Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Renewi: gerecycled materiaal zal steeds duurder worden

Topman Renewi: gerecycled materiaal zal steeds duurder worden

AMSTERDAM (ANP) - De prijs voor gerecycled materiaal zal komende jaren steeds verder oplopen. En dat komt doordat er bij grote bedrijven steeds meer vraag is naar hergebruikt plastic of metaal, voorspelt topman Otto de Bont van recycling- en afvalverwerkingsbedrijf Renewi.

Hij legt uit dat bijvoorbeeld de aankondiging van Coca-Cola om over te stappen op PET-flessen van 100 procent gerecycled plastic de vraag naar dat plastic een enorme boost heeft gegeven. Voor gebruikt aluminium gebeurde hetzelfde nadat het Duitse autoconcern BMW had gezegd voor nieuwe auto's alleen nog maar gerecycled aluminium te willen gebruiken.

"Dat doen die bedrijven omdat ze willen vergroenen. Daardoor neemt de vraag naar recycling steeds meer toe", aldus De Bont die denkt dat Renewi daar nog lang van zal profiteren. "Veel bedrijven richten zich met hun duurzaamheidsdoelen nu op 2030, maar ook in de jaren daarna zal de vraag waarschijnlijk blijven toenemen."

Grondstofprijzen

De Bont komt met zijn voorspelling nadat de prijzen voor papier, plastic en metaal juist iets zijn gedaald. Volgens de topman kan het beeld per grondstof iets verschillen, maar hij gaat er vanuit dat dit over de gehele linie maar een klein dipje betreft. Hij wijst er ook op dat de prijzen van gerecyclede materialen boven de historische gemiddelden zijn gebleven.

Renewi heeft geen verbrandingsovens en richt zich puur op het halen van nog herbruikbaar materiaal uit afval. De recycler, die is ontstaan door het samengaan van het Britse Shanks Group en het Nederlandse Van Gansewinkel in 2017, verwerkt jaarlijks zo'n 14 miljoen ton aan afvalstromen. Momenteel lukt het om ongeveer twee derde daarvan te recyclen, tot bijvoorbeeld hout, mineralen, plastic, metaal en glas.

Toename bedrijfsafval

De Bont denkt niet dat er komende jaren veel meer afval opgehaald kan worden bij bedrijven. Om te voldoen aan de toenemende vraag naar gerecycled materiaal zal dus een groter deel van het afval moeten worden hergebruikt. Het streven is nu om in 2025 al driekwart van het materiaal een tweede leven te kunnen geven.

Daarmee zal ook de winstgevendheid van Renewi verder verbeteren, geeft De Bont aan. Volgens hem lukt het Renewi door de toenemende vraag en hogere prijzen de laatste tijd al sterke resultaten in de boeken te zetten. Ondanks dat er in de afgelopen twee kwartalen iets minder afval binnenkwam en dat de energieprijzen flink opliepen, wist de onderneming toch de omzet met 4 procent te verhogen. Er werd daarbij 53,4 miljoen euro winst gemaakt, waar in dezelfde periode vorig jaar nog 36,5 miljoen euro overbleef.

Meer uit Financieel

ASML wint op Damrak na bericht over investering in AI-start-up

AMSTERDAM (ANP) - ASML eindigde maandag bovenaan bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Beleggers reageerden op een bericht van persbureau Reuters op basis van anonieme ingewijden. Volgens de bronnen zegt de chipmachinemaker toe 1,3 miljard euro te investeren in een nieuwe financieringsronde van de Franse startup Mistral AI, die is gespecialiseerd in kunstmatige intelligentie. De investeringsronde van 1,7 miljard euro zou van de start-up het waardevolste AI-bedrijf van Europa maken.

1 uur geleden
Dick's Sporting Goods rondt overname Foot Locker af

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse verkoper van sportartikelen Dick's Sporting Goods heeft de overname van sportschoenenketen Foot Locker afgerond, werd maandag bekend. Met de deal is 2,4 miljard dollar (ruim 2 miljard euro) gemoeid.

3 uur geleden
Wall Street opent gemengd in aanloop naar inflatiegegevens

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd geopend, na de verliesbeurt op vrijdag. Beleggers kijken deze week vooral uit naar nieuwe Amerikaanse inflatiegegevens, die donderdag op het programma staan. Dan wordt mogelijk meer duidelijk over de impact van de importheffingen van president Donald Trump op de consumentenprijzen. Het inflatiecijfer over augustus is het laatste belangrijke macro-economische cijfer dat nog voor het rentebesluit van de Federal Reserve op 17 september naar buiten komt.

3 uur geleden
Vattenfall Nederland benoemt nieuwe topvrouw na overstap topman

AMSTERDAM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall Nederland heeft commercieel directeur Cindy Kroon maandag benoemd tot nieuwe hoogste baas. Twee weken geleden werd bekend dat de huidige topman Martijn Hagens overstapt naar concurrent Eneco.

4 uur geleden
EU-team in VS om sancties tegen Rusland te bespreken

BRUSSEL (ANP) - Een EU-team dat zich bezighoudt met sancties is momenteel in Washington. Later maandag spreekt het team met zijn Amerikaanse vakgenoten over sancties tegen Rusland. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie maandag gezegd.

5 uur geleden
Crédit Agricole betaalt miljoenen in schikking dividendfraude

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Crédit Agricole heeft ingestemd met een betaling van ongeveer 88 miljoen euro om een strafrechtelijk onderzoek te schikken. De zaak draait om beschuldigingen dat de Franse bank transacties zou hebben uitgevoerd om belasting op dividenduitkeringen te ontduiken.

6 uur geleden
Duitse export naar VS daalt tot laagste niveau sinds 2021

WIESBADEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het is voor bedrijven in Duitsland een stuk lastiger geworden om hun goederen te verkopen in de Verenigde Staten. Dat komt door de hoge Amerikaanse importheffingen op Europese producten, waaronder Duitse auto's. Hoewel de VS nog altijd de belangrijkste exportmarkt voor Duitsland zijn, nam de uitvoer naar de VS in juli voor de vierde maand op rij af.

8 uur geleden