Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman moederbedrijf Douwe Egberts stapt op

Topman moederbedrijf Douwe Egberts stapt op

AMSTERDAM (ANP) - Topman Fabien Simon van JDE Peet's, het bedrijf achter merken als Douwe Egberts, Senseo en Pickwick, vertrekt. De Fransman legt met ingang van volgende maand zijn functie neer bij het koffie- en theebedrijf. Een reden voor zijn vertrek wordt niet gegeven. Een woordvoerder van het bedrijf stelt dat "er momenteel veel gebeurt" en dat hij niet meer kan zeggen dan in een persverklaring staat.

Simon haalde afgelopen jaren meerdere keren het nieuws. Zo zei hij in een interview afgelopen augustus dat JDE Peet's zich niet terug zal trekken uit Rusland. Hij vindt dat koffie en thee essentiële levensmiddelen zijn die ook Russen moeten kunnen blijven kopen, ondanks de Russische inval van Oekraïne.

In 2020 was er ophef over de hoge tekenbonus van 10 miljoen euro die Simon toegezegd was toen hij de leiding overnam bij JDE Peet's. Volgens de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) was een tekenbonus van dergelijke proporties nooit eerder ingezet bij een beursgenoteerde onderneming in Nederland. Simon kreeg de vergoeding als compensatie voor misgelopen beloningen bij zijn vorige werkgever JAB, de grootaandeelhouder van JDE Peet's.

Ervaring

Simons taken worden overgenomen door de Belg Luc Vandevelde die op interimbasis de leiding krijgt. Achter de schermen gaat JDE Peet's op zoek naar een nieuwe topbestuurder. Vandevelde heeft veel ervaring in de sector. Zo was hij eerder topman van het Britse winkelconcern Marks & Spencer.

In de verklaring wordt Simon bedankt voor zijn jaren bij het bedrijf. Dat was een periode met grote economische tegenwind, wordt benadrukt. Simon kreeg onder meer te maken met de coronacrisis en een hard oplopende inflatie. "Namens het bestuur wensen wij Fabien veel succes bij zijn toekomstige inspanningen", staat er ook. Simon stelt zelf in het bericht dat hij het een eer vond om leiding te mogen geven aan het bedrijf.

Het aan de beurs in Amsterdam genoteerde JDE Peet's slaagde er vorig jaar in om de omzet licht op te voeren tot circa 8,2 miljard euro. Dat kwam onder meer doordat het bedrijf opnieuw prijsverhogingen had doorgevoerd. De nettowinst daalde wel flink en de cijfers werden slecht ontvangen door beleggers. De beurswaarde van JDE Peet's, dat wereldwijd meer dan 21.000 werknemers telt, is in de jaren dat Simon de leiding had bijna gehalveerd.

Meer uit Financieel

OpenAI pauzeert werk met krachtigste AI na nieuw incident

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.

18 minuten geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

13 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

14 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

16 uur geleden
Bloomberg: Cruz zegt dat Witte Huis export diesel niet verbiedt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.

17 uur geleden
Reisorganisatie past routes aan om overstromingen Bangkok

BANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.

18 uur geleden
China en VS gaan 'communicatiekanaal' voor AI-incidenten opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.

20 uur geleden