Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Rabobank vraagt overheid om duidelijkheid rond stikstof

Topman Rabobank vraagt overheid om duidelijkheid rond stikstof

UTRECHT (ANP) - Boeren hebben dringend behoefte aan duidelijkheid over het stikstofdossier. Die oproep deed Rabobank-topman Stefaan Decraene bij de presentatie van de jaarcijfers van de bank. Volgens de topbankier worden veel investeringen in de toekomst van de landbouw nu uitgesteld.

De Belg zegt dat er sinds hij twee jaar geleden bij Rabobank begon voortdurend onzekerheid is. "Het landbouwakkoord is er uiteindelijk niet gekomen. Nu hebben we de hele onzekerheid met betrekking tot wetgeving", geeft hij aan. "Ik denk dat het de taak is van de overheid om duidelijkheid te brengen."

Rabobank merkt de onzekerheid bij zijn klanten. "Wij hebben als bank eerder 3 miljard euro ter beschikking gesteld om de transitie te gaan financieren. Maar van die 3 miljard is 500 miljoen opgenomen. Dus er is 2,5 miljard nog altijd ter beschikking tot 2030. Wat betekent dat? Dat betekent dat landbouwers toch afwachten in welke richting bepaalde wetgeving gaat. En dat is jammer, want landbouwers zijn ondernemers. Landbouwers willen investeren, maar moeten een duidelijk rechtskader hebben. En dat is er vandaag de dag jammer genoeg niet."

Ruwe inschatting

Ongeveer de helft van de veehouders die klant is bij de Rabobank heeft een nieuwe natuurvergunning nodig door stikstofuitspraken van de Raad van State in 2019 en 2024, kwam onlangs aan het licht. Volgens financieel directeur Bas Brouwers van de bank gaat het om een ruwe inschatting. "Waar het om ging, is dat een groot deel van de boeren waarschijnlijk te maken krijgt met dat probleem. En of het nou precies een half is of iets meer of iets minder, is eigenlijk niet het punt. Een materieel deel van de boeren zal daarmee geconfronteerd worden."

Decraene benadrukt dat Rabobank deze boeren in ieder geval niet in de steek zal laten. "Dat kunnen we niet maken, dat gaan we niet doen", stelt hij. "Deze bank is opgericht als een bank voor de landbouwers, dus we zullen onze verantwoordelijkheid daarbij nemen. En daar waar we kunnen helpen, naar de landbouwers toe." Decraene zegt ook "heel constructieve contacten" met het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur te hebben. Op de vraag of hij denkt dat er snel een oplossing kan komen, zegt hij. "Ik hoop het."

Meer uit Financieel

Google presenteert nieuwe smartphones met meer AI-mogelijkheden

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP) - Google heeft woensdag zijn nieuwste generatie smartphones gepresenteerd. De Pixel 10, die ook wordt gelanceerd in een Pro-, Pro XL- en opvouwbare variant, biedt volgens het techconcern meer mogelijkheden op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

11 minuten geleden
Laadpalenmaker Alfen verlaagt ook voor 2026 omzetverwachting

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft zijn omzetverwachting voor 2026 verlaagd. Het bedrijf bleef in het tweede kwartaal naar eigen zeggen kampen met moeilijke marktomstandigheden in alle bedrijfsonderdelen. Na het eerste kwartaal schatte Alfen al dat de omzet voor dit jaar lager zal uitvallen. Die toen bijgestelde prognose blijft nu gehandhaafd.

2 uur geleden
Sony verhoogt adviesprijs PlayStation 5 in VS met 50 dollar

TOKIO (ANP) - Sony verhoogt de prijs van zijn PlayStation 5 in de Verenigde Staten vanaf donderdag met 50 dollar. Het Japanse bedrijf is naar eigen zeggen tot dat besluit gekomen vanwege de "uitdagende economische omgeving". Zo heeft Sony te maken met de impact van de Amerikaanse importheffingen.

2 uur geleden
Verzekeraar ASR stijgt in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - ASR is woensdag hoger geƫindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verzekeraar heeft over de eerste helft van dit jaar een hogere operationele winst geboekt dan een jaar eerder, ook boven de verwachtingen van analisten. Daarnaast stegen ook de premie-inkomsten en sprak topman Jos Baeten van sterke resultaten. ASR steeg 1,8 procent.

3 uur geleden
AVV kondigt acties vrachtpiloten KLM aan na verlopen ultimatum

LEIDSCHENDAM (ANP) - Vrachtpiloten bij KLM gaan actievoeren, heeft vakbond AVV woensdag aangekondigd. Volgens de bond is KLM niet tegemoetgekomen aan de eisen in een ultimatum dat dinsdag is afgelopen. AVV, die het gros van de vrachtpiloten vertegenwoordigt, wil beginnen met werkonderbrekingen van vier uur op Schiphol.

4 uur geleden
Oud-Jumbo-topman Van Eerd in beroep tegen celstraf

AMSTERDAM (ANP) - Frits van Eerd gaat in hoger beroep tegen de celstraf die de rechtbank in Groningen hem heeft opgelegd in een witwaszaak. De rechter veroordeelde de voormalige topman van supermarktketen Jumbo eerder deze maand tot twee jaar cel voor witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.

4 uur geleden
Warenhuisketen Target zakt op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Warenhuisketen Target verloor woensdag kort na de opening van Wall Street 9,5 procent na de publicatie van een tegenvallend kwartaalrapport. Het bedrijf zag zijn omzet met bijna 2 procent dalen en kondigde ook het vertrek van topman Brian Cornell aan.

6 uur geleden