Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman olieproducent Rosneft staat achter de plannen van Trump

Topman olieproducent Rosneft staat achter de plannen van Trump

DOHA (ANP/RTR) - De topman van Rosneft, de grootste olieproducent van Rusland, heeft laten weten achter de aangekondigde maatregelen te staan van aankomend president Donald Trump van de Verenigde Staten. Vooral maatregelen om energieproducenten in de VS te beschermen konden rekenen op goedkeuring van topman Igor Sechin. Ook heeft hij Trumps plannen voor importtarieven voor goederen uit onder meer Europa verdedigd.

In Europa stuiten plannen van Trump op weerstand. In Rusland wordt de terugkeer van Trump in het Witte Huis in januari door sommigen met voorzichtig optimisme bekeken. Onder de huidige Amerikaanse president Joe Biden is de band tussen de twee landen bekoeld tot het grootste dieptepunt sinds het einde van de Koude Oorlog, onder meer door de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

Sechin ziet de beloftes die Trump als presidentskandidaat heeft gedaan als "passende" economische maatregelen voor de VS", zei hij tijdens een conferentie in Qatar. Hij zei ook dat Trump waarschijnlijk alle productiebeperkingen voor koolwaterstoffen zou opheffen, belastingen zou verlagen en investeringen zou verleggen van "denkbeeldige" alternatieve bronnen naar de "echte" energiesector. Trump heeft beloofd Bidens klimaatbeleid terug te draaien en de VS opnieuw uit het klimaatakkoord van Parijs terug te trekken.

Daarnaast heeft Trump gedreigd importtarieven tot 20 procent op te leggen op goederen uit onder meer Europa. Ook China, Mexico en Canada dreigt hij importtarieven op te leggen. Over de maatregelen zei Sechin dat het "niet verrassend" is dat de landen en de EU "zullen moeten lijden". "Per slot van rekening is Donald Trump de president van de Verenigde Staten, niet van Mexico of Canada."

Meer uit Financieel

Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

2 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

3 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

5 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

22 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

1 dag geleden