Topman Rotterdamse haven optimistisch over opleving handel
ROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven lag afgelopen kwartaal vanwege de coronacrisis beduidend lager dan een jaar geleden. Maar topman Allard Castelein van het Havenbedrijf Rotterdam is "optimistisch over de wederopleving van internationale handelsstromen en over de veerkracht van de economie".
De overslag in de haven kwam in de voorbije periode uit op 103,4 miljoen ton. Tot en met het derde kwartaal bedroeg de overslag 322,3 miljoen ton. Dat is nog altijd bijna 9 procent minder dan dezelfde periode vorig jaar. De daling betrof vooral de overslag van ruwe olie, ijzererts, kolen en olieproducten. In de voor Rotterdam belangrijke containeroverslag bleef de afname beperkt.
Castelein vindt het nog te vroeg "om te concluderen dat we economisch gezien uit het dal zijn". Hij geeft aan dat het tempo van het herstel mede afhankelijk is van de verdere ontwikkelingen rondom de virusuitbraak.
Om zo snel mogelijk uit het economische dal te raken en tegelijk de haven te verduurzamen, stelt het Havenbedrijf voor om een aantal investeringsprojecten te versnellen. Dit kan volgens Castelein duizenden structurele banen creëren, miljarden bijdragen aan de Nederlandse economie en de CO2-uitstoot flink terugbrengen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Bij de Franse belastingdienst is een hack geweest waarbij gegevens van belastingbetalers zijn gestolen. Dat meldt het Franse ministerie van Financiën. Het gaat om gegevens van zowel particulieren als bedrijven. Er wordt nog onderzoek gedaan naar de exacte omvang van de hack en welke gegevens precies zijn buitgemaakt.
22 minuten geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is langer verstoord. Door de uitbarsting van vulkaan de Etna zijn alle vluchten van en naar de luchthaven van Catania opgeschort tot zaterdag 02.00 uur. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Luchthaven Zaventem bij de Belgische hoofdstad Brussel heeft in juli de drukste maand in jaren beleefd. Volgens uitbater Brussels Airport reisden er vorige maand ongeveer 2,6 miljoen passagiers via Zaventem. Dat is een toename van bijna 3 procent vergeleken met een jaar eerder en het hoogste maandelijkse passagiersaantal sinds 2019.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft vrijdag het recordniveau verder aangescherpt. Vooral de dataleveranciers RELX en Wolters Kluwer deden het goed in de hoofdindex, met koerswinsten van 3 en 4 procent. De stemming werd gesteund door hogere slotstanden op Wall Street, waar de S&P 500-index een nieuw record bereikte door optimisme dat de Federal Reserve de rente in september niet gaat verhogen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinese toeristen maken naar verwachting in de tweede helft van 2026 minder buitenlandse reizen dan eerder werd voorspeld. Dat becijfert marktonderzoekbureau China Trading Desk. De voornaamste redenen zijn sombere economische vooruitzichten en geopolitieke spanningen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan importheffingen van tot 100 procent opleggen op drones en drone-onderdelen uit het buitenland. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump zijn de VS "te afhankelijk" van buitenlandse leveranciers voor drones. De tarieven gelden ook voor enkele belangrijke Amerikaanse bondgenoten.
2 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - Boeren in Duitsland verwachten dat de oogst dit jaar tegenvallend is door aanhoudende hitte en droogte. In sommige zuidelijke regio's dreigt zelfs een totale mislukking van bepaalde gewassen, heeft de voorzitter van de Duitse belangenorganisatie voor boeren gezegd.
2 uur geleden