Topman Ryanair bezorgd over mogelijke recessie
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van de Ierse luchtvaartgroep Ryanair is bezorgd dat een mogelijke economische recessie de luchtvaart in het winterseizoen kan raken. Ook de hoge inflatie kan volgens hem voor problemen gaan zorgen omdat mensen mogelijk minder vaak op vliegvakantie gaan om geld te besparen.
"Je zou gek zijn als je je geen zorgen zou maken over een dreigende recessie", zei O'Leary tegen verslaggevers in Londen. Ryanair heeft een goede zomerperiode achter de rug omdat de vraag naar reizen sterk is opgeveerd na de coronacrisis, ondanks stakingen en problemen met drukte op luchthavens. De budgetvlieger is van plan de capaciteit voor de winterperiode te vergroten, maar volgens O'Leary is het herstel nog kwetsbaar en gevoelig voor externe schokken zoals een escalatie van de oorlog in Oekraïne.
Ook voor volgend jaar is er de zorg bij Ryanair dat de vraag naar tickets geraakt kan worden door de sterk gestegen kosten voor levensonderhoud. O'Leary denkt wel dat reizigers dan eerder zullen kiezen voor vluchten met prijsvechters in plaats van duurdere maatschappijen.
Vorige week verhoogde Ryanair nog zijn prognose voor het passagiersvervoer over heel 2022. De onderneming rekent nu voor dit jaar op in totaal 166,5 miljoen reizigers. Ook gaat Ryanair komende winter meer vluchten aanbieden vanaf Britse luchthavens naar met name zonbestemmingen in Zuid-Europa.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
19 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
19 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
20 uur geleden