Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Nvidia vindt hoog energieverbruik voor AI geen probleem

Topman Nvidia vindt hoog energieverbruik voor AI geen probleem

HONGKONG (ANP/RTR) - De oprichter en topman van chipontwikkelaar Nvidia, Jensen Huang, vindt het geen probleem dat voor nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) steeds meer energie nodig is. Hij vertrouwt erop dat AI de wereld beter maakt, dus noemt hij "het gebruik van energie voor intelligentie de best denkbare toepassing".

De baas van Nvidia, 's werelds belangrijkste verkoper van chips voor AI-toepassingen, deed de uitspraken in Hongkong ter gelegenheid van het eredoctoraat dat hij daar kreeg uitgereikt. "Als de wereld meer energie verbruikt voor AI-fabrieken, zijn we een betere wereld."

Sinds de wedloop tussen bedrijven als OpenAI, Microsoft, Meta en Google om de geavanceerdste AI-toepassingen op de markt te zetten, groeien ook de zorgen over de impact op het klimaat. De taalmodellen waarmee zij werken hebben namelijk veel rekenkracht nodig, waardoor nog meer elektriciteit nodig is om datacenters al dat werk te laten doen. Onder andere Microsoft en Google meldden dit jaar dat hun CO2-uitstoot aanzienlijk was gestegen, wat deels te verklaren was door energieslurpende datacenters.

Mogelijkheden

Huang zelf geeft hoog op van de mogelijkheden die AI zou bieden om tot slimme oplossingen tegen de uitstoot van broeikasgassen te komen. Geavanceerde modellen kunnen helpen bij het ontdekken van reservoirs om CO2 op te slaan, nieuwe ontwerpen van windturbines of materialen voor energieopslag, meent de in Taiwan geboren Amerikaan.

Tijdens zijn bezoek aan Hongkong werd hij ook gevraagd naar de gevolgen voor de techsector van internationale handelsspanningen, die onder Donald Trump als Amerikaanse president dreigen op te lopen.

Wereldwijde samenwerking

"Open wetenschap door wereldwijde samenwerking bestaat al heel lang. Het is de basis van maatschappelijke vooruitgang en wetenschappelijke vooruitgang", zei Huang tegen journalisten. Die samenwerking blijft volgens hem bestaan. "Ik weet niet wat er zal gebeuren onder de nieuwe regering, maar wat er ook gebeurt, we balanceren de naleving van wetten met de vernieuwing van onze technologie en hulp aan klanten overal ter wereld", voegde hij eraan toe.

Nvidia, dat aanvankelijk groot werd met grafische kaarten voor games, is het afgelopen jaar uitgegroeid tot een van 's werelds waardevolste bedrijven. Op de beurs in New York heeft de onderneming een beurswaarde van bijna 3,5 biljoen (3500 miljard) dollar.

Meer uit Financieel

Flinke verliezen op Wall Street door hernieuwde AI-zorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag hard omlaaggegaan. Vooral techaandelen moesten het ontgelden door slecht ontvangen cijfers van grote techbedrijven en nieuwe zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen in AI. Onder meer Meta Platforms verloor fors nadat het moederbedrijf van Facebook de boeken had geopend.

5 uur geleden
NCSC onderzoekt eerste signalen van misbruik kwetsbaarheden PHP

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.

6 uur geleden
Moderna raakt kwart beurswaarde kwijt door mogelijk datalek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.

6 uur geleden
EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

SOESTERBERG (ANP) - Nederland moet vanwege de personeelskrapte in de bouwsector scherpere keuzes maken over wat het wil realiseren en wanneer. Dat heeft de directeur van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd bij de presentatie van een rapport over de verwachtingen voor de arbeidsmarkt in de bouw de komende jaren. Nederland wil veel meer nieuwe woningen bouwen, het net uitbreiden, verduurzamen en infrastructuur onderhouden, maar dat kan niet allemaal tegelijk, waarschuwt EIB-directeur Taco van Hoek. Bepaalde doelen, zoals gasloze wijken in 2050, zijn niet haalbaar en hebben meer tijd nodig, vindt hij.

7 uur geleden
Verkoop Gucci valt tegen, L'Oréal groeit wel hard

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van luxemerk Gucci zijn in het derde kwartaal harder gedaald dan kenners alom hadden verwacht, vooral door zwakke cijfers in China. Het herstelplan van het merk van het Franse luxeconcern Kering loopt al jaren moeizaam. Toch hebben niet alle westerse merken het moeilijk in het economisch minder goed presterende China. L'Oréal, dat ook veel producten heeft in lagere prijsklassen, groeit er juist hard.

7 uur geleden
Nog geen resultaat na gesprekken over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.

9 uur geleden
Leidse biotechnoloog Pharming na cijfers grote winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.

9 uur geleden