Topman moederbedrijf Blokker: verkoop Intertoys mislukt
AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van Intertoys is op het laatste moment afgeketst. Dat zegt de nieuwe CEO Ynse Stapert van Mirage Retail Groep, moederbedrijf van de winkels van Blokker, Intertoys en Miniso, in een interview met het FD. Het bedrijf wilde de speelgoedwinkels verkopen om het winkelconcern weer financieel gezond te maken.
"Voor ons was belangrijk dat de koper het businessplan zou ondersteunen. We wilden Intertoys een goede nieuwe thuishaven geven. Uiteindelijk waren we met één partij heel ver in gesprek, maar dat is vrij onverwacht op het laatste moment beëindigd, na de feestdagen. De redenen die werden gegeven, waren voor ons vrij onduidelijk. Daar konden we niet veel mee", aldus Stapert tegen de krant.
Mirage heeft nu besloten Intertoys een jaar lang uit de verkoop te halen. "'Ik hoef niet uit te leggen dat de markt voor dit soort transacties in een tijd van oplopende rente uitdagend is. Het heeft op dit moment geen zin actief te zoeken naar een nieuwe koper voor de winkels. Maar dat is niet erg. Ze maken winst."
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - Stakende medewerkers zorgen voor schade bij wasserijen. Volgens directeur van brancheorganisaties FTN en Netex, Arthur Linssen, verschilde de impact van een door FNV opgezette staking woensdag sterk per bedrijf, maar was in sommige gevallen sprake van "serieuze productieterugval". Ondernemers in de textielverzorgingsbranche vrezen dat komende dagen nog meer stakingen volgen.
37 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia mag bestuurders van de Nijmeegse chipmaker voor de Nederlandse rechter laten verhoren. Maar aan dat verhoor zitten wel beperkingen, heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Uitstel van een hervorming van de belasting voor spaargeld en beleggingen in box 3 kan funest zijn voor particuliere verhuurders. Daarvoor waarschuwt belangenbehartiger Vastgoed Belang in een reactie op uitgelekte begrotingsplannen van het kabinet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten. Beleggers handelden voorzichtig, terwijl de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran de olieprijzen verder opdreven. Hierdoor lijkt het ook steeds waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een nieuwe renteverhoging komt.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vanaf Eindhoven Airport zijn zes vluchten van Ryanair vertrokken zonder ruimbagage na een storing van de veiligheidscontrole op het vliegveld. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep Brabant. Vluchten van andere maatschappijen liepen vertraging op.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koerswinsten aan de handel begonnen, na de verliezen van de afgelopen dagen. Beleggers op Wall Street blijven voorzichtig door de gestegen olieprijzen en de onrust op de obligatiemarkt. Bij de bedrijven was computermaker Dell Technologies een winnaar door goed ontvangen kwartaalcijfers.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies schrapt wereldwijd ongeveer 3300 banen, oftewel 10 procent van zijn personeelsbestand. De Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps wil het aantal managementlagen verminderen en geld vrijmaken voor onder meer zelfrijdende robotaxi's.
4 uur geleden