Topman Ryanair verwacht sterke zomer ondanks hoge olieprijzen
DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair verwacht dat de vraag naar vliegtickets deze zomer sterk zal zijn ondanks de druk van de hogere olieprijzen op de consumentenbestedingen. Dat zei topman Michael O'Leary van de Ierse budgetmaatschappij in een interview met Bloomberg Television.
"We geloven dat de piekmaanden voor reizen in de zomer, juli, augustus en september, erg sterk zullen zijn", aldus O'Leary. Vooral gezinnen willen volgens hem weer heel graag door Europa reizen, ondanks de Russische invasie van Oekraïne, de hogere olieprijzen en de hoge inflatie in alle economieën.
O'Leary spreekt daarbij van een inhaalslag na de reisbeperkingen die werden ingevoerd vanwege de coronapandemie. De in Dublin gevestigde luchtvaartmaatschappij zal deze zomer ook 65 extra vliegtuigen inzetten na de laatste leveringen van Boeing in april en mei.
Stijging olieprijzen
Bij een aanhoudende stijging van de olieprijzen zou de vraag naar tickets tegen het einde van het jaar wel kunnen afzwakken, maar dat zou volgens O'Leary in het voordeel kunnen zijn van budgetmaatschappijen zoals Ryanair, die goedkopere tickets aanbieden.
Ryanair heeft zijn brandstofprijzen ook voor langere tijd vastgelegd, waardoor het de hogere olieprijzen niet meteen hoeft door te berekenen aan de klanten. Tot en met maart volgend jaar heeft de maatschappij 80 procent van zijn brandstofbehoefte afgedekt tegen een prijs van 63 dollar per vat. De topman waarschuwde wel voor het risico van een mogelijke recessie in Europa als de olieprijzen lang hoog blijven en de zorgen over de energievoorziening blijven toenemen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
38 minuten geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Iranoorlog drukt zwaar op de economieën van landen in het Midden-Oosten zelf. De Wereldbank stelt in een nieuw rapport dat de economische groei daar dit jaar waarschijnlijk meer dan halveert.
3 uur geleden