Topman Randstad Nederland optimistisch over toekomst uitzendmarkt
DIEMEN (ANP) - Hoewel uitzendconcern Randstad de resultaten in de eerste drie maanden van dit jaar zag verslechteren, stelt topman Jeroen Tiel van de Nederlandse tak van Randstad dat de toekomst er beter uit gaat zien voor het bedrijf. Bedrijven zijn voorzichtiger met het aannemen van personeel door moeilijkere economische omstandigheden, ziet Tiel. "Er wordt een pas op de plaats gemaakt, maar op de lange termijn verwachten we dat er weer groei gaat ontstaan."
Daarbij wijst Tiel erop dat Randstad meer doet dan alleen uitzenden. "We werken met alle mogelijke contractvormen, maar ik kan niet ontkennen dat er een afname in het aantal uitzendkrachten is. Uitzenden is zeker niet over, maar er is wel een verschuiving gaande."
Zo ziet het uitzendconcern dat het aantal online uitstaande vacatures ietwat daalt op maandbasis. "Ten opzichte van vorig jaar is het gedaald met 13 procent", zegt arbeidsmarktspecialist Bart van Krimpen van Randstad. Maar dat wil niet zeggen dat de arbeidsmarkt ontspant. "Met 380.000 openstaande vacatures zitten we nog steeds in een krappe arbeidsmarkt, zelfs als alle werklozen aan de slag zouden gaan houden we vacatures over."
Criteria
Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn er ongeveer 370.000 mensen in Nederland werkloos. Om onder de definitie van het CBS te vallen moet iemand aan drie criteria voldoen: de persoon heeft geen werk, moet direct beschikbaar zijn voor werk en is actief op zoek zijn naar een baan. "Maar er zijn ook genoeg mensen die maar aan één of twee eisen voldoen", voegt Van Krimpen toe. Daardoor is het volgens hem lastig om het onbenut arbeidspotentieel in Nederland vast te stellen.
Tiel vindt de cijfers duidelijk. "Het is helder als je kijkt naar ons groeipercentage, dat is minder dan vorig jaar. Onze omgeving is dusdanig veranderd, er wordt een pas op de plaats gemaakt en dat is zichtbaar."
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
11 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
13 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
15 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
16 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
17 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden