Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman rechtse Twitter-variant Parler voorziet einde van app

Topman rechtse Twitter-variant Parler voorziet einde van app

WASHINGTON (ANP) - Microblogplatform Parler, dat geliefd is bij aanhangers van scheidend Amerikaans president Donald Trump, komt mogelijk niet meer terug online, heeft topman John Matze woensdag gezegd. Het sociale medium, dat door webhost Amazon offline is gehaald na de bestorming van het Capitool vorige week, heeft er woensdag bij de rechter op aangedrongen dat Amazon de webhosting hervat.

Parler, dat naar eigen zeggen vrijheid van meningsuiting hoog heeft zitten en volgens Matze 12 miljoen gebruikers telt, stelde in de rechtszaal dat het besluit van Amazon illegaal was en bedoeld om Twitter te bevoordelen. Volgens Parler heeft Amazon bovendien contractbreuk gepleegd.

Amazon had eerder laten weten dat het Parler had gewaarschuwd vanwege de haatdragende en dreigende taal op de website. Het bedrijf wees op denigrerende uitspraken over de voormalige first lady Michelle Obama op Parler en posts zoals "de enige goede Democraat is een dode. Vermoord ze allemaal." Ook legde Amazon de rechter een aantal Parler-berichten voor waarin met geweld werd gedreigd tegen zwarte Amerikanen, lhbti'ers en joden.

Het microblogplatform erkende daarop dat de taal op Parler soms haatdragend is, maar stelt dat die onder de grondwettelijke vrijheid van meningsuiting valt. In gerechtelijke stukken stelde Parler woensdag dat het de meeste problematische berichten inmiddels heeft verwijderd.

"Wij hebben uitgelegd dat we, gezien de gebeurtenissen bij het Capitool en de dreigingen rond de komende inauguratie, echt bezorgd waren dat dergelijke inhoud tot meer geweld zou leiden", zegt een bedrijfsbestuurder van Amazon in een verklaring.

Meer uit Buitenland

Vliegtuig met acht inzittenden stort neer in Alaska

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een chartervliegtuig is neergestort nabij een afgelegen radarstation in het westen van Alaska. Er zaten acht mensen aan boord die allemaal omkwamen, melden de Amerikaanse strijdkrachten.

40 minuten geleden
Australië klaagt man aan voor poging tot spionage

CANBERRA (ANP/AFP/RTR) - In Australië is een 27-jarige man aangeklaagd voor een poging tot spionage. Hij zou hebben geprobeerd Rusland te informeren over militaire activiteiten van Oekraïne. Dat meldt de Australische politie vrijdag.

1 uur geleden
Activisten Hongkong veroordeeld voor herdenken Tiananmenprotest

HONGKONG (ANP/AFP) - Twee activisten die jaarlijks een publieke herdenking organiseerden voor het Tiananmenprotest van 1989, dat bloedig werd neergeslagen door de Chinese Communistische Partij, zijn schuldig bevonden aan opruiing. Dat werd vrijdag bekendgemaakt in een rechtbank in Hongkong.

2 uur geleden
Nancy Kissinger op 92-jarige leeftijd overleden

SOUTH KENT (ANP) - Nancy Kissinger, de vrouw van de Amerikaanse oud-minister van Buitenlandse Zaken Henry Kissinger, is donderdag op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt The New York Times, na bekendmaking van haar familie. Ze overleed thuis in South Kent in de staat Connecticut.

5 uur geleden
Minder scheepvaart door Panamakanaal wegens droogte

PANAMA CITY (ANP) - Vanaf volgende maand zal er minder scheepvaartverkeer door het Panamakanaal gaan vanwege de droogte die wordt veroorzaakt door het weerfenomeen El Niño. Dat heeft de Panamakanaal Autoriteit donderdag bekendgemaakt. De strategische waterweg verbindt de Atlantische en de Stille Oceaan met elkaar.

6 uur geleden
Trump wil in 2030 duizend Amerikaanse ruimtelanceringen per jaar

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump wil dat er meer Amerikaanse ruimtelanceringen worden uitgevoerd. Hij ondertekende donderdag een memorandum waarin hij overheidsinstanties opdraagt maatregelen te nemen om tegen 2030 jaarlijks minstens duizend lanceringen mogelijk te maken.

7 uur geleden
Koerdische leider: Koerden vallen weer onder staat Syrië

QAMISHLI (ANP/AFP) - De Syrisch-Koerdische leider Mazloum Abdi heeft gezegd dat de Koerdische autonome instellingen in het land volledig zijn geïntegreerd in de Syrische staat. Er breekt een nieuwe fase aan, volgens Abdi. Dit is een gevolg van onderhandelingen die leidden tot een overeenkomst tussen Damascus en de Koerden, die onder druk hun autonomie opgaven.

11 uur geleden