Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Nvidia vindt hoog energieverbruik voor AI geen probleem

Topman Nvidia vindt hoog energieverbruik voor AI geen probleem

HONGKONG (ANP/RTR) - De oprichter en topman van chipontwikkelaar Nvidia, Jensen Huang, vindt het geen probleem dat voor nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) steeds meer energie nodig is. Hij vertrouwt erop dat AI de wereld beter maakt, dus noemt hij "het gebruik van energie voor intelligentie de best denkbare toepassing".

De baas van Nvidia, 's werelds belangrijkste verkoper van chips voor AI-toepassingen, deed de uitspraken in Hongkong ter gelegenheid van het eredoctoraat dat hij daar kreeg uitgereikt. "Als de wereld meer energie verbruikt voor AI-fabrieken, zijn we een betere wereld."

Sinds de wedloop tussen bedrijven als OpenAI, Microsoft, Meta en Google om de geavanceerdste AI-toepassingen op de markt te zetten, groeien ook de zorgen over de impact op het klimaat. De taalmodellen waarmee zij werken hebben namelijk veel rekenkracht nodig, waardoor nog meer elektriciteit nodig is om datacenters al dat werk te laten doen. Onder andere Microsoft en Google meldden dit jaar dat hun CO2-uitstoot aanzienlijk was gestegen, wat deels te verklaren was door energieslurpende datacenters.

Mogelijkheden

Huang zelf geeft hoog op van de mogelijkheden die AI zou bieden om tot slimme oplossingen tegen de uitstoot van broeikasgassen te komen. Geavanceerde modellen kunnen helpen bij het ontdekken van reservoirs om CO2 op te slaan, nieuwe ontwerpen van windturbines of materialen voor energieopslag, meent de in Taiwan geboren Amerikaan.

Tijdens zijn bezoek aan Hongkong werd hij ook gevraagd naar de gevolgen voor de techsector van internationale handelsspanningen, die onder Donald Trump als Amerikaanse president dreigen op te lopen.

Wereldwijde samenwerking

"Open wetenschap door wereldwijde samenwerking bestaat al heel lang. Het is de basis van maatschappelijke vooruitgang en wetenschappelijke vooruitgang", zei Huang tegen journalisten. Die samenwerking blijft volgens hem bestaan. "Ik weet niet wat er zal gebeuren onder de nieuwe regering, maar wat er ook gebeurt, we balanceren de naleving van wetten met de vernieuwing van onze technologie en hulp aan klanten overal ter wereld", voegde hij eraan toe.

Nvidia, dat aanvankelijk groot werd met grafische kaarten voor games, is het afgelopen jaar uitgegroeid tot een van 's werelds waardevolste bedrijven. Op de beurs in New York heeft de onderneming een beurswaarde van bijna 3,5 biljoen (3500 miljard) dollar.

Meer uit Financieel

Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

7 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

8 uur geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

10 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

11 uur geleden
Arrest Hoge Raad kost kabinet dit jaar ruim kwart miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.

11 uur geleden
Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

13 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

13 uur geleden