Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman OpenAI door zus aangeklaagd voor seksueel misbruik

Topman OpenAI door zus aangeklaagd voor seksueel misbruik

SAINT LOUIS (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, is aangeklaagd door zijn zus. Ann Altman beschuldigt haar broer Sam Altman van jarenlang seksueel misbruik. De topman heeft de beweringen van zijn zus "volstrekt onwaar" genoemd.

Ann Altman (30) stelt in haar aanklacht dat Sam Altman (39) haar vanaf het eind van de jaren 90 heeft misbruikt en gemanipuleerd. Het misbruik zou zijn begonnen toen zij 3 jaar was en zijn gestopt toen de OpenAI-topman volwassen was en zij nog minderjarig. Zijn zus heeft hem op sociale media eerder al beschuldigd van misbruik.

Ze eist van haar broer een schadevergoeding en stelt dat ze ernstige emotionele schade heeft geleden. Ook zou ze steeds hogere medische kosten hebben voor haar psychische behandeling. Bloomberg News heeft het persoonlijk vermogen van Sam Altman vorig jaar geschat op meer dan 2 miljard dollar, ongeveer 1,9 miljard euro.

Reactie Altman

De aanklacht is ingediend bij de rechtbank in de Amerikaanse stad Saint Louis in Missouri. In die staat kunnen mensen aanklachten over seksueel misbruik in hun jeugd indienen totdat ze 31 jaar zijn.

Sam Altman reageerde via een bericht op X op de aanklacht. "Deze situatie veroorzaakt enorm veel pijn voor onze hele familie", stelt hij mede namens zijn moeder en broers.

Meer uit Financieel

Computerfabrikant HP gaat komende jaren tot 6000 banen schrappen

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.

1 uur geleden
Nvidia zakt op Wall Street na zorgen over concurrentie AI-chips

NEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.

1 uur geleden
Warner schikt zaak en start samenwerking met AI-muziekplatform

CAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.

2 uur geleden
Bloomberg: Hassett gezien als favoriet voor nieuwe Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.

4 uur geleden
Pantserhouwitsers krijgen beschermend net tegen drones

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.

4 uur geleden
ABN AMRO stijgt fors in AEX na banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.

6 uur geleden
Zeeuwse havens geraakt door stakingen in België

GENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.

6 uur geleden