Topman olieproducent Rosneft staat achter de plannen van Trump
DOHA (ANP/RTR) - De topman van Rosneft, de grootste olieproducent van Rusland, heeft laten weten achter de aangekondigde maatregelen te staan van aankomend president Donald Trump van de Verenigde Staten. Vooral maatregelen om energieproducenten in de VS te beschermen konden rekenen op goedkeuring van topman Igor Sechin. Ook heeft hij Trumps plannen voor importtarieven voor goederen uit onder meer Europa verdedigd.
In Europa stuiten plannen van Trump op weerstand. In Rusland wordt de terugkeer van Trump in het Witte Huis in januari door sommigen met voorzichtig optimisme bekeken. Onder de huidige Amerikaanse president Joe Biden is de band tussen de twee landen bekoeld tot het grootste dieptepunt sinds het einde van de Koude Oorlog, onder meer door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
Sechin ziet de beloftes die Trump als presidentskandidaat heeft gedaan als "passende" economische maatregelen voor de VS", zei hij tijdens een conferentie in Qatar. Hij zei ook dat Trump waarschijnlijk alle productiebeperkingen voor koolwaterstoffen zou opheffen, belastingen zou verlagen en investeringen zou verleggen van "denkbeeldige" alternatieve bronnen naar de "echte" energiesector. Trump heeft beloofd Bidens klimaatbeleid terug te draaien en de VS opnieuw uit het klimaatakkoord van Parijs terug te trekken.
Daarnaast heeft Trump gedreigd importtarieven tot 20 procent op te leggen op goederen uit onder meer Europa. Ook China, Mexico en Canada dreigt hij importtarieven op te leggen. Over de maatregelen zei Sechin dat het "niet verrassend" is dat de landen en de EU "zullen moeten lijden". "Per slot van rekening is Donald Trump de president van de Verenigde Staten, niet van Mexico of Canada."
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
5 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
8 uur geleden