Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman OpenAI door zus aangeklaagd voor seksueel misbruik

Topman OpenAI door zus aangeklaagd voor seksueel misbruik

SAINT LOUIS (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, is aangeklaagd door zijn zus. Ann Altman beschuldigt haar broer Sam Altman van jarenlang seksueel misbruik. De topman heeft de beweringen van zijn zus "volstrekt onwaar" genoemd.

Ann Altman (30) stelt in haar aanklacht dat Sam Altman (39) haar vanaf het eind van de jaren 90 heeft misbruikt en gemanipuleerd. Het misbruik zou zijn begonnen toen zij 3 jaar was en zijn gestopt toen de OpenAI-topman volwassen was en zij nog minderjarig. Zijn zus heeft hem op sociale media eerder al beschuldigd van misbruik.

Ze eist van haar broer een schadevergoeding en stelt dat ze ernstige emotionele schade heeft geleden. Ook zou ze steeds hogere medische kosten hebben voor haar psychische behandeling. Bloomberg News heeft het persoonlijk vermogen van Sam Altman vorig jaar geschat op meer dan 2 miljard dollar, ongeveer 1,9 miljard euro.

Reactie Altman

De aanklacht is ingediend bij de rechtbank in de Amerikaanse stad Saint Louis in Missouri. In die staat kunnen mensen aanklachten over seksueel misbruik in hun jeugd indienen totdat ze 31 jaar zijn.

Sam Altman reageerde via een bericht op X op de aanklacht. "Deze situatie veroorzaakt enorm veel pijn voor onze hele familie", stelt hij mede namens zijn moeder en broers.

Meer uit Financieel

FNV teleurgesteld over uitspraak in Uber-zaak, overweegt stappen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.

40 minuten geleden
Gemeenten moeten begrotingen meer richten op doelen, vindt BDO

EINDHOVEN (ANP) - Veel gemeenten baseren hun begrotingen te veel op het geld dat ze beschikbaar hebben en te weinig op hun doelen en de maatregelen waarmee ze die willen bereiken. Dit stelt accountants- en advieskantoor BDO bij de presentatie van de gemeentebegrotingen over 2024 en de verwachtingen voor de jaren tot en met 2029. Daardoor lopen ze het risico dat ze maatregelen nemen die niet goed blijken te werken.

1 uur geleden
Werkgeversclubs: handelsverdrag EU-India snel implementeren

DEN HAAG (ANP) - Het is van belang dat het dinsdag gesloten vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India snel wordt geïmplementeerd, stellen VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie. De werkgeversorganisaties noemen het cruciaal dat de EU nieuwe partnerschappen aangaat in het huidige geopolitieke tijdsgewricht.

1 uur geleden
Zelfstandige taxichauffeurs Uber zijn ondernemers, oordeelt hof

AMSTERDAM (ANP) - Zelfstandige chauffeurs die voor de taxidienst Uber rijden, zijn ondernemers en geen werknemers van het bedrijf. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dit dinsdag bepaald in het hoger beroep van Uber en zes chauffeurs in de jarenlange rechtszaak tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van taxichauffeurs die als zzp'er voor de taxidienst rijden.

1 uur geleden
Topmannen Duitse autobouwers positief over handelsdeal EU-India

BERLIJN (ANP/RTR) - De topmannen van de Duitse autobouwers Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz hebben positief gereageerd op het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India. In het dinsdag gesloten verdrag zijn onder andere afspraken gemaakt dat de importtarieven op Europese auto's van 110 procent naar 10 procent dalen.

2 uur geleden
Europese werkgeverslobby ziet kansen door handelsverdrag EU-India

BRUSSEL (ANP) - Het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India, dat dinsdag is gesloten, biedt nieuwe handels- en investeringsmogelijkheden voor Europese bedrijven. Dat zegt voorzitter van de Europese lobbygroep BusinessEurope Fredrik Persson.

2 uur geleden
Duitsland: nieuwe groeimogelijkheden door handelsdeal EU-India

BERLIJN (ANP/AFP) - De handelsdeal tussen de Europese Unie en India die dinsdag werd gesloten, zorgt voor nieuwe economische groeimogelijkheden. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil gezegd in een reactie. Zo worden de Indiase importheffingen op Europese auto's sterk verlaagd, wat gunstig is voor Duitse autobouwers.

3 uur geleden