Topman Ryanair: zomertickets duurder dan voor corona
BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Ryanair gaat de prijzen voor tickets in de zomerperiode met 7 tot 9 procent verhogen in vergelijking met die voor de uitbraak van de coronapandemie. Dat zei topman Michael O'Leary van de Ierse prijsvechter tegen persbureau Reuters. Volgens O'Leary lopen de boekingen voor zomervakanties goed.
De topman verwacht dat de bezettingsgraad aan boord van vliegtuigen van Ryanair in juni weer bijna terug zal zijn op het niveau van voor de pandemie. "En juli, augustus en september zien er erg sterk uit, met hogere bezettingsgraden en ook hogere tarieven", aldus O'Leary.
De baas van de budgetmaatschappij verwacht verder dat de problemen voor Europese reizigers zullen verminderen in de zomer, nu luchthavens bezig zijn de personeelstekorten aan te pakken. Bij luchthavens als Schiphol, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Duitsland en Ierland, zijn er de afgelopen tijd enorme vertragingen geweest, met lange rijen wachtende passagiers vanwege tekorten aan beveiligers en bagage-afhandelaars.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.
21 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Comité voor Gegevensbescherming (EDPB), de Europese privacywaakhond, maakt zich zorgen over zogeheten 'slimme brillen', waarmee opnames gemaakt kunnen worden, zoals die van socialmediabedrijf Meta. Nu dit soort brillen op steeds meer plekken te koop zijn, wil het EU-instituut het bewustzijn erover vergroten.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV ligt in de clinch met Albert Heijn over hoe de medewerkers in de distributiecentra worden behandeld, zegt een woordvoerder van FNV. Door een IT-storing bij Ahold Delhaize worden er in de distributiecentra volgens FNV minder mensen aan het werk gezet, terwijl ze wel ingeroosterd stonden. Door die mensen nu niet te betalen, overtreedt de supermarktketen de wet, stelt de vakbond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bevoorradingsproblemen bij Albert Heijn laten volgens minister-president Rob Jetten "nogmaals zien hoe belangrijk het is dat bedrijven zich goed weren tegen cyberonveiligheid". Dat heeft de premier gezegd voor aanvang van een Kamerdebat.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag gemengd begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van grote Amerikaanse banken. JP Morgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, zag de winst afgelopen kwartaal stijgen dankzij sterke resultaten van de zakelijke divisie en de handel in aandelen en obligaties. De omzet viel echter tegen. Het aandeel won desondanks 2,5 procent.
2 uur geleden