Topman olieproducent Rosneft staat achter de plannen van Trump
DOHA (ANP/RTR) - De topman van Rosneft, de grootste olieproducent van Rusland, heeft laten weten achter de aangekondigde maatregelen te staan van aankomend president Donald Trump van de Verenigde Staten. Vooral maatregelen om energieproducenten in de VS te beschermen konden rekenen op goedkeuring van topman Igor Sechin. Ook heeft hij Trumps plannen voor importtarieven voor goederen uit onder meer Europa verdedigd.
In Europa stuiten plannen van Trump op weerstand. In Rusland wordt de terugkeer van Trump in het Witte Huis in januari door sommigen met voorzichtig optimisme bekeken. Onder de huidige Amerikaanse president Joe Biden is de band tussen de twee landen bekoeld tot het grootste dieptepunt sinds het einde van de Koude Oorlog, onder meer door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
Sechin ziet de beloftes die Trump als presidentskandidaat heeft gedaan als "passende" economische maatregelen voor de VS", zei hij tijdens een conferentie in Qatar. Hij zei ook dat Trump waarschijnlijk alle productiebeperkingen voor koolwaterstoffen zou opheffen, belastingen zou verlagen en investeringen zou verleggen van "denkbeeldige" alternatieve bronnen naar de "echte" energiesector. Trump heeft beloofd Bidens klimaatbeleid terug te draaien en de VS opnieuw uit het klimaatakkoord van Parijs terug te trekken.
Daarnaast heeft Trump gedreigd importtarieven tot 20 procent op te leggen op goederen uit onder meer Europa. Ook China, Mexico en Canada dreigt hij importtarieven op te leggen. Over de maatregelen zei Sechin dat het "niet verrassend" is dat de landen en de EU "zullen moeten lijden". "Per slot van rekening is Donald Trump de president van de Verenigde Staten, niet van Mexico of Canada."
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.
52 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gewilde nieuwe Royal Pop-horloges die vanaf afgelopen weekend moesten worden verkocht in drie Nederlandse winkels van Swatch, zijn uit veiligheidsoverwegingen teruggestuurd naar het hoofdkantoor. Dat heeft Swatch gemeld aan het winkelpersoneel, zegt een medewerker dinsdag in de winkel in Utrecht tegen een verslaggever van het ANP.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.
2 uur geleden