Topman Ryanair verwacht sterke zomer ondanks hoge olieprijzen
DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair verwacht dat de vraag naar vliegtickets deze zomer sterk zal zijn ondanks de druk van de hogere olieprijzen op de consumentenbestedingen. Dat zei topman Michael O'Leary van de Ierse budgetmaatschappij in een interview met Bloomberg Television.
"We geloven dat de piekmaanden voor reizen in de zomer, juli, augustus en september, erg sterk zullen zijn", aldus O'Leary. Vooral gezinnen willen volgens hem weer heel graag door Europa reizen, ondanks de Russische invasie van Oekraïne, de hogere olieprijzen en de hoge inflatie in alle economieën.
O'Leary spreekt daarbij van een inhaalslag na de reisbeperkingen die werden ingevoerd vanwege de coronapandemie. De in Dublin gevestigde luchtvaartmaatschappij zal deze zomer ook 65 extra vliegtuigen inzetten na de laatste leveringen van Boeing in april en mei.
Stijging olieprijzen
Bij een aanhoudende stijging van de olieprijzen zou de vraag naar tickets tegen het einde van het jaar wel kunnen afzwakken, maar dat zou volgens O'Leary in het voordeel kunnen zijn van budgetmaatschappijen zoals Ryanair, die goedkopere tickets aanbieden.
Ryanair heeft zijn brandstofprijzen ook voor langere tijd vastgelegd, waardoor het de hogere olieprijzen niet meteen hoeft door te berekenen aan de klanten. Tot en met maart volgend jaar heeft de maatschappij 80 procent van zijn brandstofbehoefte afgedekt tegen een prijs van 63 dollar per vat. De topman waarschuwde wel voor het risico van een mogelijke recessie in Europa als de olieprijzen lang hoog blijven en de zorgen over de energievoorziening blijven toenemen.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gasprijs is woensdag weer wat gedaald, na twee dagen met stijgingen van tientallen procenten. Handelaren proberen een Amerikaans plan om cruciale tankertransporten in het Midden-Oosten te beschermen op waarde te schatten. Intussen passen energieleveranciers in Nederland massaal contracten aan, terwijl er bij consumenten een run lijkt ontstaan op vaste energiecontracten.
25 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.
4 uur geleden