Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman moederbedrijf Blokker: verkoop Intertoys mislukt

Topman moederbedrijf Blokker: verkoop Intertoys mislukt

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van Intertoys is op het laatste moment afgeketst. Dat zegt de nieuwe topman Ynse Stapert van Mirage Retail Groep, moederbedrijf van de winkels van Blokker, Intertoys en Miniso, in een interview met het FD. Het bedrijf wilde de speelgoedwinkels verkopen om het winkelconcern weer financieel gezond te maken.

"Voor ons was belangrijk dat de koper het businessplan zou ondersteunen. We wilden Intertoys een goede nieuwe thuishaven geven. Uiteindelijk waren we met één partij heel ver in gesprek, maar dat is vrij onverwacht op het laatste moment beëindigd, na de feestdagen. De redenen die werden gegeven, waren voor ons vrij onduidelijk. Daar konden we niet veel mee", aldus Stapert tegen de krant.

Mirage heeft nu besloten Intertoys een jaar lang uit de verkoop te halen. "'Ik hoef niet uit te leggen dat de markt voor dit soort transacties in een tijd van oplopende rente uitdagend is. Het heeft op dit moment geen zin actief te zoeken naar een nieuwe koper voor de winkels. Maar dat is niet erg. Ze maken winst."

12 miljoen euro winst

Donderdag publiceerde Mirage resultaten over boekjaar 2022, dat liep van 1 februari 2022 tot en met 31 januari vorig jaar. Daarin staat onder meer dat de speelgoedwinkelketen in die periode bijna 12 miljoen euro winst boekte voor aftrek van onder meer belastingen. Mirage verwacht dat Intertoys in 2023 ongeveer net zoveel winst heeft gemaakt. De keten is volgens zijn eigenaar sterker gegroeid dan de markt en won marktaandeel.

Blokker leed echter 11 miljoen euro verlies. De eigenaar denkt dat Blokker het afgelopen jaar met een min van 2 miljoen euro wel minder verliesgevend is geworden. Daarbij wijst Mirage op een "erg positieve" decembermaand, met veel klanten in de winkels en in de webshop.

Faillisement BCC

In zijn geheel kwam Mirage ook in de rode cijfers. Het negatief resultaat bedroeg 43 miljoen euro. Dat komt volgens Mirage grotendeels door de moeilijkheden bij BCC, dat vorig jaar september failliet ging. Zonder BCC kwam het resultaat uit op een min van 6 miljoen euro.

Mirage denkt tussen 1 februari vorig jaar en 31 januari dit jaar weer een winst te hebben gemaakt van 2 miljoen euro, ondanks de hogere kosten voor loon, energie en huur. "Met een gezonde omzetstijging en verbetering van de marge zijn duidelijke stappen gezet richting winstgevendheid in de komende jaren", zegt Stapert.

Meer uit Financieel

Nederlandse CO2-uitstoot gestegen door toename in energiesector

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse uitstoot van CO2 is in 2025 met 2,3 procent gestegen tot 72 megaton. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) in zijn jaarverslag. Volgens de NEa kwam die stijging vooral doordat de energiesector meer uitstootte omdat meer elektriciteit werd geproduceerd voor export naar het buitenland.

59 minuten geleden
FT: Zweden beschuldigt Rusland van manipuleren cijfers economie

STOCKHOLM (ANP) - Rusland manipuleert systematisch economische gegevens om de westerse bondgenoten van Oekraïne te misleiden. Zo willen de Russen hen laten geloven dat hun economie de druk van oorlogsuitgaven en westerse sancties kan doorstaan. Dat heeft Thomas Nilsson, het hoofd van de Zweedse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, gezegd in een interview met de Financial Times.

1 uur geleden
Kifid krijgt fors meer klachten over financiële dienstverleners

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben fors meer klachten ingediend over verzekeraars, banken en andere financiële dienstverleners bij klachteninstituut Kifid. Het instituut ontving vorig jaar in totaal 7832 klachten, ruim 1800 meer dan in 2024.

1 uur geleden
AEX-index zakt na nieuwe sluiting Straat van Hormuz door Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie en gas werden daardoor weer duurder na de forse prijsdalingen op vrijdag.

1 uur geleden
Fiscus en Dienst Toeslagen: geld per 1 mei naar rekening Rabobank

DEN HAAG (ANP) - Consumenten en bedrijven moeten geld dat ze betalen aan de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen vanaf 1 mei overmaken naar een ander rekeningnummer. Ook mensen die belasting of te veel ontvangen toeslagen terugkrijgen van deze diensten, krijgen dat vanaf volgende maand via een rekeningnummer van Rabobank. Hiervoor waarschuwen de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen.

2 uur geleden
Werkgevers: reiskostenvergoeding kan niet overal zomaar omhoog

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers gaan waarschijnlijk niet allemaal hun reiskostenvergoedingen voor personeel verhogen als het kabinet de onbelaste kilometervergoeding opschroeft van 23 naar 25 cent. En als ze dat wel doen kan dat bij bedrijven ook ten koste gaan van de loonruimte, waarschuwt werkgeversvereniging AWVN maandag na onderzoek onder bijna vierhonderd over het algemeen grotere bedrijven.

3 uur geleden
Bondskanselier Merz gaat crisisoverleg over brandstof houden

HANNOVER (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat crisisoverleg houden over de zekerheid van brandstofleveringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft Merz gezegd bij de opening van de grote industriële handelsbeurs Hannover Messe. Volgens Merz zal die bijeenkomst van de nationale veiligheidsraad in Berlijn zeer snel plaatsvinden.

3 uur geleden