Topman Pharming: omvallen SVB 'uniek moment', geld helemaal veilig
LEIDEN (ANP) - Het omvallen van de Amerikaanse Silicon Valley Bank (SVB) was volgens topman Sijmen de Vries van de Leidse biotechnoloog Pharming "toch iets van een uniek moment om mee te maken". Pharming had in totaal 45 miljoen dollar op rekeningen staan bij het failliete SVB, maar dankzij garanties van de Amerikaanse overheid voor tegoeden van rekeninghouders en de overname van de Britse tak van SVB door HSBC is dat geld "helemaal veilig", aldus De Vries.
Het bedrag is ongeveer een kwart van alle contanten die Pharming heeft. Volgens De Vries is het "fijn" dat Pharming het geld dankzij de Amerikaanse maatregelen "snel en volledig" heeft teruggekregen. Hij stelt dat al zou dat geld zelfs verloren zijn gegaan dat dit geen grote negatieve gevolgen voor Pharming zou hebben, want de kaspositie is volgens hem erg sterk. "Maar het zou wel heel irritant zijn geweest als je 45 miljoen zou kwijtraken op die manier", aldus De Vries.
De Vries zegt zich ook geen zorgen te maken over de gevolgen van de bredere onrust die is ontstaan in de bankensector door het omvallen van SVB voor Pharming. "We zijn een winstgevend bedrijf en we kunnen alle investeringen met gemak doen. We zijn geen typische start-up."
De topman stelt zelfs dat de onrust in de bankensector kansen kan bieden voor Pharming, bijvoorbeeld omdat andere biotechbedrijven het moeilijker krijgen met het aantrekken van financiering. "De biotechsector had het al moeilijk in dit klimaat en dit maakt het er niet makkelijker op. We zijn zeer intensief op zoek om rechten op bewezen werkzame producten in een laat stadium van ontwikkeling over te nemen. Of gewoon zelf zo’n biotechbedrijf over te nemen."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.
3 uur geleden