Topman Pharming: omvallen SVB 'uniek moment', geld helemaal veilig
LEIDEN (ANP) - Het omvallen van de Amerikaanse Silicon Valley Bank (SVB) was volgens topman Sijmen de Vries van de Leidse biotechnoloog Pharming "toch iets van een uniek moment om mee te maken". Pharming had in totaal 45 miljoen dollar op rekeningen staan bij het failliete SVB, maar dankzij garanties van de Amerikaanse overheid voor tegoeden van rekeninghouders en de overname van de Britse tak van SVB door HSBC is dat geld "helemaal veilig", aldus De Vries.
Het bedrag is ongeveer een kwart van alle contanten die Pharming heeft. Volgens De Vries is het "fijn" dat Pharming het geld dankzij de Amerikaanse maatregelen "snel en volledig" heeft teruggekregen. Hij stelt dat al zou dat geld zelfs verloren zijn gegaan dat dit geen grote negatieve gevolgen voor Pharming zou hebben, want de kaspositie is volgens hem erg sterk. "Maar het zou wel heel irritant zijn geweest als je 45 miljoen zou kwijtraken op die manier", aldus De Vries.
De Vries zegt zich ook geen zorgen te maken over de gevolgen van de bredere onrust die is ontstaan in de bankensector door het omvallen van SVB voor Pharming. "We zijn een winstgevend bedrijf en we kunnen alle investeringen met gemak doen. We zijn geen typische start-up."
De topman stelt zelfs dat de onrust in de bankensector kansen kan bieden voor Pharming, bijvoorbeeld omdat andere biotechbedrijven het moeilijker krijgen met het aantrekken van financiering. "De biotechsector had het al moeilijk in dit klimaat en dit maakt het er niet makkelijker op. We zijn zeer intensief op zoek om rechten op bewezen werkzame producten in een laat stadium van ontwikkeling over te nemen. Of gewoon zelf zo’n biotechbedrijf over te nemen."
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.
22 minuten geledenGRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.
32 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De haven van Antwerpen-Brugge begon eind maart de eerste gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten te voelen. Dit had een beperkt effect op de overslag in het eerste kwartaal. Die daalde met 3,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. De haven schrijft de daling toe aan weersomstandigheden, een staking en zwakke export.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het handelsoverschot van de eurozone zal dit jaar waarschijnlijk sterk dalen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwen de economen van ING. Het overschot, oftewel het positieve verschil tussen de export en import, kan zelfs omslaan in een handelstekort als de Iranoorlog lang blijft voortslepen. Een tekort op de handelsbalans ontstaat wanneer er minder goederen en diensten worden geëxporteerd dan ingevoerd.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan 350.000 mensen hebben zich sinds maandag aangemeld voor de massaclaim tegen Odido. Dat meldt voorzitter Eliëtte Vaal van Consumers United in Court (CUIC), de privacystichting die een collectieve procedure tegen het telecombedrijf in het leven heeft geroepen. De stichting is de massaclaim gestart na een datalek waarbij gegevens van ruim 6 miljoen accounts zijn buitgemaakt.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het klachteninstituut Kifid heeft de eisen voor banken aangescherpt bij de beoordeling van bankhelpdeskfraude, waardoor consumenten sneller recht hebben op terugbetaling van hun schade. Dit geldt ook wanneer de klant nalatig is geweest.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties zijn bang dat ze op termijn financieel vastlopen en daardoor minder kunnen investeren in bijvoorbeeld nieuwe woningen. Om jaarlijks tienduizenden sociale huurwoningen te kunnen bouwen, steken ze zich in de schulden. Daardoor komt bij meer corporaties een financiële ondergrens in zicht die ze moeten bewaken om goedkoop te kunnen lenen, meldt brancheorganisatie Aedes.
1 uur geleden