Topman moederbedrijf Blokker: verkoop Intertoys mislukt
AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van Intertoys is op het laatste moment afgeketst. Dat zegt de nieuwe topman Ynse Stapert van Mirage Retail Groep, moederbedrijf van de winkels van Blokker, Intertoys en Miniso, in een interview met het FD. Het bedrijf wilde de speelgoedwinkels verkopen om het winkelconcern weer financieel gezond te maken.
"Voor ons was belangrijk dat de koper het businessplan zou ondersteunen. We wilden Intertoys een goede nieuwe thuishaven geven. Uiteindelijk waren we met één partij heel ver in gesprek, maar dat is vrij onverwacht op het laatste moment beëindigd, na de feestdagen. De redenen die werden gegeven, waren voor ons vrij onduidelijk. Daar konden we niet veel mee", aldus Stapert tegen de krant.
Mirage heeft nu besloten Intertoys een jaar lang uit de verkoop te halen. "'Ik hoef niet uit te leggen dat de markt voor dit soort transacties in een tijd van oplopende rente uitdagend is. Het heeft op dit moment geen zin actief te zoeken naar een nieuwe koper voor de winkels. Maar dat is niet erg. Ze maken winst."
12 miljoen euro winst
Donderdag publiceerde Mirage resultaten over boekjaar 2022, dat liep van 1 februari 2022 tot en met 31 januari vorig jaar. Daarin staat onder meer dat de speelgoedwinkelketen in die periode bijna 12 miljoen euro winst boekte voor aftrek van onder meer belastingen. Mirage verwacht dat Intertoys in 2023 ongeveer net zoveel winst heeft gemaakt. De keten is volgens zijn eigenaar sterker gegroeid dan de markt en won marktaandeel.
Blokker leed echter 11 miljoen euro verlies. De eigenaar denkt dat Blokker het afgelopen jaar met een min van 2 miljoen euro wel minder verliesgevend is geworden. Daarbij wijst Mirage op een "erg positieve" decembermaand, met veel klanten in de winkels en in de webshop.
Faillisement BCC
In zijn geheel kwam Mirage ook in de rode cijfers. Het negatief resultaat bedroeg 43 miljoen euro. Dat komt volgens Mirage grotendeels door de moeilijkheden bij BCC, dat vorig jaar september failliet ging. Zonder BCC kwam het resultaat uit op een min van 6 miljoen euro.
Mirage denkt tussen 1 februari vorig jaar en 31 januari dit jaar weer een winst te hebben gemaakt van 2 miljoen euro, ondanks de hogere kosten voor loon, energie en huur. "Met een gezonde omzetstijging en verbetering van de marge zijn duidelijke stappen gezet richting winstgevendheid in de komende jaren", zegt Stapert.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland laten deze week de sterkste stijging zien sinds maart vorig jaar. Dat constateert hypotheekadviesketen De Hypotheekshop. Sinds de VS en Israël een kleine maand geleden Iran aanvielen lopen de rentes duidelijk op.
5 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt cosmeticaverkopers Sephora en Benefit Cosmetics, beide eigendom van het Franse luxeconcern LVMH, om mogelijke oneerlijke handelspraktijken. Het onderzoek is gericht op de marketing van producten voor volwassenen aan kinderen en tieners.
30 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jarenlang is er voor miljoenen per jaar gefraudeerd met de bpm-belasting bij de import van tweedehands motoren. Dat vermoedt RAI Vereniging, die berichtgeving hierover door De Telegraaf bevestigt. De branchekoepel schreef eerder over soortgelijke fraude met de import van tweedehands auto's. Volgens Tom Crooijmans, voorzitter van de sectie motoren bij RAI Vereniging, is dit probleem bij motoren "mogelijk nog groter".
2 uur geledenMECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos wil zijn naam veranderen in Lakefront Biotherapeutics. Dat meldt het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf bij het publiceren van zijn jaarverslag.
2 uur geleden