Topman Pieter Elbers van KLM vertrekt volgend jaar
AMSTELVEEN (ANP) - Pieter Elbers vertrekt volgend jaar als baas van luchtvaartmaatschappij KLM. De raad van commissarissen van KLM zegt dat "in goed overleg" is besloten Elbers niet voor een derde termijn op te laten gaan. Zijn huidige termijn loopt in mei 2023 af.
Volgens de commissarissen kan door de vroege bekendmaking de zoektocht naar een opvolger tijdig beginnen. Daarbij zou na de tweede termijn het herstructureringsplan dat onder Elbers wordt uitgevoerd grotendeels zijn afgerond.
Elbers zegt in een reactie zich tot het einde van zijn termijn volop te zullen blijven inzetten voor KLM. "Ik ben bijzonder trots op dit bedrijf en zijn geweldige medewerkers. Zeker in deze hectische en moeilijke tijden blijven zij de kracht van KLM", zo valt te lezen. Elbers zegt in een memo aan het personeel verder dat het nog te vroeg is om terug te blikken op dertig jaar bij KLM. Hij wijst erop dat er nog genoeg werk te verzetten is. Op 3 februari wordt door KLM juist vooruitgekeken op de toekomst waarbij een belangrijke rol is weggelegd voor duurzaamheid, aldus de scheidend topman. Hij spreekt verder van een "natuurlijk moment" waarop "dit soort besluiten" wordt genomen.
KLM-carrière
Elbers kwam eind 2014 aan het roer te staan van KLM. Hij was de opvolger van Camiel Eurlings, die destijds na een dienstverband van 1,5 jaar aan de kant werd geschoven. Tot aan de coronacrisis werden onder leiding van Elbers grote stappen gezet. Zo werd de winstgevendheid van KLM duidelijk verbeterd en werd er tevens meer geïnvesteerd. Elbers vroeg daarbij wel offers van het personeel.
In 2019 was er veel te doen over de herbenoeming van Elbers na zijn eerste termijn. Elbers zou door de directie van Air France-KLM worden gezien als een sta-in-de-weg bij de plannen van het moederbedrijf om de structuur te wijzigen. Hij lag meermaals dwars bij plannen die de autonomie van KLM zouden inperken. Zeker 25.000 KLM'ers ondertekenden destijds een petitie voor de herbenoeming van Elbers.
Elbers is ook lid van het Executive Comitee van Air France-KLM. Ook daar stapt hij uit. De regering prijst het werk van Elbers bij KLM. Ze heeft "veel waardering voor de jarenlange inzet van de heer Elbers voor de ontwikkeling van de Nederlandse luchtvaart en voor KLM in het bijzonder. Hij heeft er alles aan gedaan om KLM zo goed mogelijk door de crisis te loodsen en te werken aan herstel", laten de ministers Sigrid Kaag (Financiën) en Mark Harbers (Infrastructuur) weten.
Meer uit Financieel
KEULEN (ANP) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn maandag verder gezakt. Scheepvaart op de belangrijke vaarweg wordt daardoor verder verstoord. Het waterpeil bij Keulen bereikte een nieuw laagterecord en lijkt deze week nog verder te dalen. Bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt het waterpeil later deze week zelfs onder nul.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven moeten meer duidelijkheid geven over hoe online prijzen tot stand komen. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt. Voor consumenten is vaak onduidelijk hoe prijzen bij webwinkels, evenementen en luchtvaartmaatschappijen worden bepaald. Dat leidt tot misvattingen over de manier waarop prijzen tot stand zijn gekomen en schaadt het consumentenvertrouwen, volgens de toezichthouder.
5 uur geleden