Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Red Bull: Verstappen beter dan Vettel in zijn hoogtijdagen

Topman Red Bull: Verstappen beter dan Vettel in zijn hoogtijdagen

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen is een betere coureur dan Sebastian Vettel in zijn hoogtijdagen. Dat meent topadviseur Helmut Marko van het team van Red Bull.

Vettel veroverde van 2010 tot en met 2013 de eerste vier wereldtitels voor het Oostenrijkse team. De Duitser rijdt nu bij Aston Martin en neemt aan het einde van dit jaar afscheid van de Formule 1.

Verstappen won vorig jaar de titel in een Red Bull en leidt dit jaar met een comfortabele voorsprong het kampioenschap. Hij start zondag vanaf poleposition in de Dutch Grand Prix.

Leerfase

"Max heeft geen opbouwfase nodig om aan zijn limiet te komen. Hij kan meteen vol gas rijden", zegt Marko op het Duitse kanaal Sport1. "Hij heeft van nature een buitengewone basissnelheid en bovendien een geweldige beheersing als hij met de auto op de limiet rijdt. Vettel is een uiterst nauwgezette werker met een enorme basissnelheid, maar in dat opzicht is Verstappen een stap verder."

Marko zegt verder dat we de beste Verstappen nog niet hebben gezien. "Hij zit nog in een leerfase, ook al klinkt dat ongelooflijk, want hij rijdt al op een extreem hoog niveau. Maar Max zal in de toekomst nog beter worden. We hebben het beste nog niet gezien."

De 24-jarige Verstappen heeft een contract bij Red Bull tot eind 2028. Op de vraag hoe lang Verstappen in de Formule 1 blijft, heeft Marko een helder antwoord. "Verstappen is iemand die onmiddellijk inpakt en vertrekt als hij het niet meer naar zijn zin heeft. Dan zal hij voor geen geld ter wereld blijven. En dat kan sneller gebeuren dan iemand denkt."

Meer uit Sport

Zwitserse skiër Von Allmen pakt ook goud op teamcombinatie

BORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.

18 minuten geleden
Shorttrackers treffen Italië in kwartfinale gemengde aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.

5 uur geleden
American footballteam Seattle Seahawks wint Super Bowl

SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.

11 uur geleden
Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

17 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

20 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

20 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

20 uur geleden