Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Pandora: binnen 10 jaar kopen mensen vooral labdiamanten

Topman Pandora: binnen 10 jaar kopen mensen vooral labdiamanten

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten kopen binnen tien jaar meer diamanten die in een laboratorium zijn gemaakt dan gedolven diamanten, denkt de topman van de Deense sieradenfabrikant Pandora, Alexander Lacik. Volgens hem wordt het steeds duurder om sieraden te maken met gedolven diamanten en is de winning en productie ervan steeds nadeliger voor het klimaat.

Pandora is de grootste sieradenfabrikant van de wereld en lanceerde in juni zijn eerste sieradencollectie in Europa met diamanten uit een lab. De juwelen in die winkel in Kopenhagen worden volgens Lacik op een "verrassend hoog niveau" verkocht. "Wij zijn de eersten die laboratoriumdiamanten op de markt in Denemarken brengen, maar de ontvangst is tot nu toe heel positief", zegt hij in een interview met Bloomberg TV.

De sieradenmaker verkoopt ook sieraden met kunstmatige diamanten in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Australië, Brazilië en Mexico en wil dit wereldwijd uitrollen. De topman schat dat een vijfde van de totale markt op dit moment bestaat uit 'kweekdiamanten'.

Zirkonia

Labdiamanten zijn overigens niet hetzelfde als nepdiamanten zoals zirkonia. Labdiamanten zijn duurder om te maken en blijven langer mooi dan nepedelstenen

Pandora heeft in het tweede kwartaal 61 miljoen Deense kroon (zo'n 8,2 miljoen euro) aan sieraden met kunstdiamanten verkocht. Dit is slechts 1 procent van alle verkopen, maar wel een stijging van 88 procent vergeleken met een jaar eerder. Pandora wil dat de verkoop van juwelen met kunstdiamanten in 2026 is opgelopen naar 1 miljard kroon.

Drie jaar geleden meldde Pandora dat het in de toekomst alleen diamanten wil gebruiken die in een lab zijn gemaakt. Bij de delving en productie van ruwe diamanten komt volgens mensenrechtenorganisaties vaak dwangarbeid, kinderarbeid en andere vormen van uitbuiting voor. Dat paste niet meer bij het duurzaamheidsbeleid van de sieradenfabrikant. De goedkopere productie was voor Pandora ook een reden om labdiamanten te gebruiken en sieraden met de edelsteen zo voor een breder publiek betaalbaar te maken. Het bedrijf zei daarbij niet wanneer het geen gedolven diamanten meer gebruikt.

Meer uit Financieel

AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

30 minuten geleden
AEX-index verder omlaag na nieuwe aanvallen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.

59 minuten geleden
Nintendo rekent op minder Switch 2-verkopen, verhoogt prijs

KYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.

1 uur geleden
Ook klanten Reaal akkoord met schikking woekerpolisaffaire

DEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.

1 uur geleden
Commerzbank verhoogt winstverwachting en schrapt meer banen

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.

1 uur geleden
Sony rekent op hogere winst dankzij gametak

TOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony verwacht dit jaar de winst op te voeren, geholpen door betere resultaten van zijn gametak en muziekdivisie. Het bedrijf verkoopt onder andere de PlayStation 5-console en denkt ook meer eigen games te verkopen. Van de spelcomputers zelf verwacht Sony er juist minder te verkopen dan in het afgelopen boekjaar.

1 uur geleden
Toyota verwacht winstdaling dit jaar door Iranoorlog

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota verwacht dat de winst in het huidige boekjaar, dat loopt tot en met maart 2027, met een vijfde zal dalen. De onzekerheden over de kosten en leveringen door de oorlog in het Midden-Oosten drukken volgens de grootste autofabrikant ter wereld op de winst, ondanks de sterke vraag naar hybride modellen die de omzetgroei stimuleert.

2 uur geleden