Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Ryanair bezorgd over mogelijke recessie

Topman Ryanair bezorgd over mogelijke recessie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van de Ierse luchtvaartgroep Ryanair is bezorgd dat een mogelijke economische recessie de luchtvaart in het winterseizoen kan raken. Ook de hoge inflatie kan volgens hem voor problemen gaan zorgen omdat mensen mogelijk minder vaak op vliegvakantie gaan om geld te besparen.

"Je zou gek zijn als je je geen zorgen zou maken over een dreigende recessie", zei O'Leary tegen verslaggevers in Londen. Ryanair heeft een goede zomerperiode achter de rug omdat de vraag naar reizen sterk is opgeveerd na de coronacrisis, ondanks stakingen en problemen met drukte op luchthavens. De budgetvlieger is van plan de capaciteit voor de winterperiode te vergroten, maar volgens O'Leary is het herstel nog kwetsbaar en gevoelig voor externe schokken zoals een escalatie van de oorlog in Oekraïne.

Ook voor volgend jaar is er de zorg bij Ryanair dat de vraag naar tickets geraakt kan worden door de sterk gestegen kosten voor levensonderhoud. O'Leary denkt wel dat reizigers dan eerder zullen kiezen voor vluchten met prijsvechters in plaats van duurdere maatschappijen.

Vorige week verhoogde Ryanair nog zijn prognose voor het passagiersvervoer over heel 2022. De onderneming rekent nu voor dit jaar op in totaal 166,5 miljoen reizigers. Ook gaat Ryanair komende winter meer vluchten aanbieden vanaf Britse luchthavens naar met name zonbestemmingen in Zuid-Europa.

Meer uit Financieel

Bronnen: Anthropic steekt weer tientallen miljarden in clouddeal

SAN FRANCISCO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft een clouddeal van 35 miljard dollar gesloten met Lambda, een door Nvidia gesteunde cloudprovider. Dit maakt deel uit van een plan om de capaciteit voor toepassingen van kunstmatige intelligentie in hoog tempo uit te breiden, meldden verschillende Amerikaanse media op basis van bronnen.

52 minuten geleden
Horeca zet groei voort in tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De horeca heeft in het tweede kwartaal van dit jaar 2,2 procent meer omgezet dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De omzet van de sector laat daarmee al 21 kwartalen op rij een groei zien. Het laatste kwartaal waarin de omzet van de horeca kromp, was het eerste kwartaal van 2021 toen er nog coronamaatregelen golden. De groei in het tweede kwartaal was gelijk aan die in het eerste kwartaal van 2026. In de afgelopen twee kwartalen kende de horeca wel de kleinste groei in vijf jaar.

1 uur geleden
Detailhandel zet bijna 3 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in juli meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 2,8 procent, na een stijging van 2,9 procent in juni. De toename was deels een gevolg van prijsverhogingen. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,8 procent hoger dan een jaar geleden.

1 uur geleden
Inflatie loopt verder op tot 3,3 procent in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in augustus 3,3 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder opgelopen na de stijging tot 3,2 procent in juli.

2 uur geleden
ING verwacht minder omzetgroei voor winkels dan voor Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland gaat dit jaar verder stijgen, maar wel minder hard dan eerder voorspeld. Dat verwachten onderzoekers van ING Research. Consumenten blijven volgens de onderzoekers voorzichtig met hun bestedingen, waardoor de groei ondanks een verbeterde koopkracht nog altijd "niet uitbundig" is.

2 uur geleden
Nederlandse Loterij onderneemt weer actie tegen illegale goksite

RIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij heeft opnieuw stappen gezet tegen een aanbieder van een illegale goksite. De kansspelorganisatie achter Staatsloterij en TOTO wil dat de website Skyhills zijn activiteiten in Nederland stopzet en vraagt ook om meer informatie over de bedrijfsstructuur.

4 uur geleden
Webwinkel Shein omlaag bij beursdebuut in Hongkong

HONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein ging dinsdag flink omlaag bij zijn debuut op de aandelenbeurs in Hongkong. Op de eerste handelsdag zakte de koers ongeveer 10 procent. Met de langverwachte beursgang haalde Shein, bekend van de goedkope kleding en andere producten, ongeveer 1,7 miljard dollar op.

4 uur geleden