Topman Musk lijkt enthousiasme over Teslafabriek Texas te peilen
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Tesla-topman Elon Musk lijkt gebruikers van Twitter te vragen of zijn bedrijf een nieuwe fabriek moet bouwen in Texas. De autoproducent is bezig om internationaal uit te breiden om te voldoen aan de snelgroeiende vraag naar Tesla's.
Musk stelde zijn 31 miljoen volgens op Twitter de vraag "Giga Texas?", met "Hell yeah" en "Nope" als antwoordmogelijkheden. Met die vraag lijkt de topman te hinten op de opening van een grote fabriek, een zogeheten Gigafactory, in Texas. Rond 09.00 uur (Nederlandse tijd) gaf 80 procent het positieve antwoord.
Dit jaar begon Tesla auto's te leveren vanuit de nieuwe fabriek in de Chinese stad Shanghai. De Amerikaanse president Donald Trump gaf recent te kennen dat hij verwacht dat de autoproducent ook het aantal fabrieken in de Verenigde Staten gaat uitbreiden.
Eerder zei Musk op Twitter dat hij zijn bedrijf van de beurs wilde halen, terwijl dat niet zo was. Dat kwam hem op een straf van de beurstoezichthouder SEC te staan. Musk moest een boete betalen, mocht geen beursgevoelige informatie twitteren en mocht geen voorzitter meer zijn van zijn bedrijf. Nu is hij alleen topman van Tesla.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
37 minuten geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
3 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
4 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiƫn heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
13 uur geleden