Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Ryanair: zomertickets duurder dan voor corona

Topman Ryanair: zomertickets duurder dan voor corona

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Ryanair gaat de prijzen voor tickets in de zomerperiode met 7 tot 9 procent verhogen in vergelijking met die voor de uitbraak van de coronapandemie. Dat zei topman Michael O'Leary van de Ierse prijsvechter tegen persbureau Reuters. Volgens O'Leary lopen de boekingen voor zomervakanties goed.

De topman verwacht dat de bezettingsgraad aan boord van vliegtuigen van Ryanair in juni weer bijna terug zal zijn op het niveau van voor de pandemie. "En juli, augustus en september zien er erg sterk uit, met hogere bezettingsgraden en ook hogere tarieven", aldus O'Leary.

De baas van de budgetmaatschappij verwacht verder dat de problemen voor Europese reizigers zullen verminderen in de zomer, nu luchthavens bezig zijn de personeelstekorten aan te pakken. Bij luchthavens als Schiphol, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Duitsland en Ierland, zijn er de afgelopen tijd enorme vertragingen geweest, met lange rijen wachtende passagiers vanwege tekorten aan beveiligers en bagage-afhandelaars.

Meer uit Financieel

Werkloosheid opnieuw onveranderd op 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in september voor de tweede maand op rij onveranderd gebleven op 4 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juli steeg de werkloosheid nog tot 4 procent, van 3,8 procent in juni.

24 minuten geleden
Veel oud-zelfstandigen gaan werken in andere sector, stelt DNB

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal zzp'ers in Nederland is gedaald, maar dat leidt nauwelijks tot meer werkloosheid. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) donderdag in een analyse. Veel mensen die stoppen als zelfstandige vinden volgens DNB snel weer ander werk, vaak in een andere sector.

1 uur geleden
Nederlands succes bij IMF: klimaatadviezen gaan gewoon door

BANGKOK (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) blijft klimaatadviezen en -financiering verstrekken aan landen, ondanks druk van de Amerikaanse regering van president Donald Trump om hiermee te stoppen. IMF-bestuurder Marnix van Rij zegt in een gesprek met het ANP dat dit deels als een Nederlands diplomatiek succes kan worden beschouwd.

1 uur geleden
Wall Street sluit lager na hoger dan verwachte inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.

9 uur geleden
Denen: VS moeten wetten respecteren bij verkenningen op Groenland

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.

9 uur geleden
Amerikaanse staten dagen OpenAI om gevaar ChatGPT voor kinderen

DES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.

9 uur geleden
Nederlandse topman parfumerieketen Douglas stapt op

DÜSSELDORF (ANP) - De Nederlandse topman van parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas stapt na vier jaar op als hoogste bestuurder bij het bedrijf. De Duitse keten meldt dat Sander van der Laan dit zelf heeft besloten. Hij wordt per 1 november opgevolgd door de Fransman Jean-Marc Bellaiche, die woensdag door de raad van commissarissen is benoemd tot de nieuwe topman voor een periode van vier jaar.

10 uur geleden