Topman Randstad Nederland optimistisch over toekomst uitzendmarkt
DIEMEN (ANP) - Hoewel uitzendconcern Randstad de resultaten in de eerste drie maanden van dit jaar zag verslechteren, stelt topman Jeroen Tiel van de Nederlandse tak van Randstad dat de toekomst er beter uit gaat zien voor het bedrijf. Bedrijven zijn voorzichtiger met het aannemen van personeel door moeilijkere economische omstandigheden, ziet Tiel. "Er wordt een pas op de plaats gemaakt, maar op de lange termijn verwachten we dat er weer groei gaat ontstaan."
Daarbij wijst Tiel erop dat Randstad meer doet dan alleen uitzenden. "We werken met alle mogelijke contractvormen, maar ik kan niet ontkennen dat er een afname in het aantal uitzendkrachten is. Uitzenden is zeker niet over, maar er is wel een verschuiving gaande."
Zo ziet het uitzendconcern dat het aantal online uitstaande vacatures ietwat daalt op maandbasis. "Ten opzichte van vorig jaar is het gedaald met 13 procent", zegt arbeidsmarktspecialist Bart van Krimpen van Randstad. Maar dat wil niet zeggen dat de arbeidsmarkt ontspant. "Met 380.000 openstaande vacatures zitten we nog steeds in een krappe arbeidsmarkt, zelfs als alle werklozen aan de slag zouden gaan houden we vacatures over."
Criteria
Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn er ongeveer 370.000 mensen in Nederland werkloos. Om onder de definitie van het CBS te vallen moet iemand aan drie criteria voldoen: de persoon heeft geen werk, moet direct beschikbaar zijn voor werk en is actief op zoek zijn naar een baan. "Maar er zijn ook genoeg mensen die maar aan één of twee eisen voldoen", voegt Van Krimpen toe. Daardoor is het volgens hem lastig om het onbenut arbeidspotentieel in Nederland vast te stellen.
Tiel vindt de cijfers duidelijk. "Het is helder als je kijkt naar ons groeipercentage, dat is minder dan vorig jaar. Onze omgeving is dusdanig veranderd, er wordt een pas op de plaats gemaakt en dat is zichtbaar."
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
15 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
19 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
21 uur geleden