Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman onlinebank bunq verwacht opnieuw recordgroei

Topman onlinebank bunq verwacht opnieuw recordgroei

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq verwacht dat de resultaten dit jaar beter zijn dan vorig jaar, ondanks dat de bank toen een recordjaar draaide en voor het eerst in haar bestaan winst boekte over het hele jaar. Dat zegt topman en oprichter Ali Niknam. "De zaken zien er goed uit. Het zou me verbazen als dit jaar niet beter is dan vorig jaar."

Afgelopen jaar boekte Bunq voor het eerst winst, 53,2 miljoen euro. Het leeuwendeel daarvan is te danken aan de gestegen rentes van centrale banken, waardoor de rente-inkomsten van de onlinebank verdubbelden ten opzichte van een jaar eerder. Ook het bedrag dat klanten van de bank gezamenlijk op hun rekening zetten nam flink toe. De gebruikerstegoeden verviervoudigden bijna naar ruim 6,9 miljard euro. "Op alle linies zijn we flink gegroeid", zegt Niknam.

Daarnaast haalde bunq vorig jaar 125 miljoen euro aan investeringen op bij aandeelhouders. Daarmee wil de onlinebank onder andere verder uitbreiden in het buitenland. Zo wil de bank later dit jaar opnieuw een aanvraag voor een bankvergunning in de Verenigde Staten doen en is het al langer bezig met een vergunning in het Verenigd Koninkrijk. Bunq vroeg vorig jaar al een bankvergunning in de VS aan, maar trok die begin dit jaar in omdat die niet voldeed aan alle eisen van de Amerikaanse toezichthouder. "Linksom of rechtsom, we gaan er komen."

Finn

Naast uitbreiding wil bunq ook meer doen met kunstmatige intelligentie. Zo introduceerde de bank vorig jaar al een AI-assistent genaamd Finn die gebruikers helpt met het beantwoorden van vragen.

Bunq werd in 2012 opgericht en kreeg in 2015 een Europese bankvergunning van De Nederlandsche Bank.

Meer uit Financieel

Vrachtwagenfabrikant MAN schrapt 2300 banen in Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - Vrachtwagen- en busfabrikant MAN wil in Duitsland ongeveer 2300 banen schrappen, meldt een woordvoerder aan persbureau dpa. De onderneming, die ook aan Nederlandse bedrijven levert, zegt te kampen met een aanhoudend zwakke markt voor trucks en de ingreep moet voor lagere kosten zorgen. Het geld dat MAN daarmee vrijspeelt, zou bedoeld zijn voor investeringen in nieuwe voertuigen zoals elektrische trucks.

15 minuten geleden
Topman TotalEnergies waarschuwt voor grote afhankelijkheid lng VS

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet voorkomen dat het te afhankelijk wordt van de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten. Dat zei topman Patrick Pouyanné van het grote Franse olie- en gasconcern TotalEnergies. De Europese Unie wil in 2027 de import van lng uit Rusland helemaal verbieden, wat weer de prijzen van Amerikaans gas kan aanjagen.

1 uur geleden
Chipbedrijven aan kop in groene AEX-index na cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stonden donderdag bij de grootste stijgers op de Amsterdamse beurs. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en bleef optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden.

1 uur geleden
Aziatische chipbedrijven flink hoger na resultaten Nvidia

TOKIO (ANP) - De Aziatische chipbedrijven gingen donderdag flink omhoog. Beleggers trokken zich op aan de beter dan verwachte resultaten van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Nvidia boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen hoger uit dan voorzien.

2 uur geleden
Meta verwijdert Australische tieners in december van platforms

CANBERRA (ANP/AFP) - Australiërs jonger dan 16 jaar worden vanaf 4 december van Instagram en Facebook verwijderd. Dat heeft moederbedrijf Meta donderdag gemeld. Het Australische parlement stemde vorig jaar in met het instellen van een verbod op sociale media voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. Dat gaat op 10 december in.

2 uur geleden
Verzekeraars stellen meer fraudegevallen vast

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben vorig jaar meer fraudegevallen vastgesteld. Volgens cijfers van het Centrum Bestrijding Verzekeringscriminaliteit van het Verbond van Verzekeraars ging het om ruim 9000 gevallen. Het gaat dan om fraude bij onterechte claims en het aanvragen van verzekeringen.

2 uur geleden
Werkloosheid blijft stabiel op 4 procent in oktober

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in oktober onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.

3 uur geleden