Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman onlinebank bunq verwacht opnieuw recordgroei

Topman onlinebank bunq verwacht opnieuw recordgroei

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq verwacht dat de resultaten dit jaar beter zijn dan vorig jaar, ondanks dat de bank toen een recordjaar draaide en voor het eerst in haar bestaan winst boekte over het hele jaar. Dat zegt topman en oprichter Ali Niknam. "De zaken zien er goed uit. Het zou me verbazen als dit jaar niet beter is dan vorig jaar."

Afgelopen jaar boekte Bunq voor het eerst winst, 53,2 miljoen euro. Het leeuwendeel daarvan is te danken aan de gestegen rentes van centrale banken, waardoor de rente-inkomsten van de onlinebank verdubbelden ten opzichte van een jaar eerder. Ook het bedrag dat klanten van de bank gezamenlijk op hun rekening zetten nam flink toe. De gebruikerstegoeden verviervoudigden bijna naar ruim 6,9 miljard euro. "Op alle linies zijn we flink gegroeid", zegt Niknam.

Daarnaast haalde bunq vorig jaar 125 miljoen euro aan investeringen op bij aandeelhouders. Daarmee wil de onlinebank onder andere verder uitbreiden in het buitenland. Zo wil de bank later dit jaar opnieuw een aanvraag voor een bankvergunning in de Verenigde Staten doen en is het al langer bezig met een vergunning in het Verenigd Koninkrijk. Bunq vroeg vorig jaar al een bankvergunning in de VS aan, maar trok die begin dit jaar in omdat die niet voldeed aan alle eisen van de Amerikaanse toezichthouder. "Linksom of rechtsom, we gaan er komen."

Finn

Naast uitbreiding wil bunq ook meer doen met kunstmatige intelligentie. Zo introduceerde de bank vorig jaar al een AI-assistent genaamd Finn die gebruikers helpt met het beantwoorden van vragen.

Bunq werd in 2012 opgericht en kreeg in 2015 een Europese bankvergunning van De Nederlandsche Bank.

Meer uit Financieel

'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

3 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

12 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

13 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

13 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

15 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

16 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

17 uur geleden