Topman Saudi Aramco ziet opnieuw 'robuuste' vraag naar olie
DHAHRAN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar olie zal dit jaar opnieuw "robuust" zijn. Dat heeft de topman van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco gezegd. Saudi-Arabië behoort tot de grootste exporteurs van olie ter wereld.
Volgens topman Amin Nasser zal de wereldwijde vraag dit jaar op 104 miljoen vaten (van 159 liter) per dag liggen. Dat komt volgens hem neer op een groei van de vraag met 1,5 miljoen vaten per dag vergeleken met vorig jaar. "Dus dat is robuust."
Saudi-Arabië heeft samen met andere leden van oliekartel OPEC+, waaronder Rusland, de productie beperkt om zo de prijzen te stutten. De dagelijkse productie van Saudi-Arabië ligt nu op circa 9 miljoen vaten, terwijl de capaciteit op 12 miljoen vaten ligt.
Onlangs werd nog bekend dat Saudi Aramco een streep zet door plannen om de productiecapaciteit te vergroten naar 13 miljoen vaten per dag in 2027. Volgens de Saudische energieminister hangt dat besluit samen met grotere investeringen in gas en duurzame bronnen, maar ook in chemicaliën in plaats van ruwe olie.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
17 uur geleden