Topman Nvidia vindt hoog energieverbruik voor AI geen probleem
HONGKONG (ANP/RTR) - De oprichter en topman van chipontwikkelaar Nvidia, Jensen Huang, vindt het geen probleem dat voor nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) steeds meer energie nodig is. Hij vertrouwt erop dat AI de wereld beter maakt, dus noemt hij "het gebruik van energie voor intelligentie de best denkbare toepassing".
De baas van Nvidia, 's werelds belangrijkste verkoper van chips voor AI-toepassingen, deed de uitspraken in Hongkong ter gelegenheid van het eredoctoraat dat hij daar kreeg uitgereikt. "Als de wereld meer energie verbruikt voor AI-fabrieken, zijn we een betere wereld."
Sinds de wedloop tussen bedrijven als OpenAI, Microsoft, Meta en Google om de geavanceerdste AI-toepassingen op de markt te zetten, groeien ook de zorgen over de impact op het klimaat. De taalmodellen waarmee zij werken hebben namelijk veel rekenkracht nodig, waardoor nog meer elektriciteit nodig is om datacenters al dat werk te laten doen. Onder andere Microsoft en Google meldden dit jaar dat hun CO2-uitstoot aanzienlijk was gestegen, wat deels te verklaren was door energieslurpende datacenters.
Mogelijkheden
Huang zelf geeft hoog op van de mogelijkheden die AI zou bieden om tot slimme oplossingen tegen de uitstoot van broeikasgassen te komen. Geavanceerde modellen kunnen helpen bij het ontdekken van reservoirs om CO2 op te slaan, nieuwe ontwerpen van windturbines of materialen voor energieopslag, meent de in Taiwan geboren Amerikaan.
Tijdens zijn bezoek aan Hongkong werd hij ook gevraagd naar de gevolgen voor de techsector van internationale handelsspanningen, die onder Donald Trump als Amerikaanse president dreigen op te lopen.
Wereldwijde samenwerking
"Open wetenschap door wereldwijde samenwerking bestaat al heel lang. Het is de basis van maatschappelijke vooruitgang en wetenschappelijke vooruitgang", zei Huang tegen journalisten. Die samenwerking blijft volgens hem bestaan. "Ik weet niet wat er zal gebeuren onder de nieuwe regering, maar wat er ook gebeurt, we balanceren de naleving van wetten met de vernieuwing van onze technologie en hulp aan klanten overal ter wereld", voegde hij eraan toe.
Nvidia, dat aanvankelijk groot werd met grafische kaarten voor games, is het afgelopen jaar uitgegroeid tot een van 's werelds waardevolste bedrijven. Op de beurs in New York heeft de onderneming een beurswaarde van bijna 3,5 biljoen (3500 miljard) dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
5 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
7 uur geleden