Topman Pharming kondigt na 16 jaar vertrek aan
LEIDEN (ANP) - Sijmen de Vries, de topman van Pharming, heeft na zestien jaar zijn vertrek aangekondigd bij het Leidse biotechnologische bedrijf. Dat meldt het concern bij de cijfers over het derde kwartaal. De Vries is niet beschikbaar voor herbenoeming en blijft tot de komende algemene aandeelhoudersvergadering in mei 2025 aan als topman. Hij staat sinds 2008 aan het roer van het beursgenoteerde bedrijf.
"Onze onderneming staat er op dit moment goed voor", zegt De Vries. Pharming zag de omzet in het derde kwartaal verder stijgen en ligt op koers om de groeidoelstelling voor dit jaar te halen. Het is volgens de vertrekkend topman het juiste moment "om plaats te maken voor een opvolger die Pharming naar het volgende hoofdstuk van haar groeistrategie zal leiden, voortbouwend op de prestaties van de afgelopen jaren".
Pharming heeft een bureau ingeschakeld om op zoek te gaan naar een opvolger. "Verdere aankondigingen zullen worden gedaan wanneer dit gepast is", meldt het bedrijf.
Meer uit Financieel
LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India reserveert miljarden om nadelige gevolgen voor de economie van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Dat maakte de Indiase minister van Financiƫn Nirmala Sitharaman vrijdag bekend. India heeft veel last van de fors gestegen olieprijzen, het land importeert bijna 90 procent van zijn jaarlijkse ruwe oliebehoeften.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal van 2025 een stuk minder hard gegroeid dan eerder gedacht. De Amerikaanse export, bestedingen van consumenten en overheidsuitgaven waren minder hoog dan bij een eerste raming werd aangenomen, maakte een statistiekbureau van het ministerie van Handel bekend.
4 uur geleden