Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Ryanair: zomertickets duurder dan voor corona

Topman Ryanair: zomertickets duurder dan voor corona

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Ryanair gaat de prijzen voor tickets in de zomerperiode met 7 tot 9 procent verhogen in vergelijking met die voor de uitbraak van de coronapandemie. Dat zei topman Michael O'Leary van de Ierse prijsvechter tegen persbureau Reuters. Volgens O'Leary lopen de boekingen voor zomervakanties goed.

De topman verwacht dat de bezettingsgraad aan boord van vliegtuigen van Ryanair in juni weer bijna terug zal zijn op het niveau van voor de pandemie. "En juli, augustus en september zien er erg sterk uit, met hogere bezettingsgraden en ook hogere tarieven", aldus O'Leary.

De baas van de budgetmaatschappij verwacht verder dat de problemen voor Europese reizigers zullen verminderen in de zomer, nu luchthavens bezig zijn de personeelstekorten aan te pakken. Bij luchthavens als Schiphol, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Duitsland en Ierland, zijn er de afgelopen tijd enorme vertragingen geweest, met lange rijen wachtende passagiers vanwege tekorten aan beveiligers en bagage-afhandelaars.

Meer uit Financieel

Amsterdamse beurs sluit fors lager na zorgen over energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.

1 uur geleden
Britse minister kondigt onderzoek aan naar luchtvaartchaos

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.

1 uur geleden
Europese gasprijs voor het eerst sinds 2023 boven 80 euro

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.

2 uur geleden
Meer klanten en hogere omzet voor Jumbo in eerste helft 2026

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.

2 uur geleden
EU-Rekenkamer kraakt Brussels plan afbouw Russische energie

LUXEMBURG (ANP) - Het Brusselse plan voor de EU om onafhankelijk te worden van Russische olie en gas, schiet tekort. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een woensdag gepubliceerd rapport.

2 uur geleden
Ruim 300 vluchten op Britse vliegvelden geschrapt na storing

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Op Britse luchthavens zijn woensdag 327 vluchten geschrapt. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartanalysebedrijf Cirium. Deze komen bovenop de ruim 1700 vluchten die een dag eerder niet doorgingen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS).

2 uur geleden
Topman Odido 'heel blij' dat hackers bij datalek geen geld kregen

UTRECHT (ANP) - De topman van Odido is "heel blij" dat het telecombedrijf niet heeft betaald om te voorkomen dat persoonlijke gegevens van klanten op het darkweb werden geplaatst. Søren Abildgaard sprak woensdag over het datalek bij Odido tijdens een congres van de branchevereniging voor de telecomindustrie NLconnect.

2 uur geleden