Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Saudi Aramco ziet opnieuw 'robuuste' vraag naar olie

Topman Saudi Aramco ziet opnieuw 'robuuste' vraag naar olie

DHAHRAN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar olie zal dit jaar opnieuw "robuust" zijn. Dat heeft de topman van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco gezegd. Saudi-Arabië behoort tot de grootste exporteurs van olie ter wereld.

Volgens topman Amin Nasser zal de wereldwijde vraag dit jaar op 104 miljoen vaten (van 159 liter) per dag liggen. Dat komt volgens hem neer op een groei van de vraag met 1,5 miljoen vaten per dag vergeleken met vorig jaar. "Dus dat is robuust."

Saudi-Arabië heeft samen met andere leden van oliekartel OPEC+, waaronder Rusland, de productie beperkt om zo de prijzen te stutten. De dagelijkse productie van Saudi-Arabië ligt nu op circa 9 miljoen vaten, terwijl de capaciteit op 12 miljoen vaten ligt.

Onlangs werd nog bekend dat Saudi Aramco een streep zet door plannen om de productiecapaciteit te vergroten naar 13 miljoen vaten per dag in 2027. Volgens de Saudische energieminister hangt dat besluit samen met grotere investeringen in gas en duurzame bronnen, maar ook in chemicaliën in plaats van ruwe olie.

Meer uit Financieel

Wall Street opent lager na resultaten grote Amerikaanse banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.

17 minuten geleden
Deense media: Trump voert druk op voor overleg in Washington

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.

31 minuten geleden
Rechtbank: ACM legde boete aan Fortnite-maker Epic terecht op

ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.

56 minuten geleden
Partijen geïnteresseerd in overname Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.

1 uur geleden
Aantal passagiers vliegveld Rotterdam stijgt naar 2,4 miljoen

ROTTERDAM (ANP) - Vorig jaar vlogen meer passagiers van en naar Rotterdam The Hague Airport. De luchthaven meldt dat 2,4 miljoen passagiers in 2025 gebruikmaakten van de luchthaven. Dat is een stijging van 5,2 procent vergeleken met 2024.

1 uur geleden
Kazachstan vraagt EU en VS om olietransport te beschermen

ASTANA (ANP/RTR) - Kazachstan heeft Europa en de VS opgeroepen het transport van olie over de Zwarte Zee te helpen beschermen, meldt het Kazachse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag. Een dag eerder werden tankers met olie uit Kazachstan aan boord aangevallen door drones.

1 uur geleden
Chinese eigenaar Nexperia ontkent leegtrekken bedrijf

AMSTERDAM (ANP) - De Chinese eigenaar van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft nooit geprobeerd dat bedrijf leeg te trekken of weg te sluizen naar China. Dat betoogden de advocaten namens Wingtech, het moederbedrijf van Nexperia dat eerder door de ondernemingskamer op afstand werd gezet.

1 uur geleden