Topman Red Bull: Verstappen beter dan Vettel in zijn hoogtijdagen
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen is een betere coureur dan Sebastian Vettel in zijn hoogtijdagen. Dat meent topadviseur Helmut Marko van het team van Red Bull.
Vettel veroverde van 2010 tot en met 2013 de eerste vier wereldtitels voor het Oostenrijkse team. De Duitser rijdt nu bij Aston Martin en neemt aan het einde van dit jaar afscheid van de Formule 1.
Verstappen won vorig jaar de titel in een Red Bull en leidt dit jaar met een comfortabele voorsprong het kampioenschap. Hij start zondag vanaf poleposition in de Dutch Grand Prix.
Leerfase
"Max heeft geen opbouwfase nodig om aan zijn limiet te komen. Hij kan meteen vol gas rijden", zegt Marko op het Duitse kanaal Sport1. "Hij heeft van nature een buitengewone basissnelheid en bovendien een geweldige beheersing als hij met de auto op de limiet rijdt. Vettel is een uiterst nauwgezette werker met een enorme basissnelheid, maar in dat opzicht is Verstappen een stap verder."
Marko zegt verder dat we de beste Verstappen nog niet hebben gezien. "Hij zit nog in een leerfase, ook al klinkt dat ongelooflijk, want hij rijdt al op een extreem hoog niveau. Maar Max zal in de toekomst nog beter worden. We hebben het beste nog niet gezien."
De 24-jarige Verstappen heeft een contract bij Red Bull tot eind 2028. Op de vraag hoe lang Verstappen in de Formule 1 blijft, heeft Marko een helder antwoord. "Verstappen is iemand die onmiddellijk inpakt en vertrekt als hij het niet meer naar zijn zin heeft. Dan zal hij voor geen geld ter wereld blijven. En dat kan sneller gebeuren dan iemand denkt."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
3 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
4 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
6 uur geleden