds ABP om te stoppen met fossiele investeringen "symboolpolitiek". Dat zei Van Beurden in een toelichting op de kwartaalcijfers van Shell en de aankondiging dat het bedrijf de eigen uitstoot sneller wil gaan verlagen.
Van Beurden gaf aan het besluit van het ABP "teleurstellend" te vinden, want hij blijft juist graag in gesprek met aandeelhouders voor de langere termijn over de inspanningen van Shell rond de energietransitie. Shell is volgens hem een zeer belangrijke speler op dit gebied. Een verkoop van aandelen Shell door het ABP zal bij het beleid van het bedrijf voor het verlagen van de uitstoot geen verschil uitmaken, aldus Van Beurden. Hij zei het besluit van het pensioenfonds via de media te hebben vernomen en niet vooraf ingelicht te zijn door het pensioenfonds over de stap.
Ook financieel directeur Jessica Uhl van Shell spreekt van een teleurstellend besluit van het ABP. Volgens haar is het juist beter om samen te blijven werken aan oplossingen voor het verlagen van de uitstoot en de afbouw van fossiele energie.
Het ambtenarenpensioenfonds gaat de beleggingen die het nog heeft in de olie- en gassector en de kolenbranche stapsgewijs verkopen, waaronder aandelen Shell. Het gaat om een belegd vermogen van in totaal ruim 15 miljard euro. Dat is bijna 3 procent van het totaal belegd vermogen van het fonds. Het ABP doet dit naar aanleiding van diverse verontrustende klimaatrapporten die recentelijk zijn verschenen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
10 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
12 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
14 uur geleden