Topman Saudi Aramco ziet opnieuw 'robuuste' vraag naar olie
DHAHRAN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar olie zal dit jaar opnieuw "robuust" zijn. Dat heeft de topman van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco gezegd. Saudi-Arabië behoort tot de grootste exporteurs van olie ter wereld.
Volgens topman Amin Nasser zal de wereldwijde vraag dit jaar op 104 miljoen vaten (van 159 liter) per dag liggen. Dat komt volgens hem neer op een groei van de vraag met 1,5 miljoen vaten per dag vergeleken met vorig jaar. "Dus dat is robuust."
Saudi-Arabië heeft samen met andere leden van oliekartel OPEC+, waaronder Rusland, de productie beperkt om zo de prijzen te stutten. De dagelijkse productie van Saudi-Arabië ligt nu op circa 9 miljoen vaten, terwijl de capaciteit op 12 miljoen vaten ligt.
Onlangs werd nog bekend dat Saudi Aramco een streep zet door plannen om de productiecapaciteit te vergroten naar 13 miljoen vaten per dag in 2027. Volgens de Saudische energieminister hangt dat besluit samen met grotere investeringen in gas en duurzame bronnen, maar ook in chemicaliën in plaats van ruwe olie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
1 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.
3 uur geledenKYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.
3 uur geleden