Topman Rotterdamse haven optimistisch over opleving handel
ROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven lag afgelopen kwartaal vanwege de coronacrisis beduidend lager dan een jaar geleden. Maar topman Allard Castelein van het Havenbedrijf Rotterdam is "optimistisch over de wederopleving van internationale handelsstromen en over de veerkracht van de economie".
De overslag in de haven kwam in de voorbije periode uit op 103,4 miljoen ton. Tot en met het derde kwartaal bedroeg de overslag 322,3 miljoen ton. Dat is nog altijd bijna 9 procent minder dan dezelfde periode vorig jaar. De daling betrof vooral de overslag van ruwe olie, ijzererts, kolen en olieproducten. In de voor Rotterdam belangrijke containeroverslag bleef de afname beperkt.
Castelein vindt het nog te vroeg "om te concluderen dat we economisch gezien uit het dal zijn". Hij geeft aan dat het tempo van het herstel mede afhankelijk is van de verdere ontwikkelingen rondom de virusuitbraak.
Om zo snel mogelijk uit het economische dal te raken en tegelijk de haven te verduurzamen, stelt het Havenbedrijf voor om een aantal investeringsprojecten te versnellen. Dit kan volgens Castelein duizenden structurele banen creëren, miljarden bijdragen aan de Nederlandse economie en de CO2-uitstoot flink terugbrengen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Chipconcern Nvidia heeft er in een dag 442 miljard dollar aan beurswaarde bij gekregen. Op de beurs in New York won 's werelds waardevolste beursgenoteerde bedrijf donderdag bijna 9 procent na een sterk kwartaalrapport. Beleggers waren vooral enthousiast over de verwachting van het chipconcern dat de omzet volgend jaar met zo'n 70 procent verder zal groeien.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP/BELGA) - Wall Street oogt niet heel enthousiast na de eerste gameplaybeelden van het langverwachte computerspel Grand Theft Auto VI. Op Netflix ging donderdagavond een uitgebreide trailer in première, met daarin onder meer een ingame schietpartij en een achtervolging met auto's. Na het zien van de beelden zetten beleggers het aandeel van speluitgever Take-Two Interactive, het moederbedrijf van maker Rockstar Games, 0,2 procent lager.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Gamesbedrijf Rockstar heeft donderdagavond de eerste uitgebreide gameplaybeelden getoond van de langverwachte videogame Grand Theft Auto VI. De 26 minuten lange video was als onderdeel van een samenwerking met Netflix exclusief via de streamingdienst te zien. Het is voor het eerst dat er officiële beelden van het spel zijn gedeeld, nadat via lekken al meerdere malen ongeverifieerde beelden naar buiten waren gekomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Grote binnenvaartschepen en schepen die bepaalde gevaarlijke stoffen vervoeren, mogen vanaf 1 september 's nachts niet door het Amsterdam-Rijnkanaal varen, meldt Rijkswaterstaat. Dat besluit is genomen omdat er een personeelstekort bij de scheepvaartbegeleiding is.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vakbonden gaan na een "verkennend gesprek" met Schiphol door met de voorbereiding van nieuwe werkonderbrekingen van beveiligers op de luchthaven. Reizigers moesten dinsdag en woensdag al rekening houden met langere wachttijden bij de security om stakende beveiligers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten willen deels eigenaar worden van de oliereserves van Venezuela, meldt nieuwssite Axios op basis van ingewijden. De regering van president Donald Trump zou in vergaande onderhandelingen zijn met de interimregering in Caracas over het nemen van een belang.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) heeft ingenieursbureau Arcadis om opheldering gevraagd over het herhaaldelijk afwijzen van overnamevoorstellen. Arcadis wees biedingen van het Canadese bedrijf WSP Global tot twee keer toe af. De beleggersclub wil van het bestuur en de commissarissen weten hoe zij beide toenaderingspogingen hebben beoordeeld en of het proces "met open vizier" is doorlopen.
4 uur geleden