Topman Schiphol niet bij gesprek met bonden over drukte
DEN HAAG (ANP) - Topman Dick Benschop van Schiphol is woensdagmiddag niet zelf aanwezig bij de gesprekken van de luchthaven met de vakbonden over de werkdruk en problemen op Schiphol. Dat zegt een woordvoerder van Schiphol. Die benadrukt wel dat Benschop "nauw bij de gesprekken betrokken is en op de hoogte is van wat er speelt".
Waarom Benschop niet zelf de gesprekken doet maar dit overlaat aan andere leden van het directieteam, kon de zegsman niet zeggen. CNV Vakmensen laat weten het "gezien de situatie" gepast te vinden als hij er wel bij zou zijn. "Hij was er bij het eerste gesprek wel bij. Dat zag er hoopgevend uit. Dat je het op een gegeven moment overlaat aan collega's, kan ik begrijpen. Maar het is nu weer tijd dat hij gaat aanschuiven. Het is twee over twaalf." FNV vindt de afwezigheid van Benschop niet heel opvallend. "We zitten er met specialisten van Schiphol, die hebben een mandaat. En ook Benschop wil tot een oplossing komen." De bonden wijzen er ook op dat er maandag nog een gesprek op de rol staat.
FNV dreigde dinsdag nog met grootschalige acties op Schiphol omdat de werkdruk op de luchthaven veel te hoog blijft voor onder meer beveiligers en afhandelaars van bagage. De vakbond wil dat er voor 1 juni een akkoord is met de luchthaven over het verlichten van de werkomstandigheden.
Afwezig tijdens problemen
Benschop keerde dinsdag terug uit het Zwitserse Davos. Daar was hij bij het World Economic Forum, de top voor regeringsleiders en topbestuurders. Hij was daar in het weekend ook, juist op het moment dat het op de luchthaven uit de hand liep. Vanuit de politiek, de vakbonden en op sociale media klonk kritiek op het 'onzichtbaar' zijn van de topman terwijl er problemen waren op de nationale luchthaven. De lange wachttijden, gemiste en geschrapte vluchten en zelfs opstootjes op de luchthaven worden inmiddels gezien als chefsache.
Eerder deze maand bood Benschop nog zijn excuses aan reizigers aan vanwege de problemen op Schiphol tijdens de meivakantie. Hij weet de problemen aan meer reizigers en minder personeel dan verwacht toen de planning werd gemaakt. Dat laatste kwam onder meer door corona- en griepgevallen.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP) - Aandeelhouders van Tesla hebben de megabeloning voor topman Elon Musk goedgekeurd. Tijdens de aandeelhoudersvergadering van de elektrische autofabrikant op het hoofdkantoor in Austin in de staat Texas stemde ruim 75 procent van de aanwezigen in met de beloning in aandelen met een waarde tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het gaat waarschijnlijk om het grootste beloningsvoorstel voor een topbestuurder van een bedrijf ooit.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten, waarbij vooral de techfondsen werden geraakt door hernieuwde zorgen bij beleggers over de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven en de enorme investeringen in AI. Snap, het moederbedrijf van het populaire socialemediaplatform Snapchat, deed het juist wel goed op Wall Street dankzij positief ontvangen resultaten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikanen gaan dit feestdagenseizoen met onder meer Black Friday en kerst naar verwachting meer dan 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar, in winkels uitgeven, wat een nieuw record zou betekenen. Dat verwacht de Amerikaanse detailhandelsorganisatie National Retail Federation (NRF).
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De "komende dagen" zullen chips van Nexperia uit China weer bij klanten arriveren, verwacht demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD). Zijn collega David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) verwelkomt de aankondiging dat China de leveringen weer mogelijk zal maken, zegt hij op X.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereld onderschat momenteel hoe groot kunstmatige intelligentie (AI) gaat worden. Dat heeft topman Cristiano Amon van de grote Amerikaanse chipproducent Qualcomm gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Hij vergeleek daarbij AI met de opkomst van het internet, dat volgens Amon ook veel groter is geworden dan mensen aanvankelijk dachten in de jaren 90.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse staalindustrie verkeert volgens bondskanselier Friedrich Merz in een "existentiële crisis" door onder meer felle concurrentie van goedkoop staal uit China, de Amerikaanse importheffingen en de zwakkere staalvraag door de malaise in de Europese auto-industrie. Dat zei Merz na afloop van een ontmoeting in Berlijn met topbestuurders uit de staalindustrie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met rode cijfers gesloten. Staalproducent ArcelorMittal was koploper in de hoofdindex met een plus van 2,4 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bij de middelgrote fondsen op het Damrak was luchtvaartconcern Air France-KLM juist een opvallende daler met een koersval van bijna 15 procent na slecht ontvangen cijfers.
10 uur geleden