Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Musk lijkt enthousiasme over Teslafabriek Texas te peilen

Topman Musk lijkt enthousiasme over Teslafabriek Texas te peilen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Tesla-topman Elon Musk lijkt gebruikers van Twitter te vragen of zijn bedrijf een nieuwe fabriek moet bouwen in Texas. De autoproducent is bezig om internationaal uit te breiden om te voldoen aan de snelgroeiende vraag naar Tesla's.

Musk stelde zijn 31 miljoen volgens op Twitter de vraag "Giga Texas?", met "Hell yeah" en "Nope" als antwoordmogelijkheden. Met die vraag lijkt de topman te hinten op de opening van een grote fabriek, een zogeheten Gigafactory, in Texas. Rond 09.00 uur (Nederlandse tijd) gaf 80 procent het positieve antwoord.

Dit jaar begon Tesla auto's te leveren vanuit de nieuwe fabriek in de Chinese stad Shanghai. De Amerikaanse president Donald Trump gaf recent te kennen dat hij verwacht dat de autoproducent ook het aantal fabrieken in de Verenigde Staten gaat uitbreiden.

Eerder zei Musk op Twitter dat hij zijn bedrijf van de beurs wilde halen, terwijl dat niet zo was. Dat kwam hem op een straf van de beurstoezichthouder SEC te staan. Musk moest een boete betalen, mocht geen beursgevoelige informatie twitteren en mocht geen voorzitter meer zijn van zijn bedrijf. Nu is hij alleen topman van Tesla.

Meer uit Financieel

Lufthansa biedt ook op Portugese luchtvaartmaatschappij TAP

BERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.

27 minuten geleden
Wall Street zakt na afnemende hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.

49 minuten geleden
Tesla voert autoverkopen op, stijging valt analisten tegen

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft de verkoop van zijn elektrische auto's in het eerste kwartaal licht opgevoerd. Het door Elon Musk geleide bedrijf leverde iets meer dan 358.000 auto's af, ruim 6 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

53 minuten geleden
Duitse consumentenorganisaties kritisch over brandstofmaatregelen

BERLIJN (ANP/DPA) - Consumentenorganisaties in Duitsland denken dat de tankkosten voor automobilisten niet omlaag gaan ondanks een nieuwe maatregel om de stijging van de brandstofprijzen te beperken. Vanaf woensdag mogen pompstations in het land nog maar één keer per dag hun prijzen verhogen, rond het middaguur.

1 uur geleden
Aziatische horeca stapt naar hof voor regeling binnenhalen koks

WEESP (ANP) - Aziatische restaurants zetten hun juridische strijd tegen de Staat voort over het schrappen van een gunstige regeling voor het halen van koks van buiten de Europese Unie. De rechtbank in Den Haag oordeelde vorig jaar dat ze met hun klacht bij het verkeerde adres waren. In plaats van de civiele rechter zou de bestuursrechter over dit soort zaken beslissen. Tegen dat oordeel hebben de restaurants beroep ingesteld bij het gerechtshof in Den Haag.

2 uur geleden
Kifid: betaaldienst Klarna overtreedt kredietregels

DEN HAAG (ANP) - Betaaldienst Klarna heeft de regels voor consumentenkrediet ernstig geschonden, meldt financieel klachteninstituut Kifid. Klarna is de grootste aanbieder van 'koop nu, betaal later'. De geschilleninstantie zegt dat Klarna bij twee aankopen in een webwinkel geen verplichte kredietwaardigheidstoets heeft uitgevoerd.

2 uur geleden
TNO: accijnsverlaging brandstof is duur en ineffectief

DEN HAAG (ANP) - TNO vindt een verlaging van de accijnzen op brandstof een slecht plan. Dit geldt ondanks dat Nederlanders recordbedragen betalen aan de pomp en ons land het duurste van de EU is. Het onderzoeksbureau stelt dat de hoge brandstofprijzen een relatief kleine groep mensen met lage inkomens treffen die veel kilometers rijden. Een veel grotere, meer welvarende groep zou minder hard worden getroffen.

2 uur geleden