Topman Marko van Red Bull prijst Ferrari: zij zetten de toon
IMOLA (ANP) - De tijden zijn veranderd in de Formule 1. Niet Mercedes, maar Ferrari is nu het te kloppen team. "Ferrari is het nieuwe topteam. Zij zetten de toon", zegt topman Helmut Marko van Red Bull, het team van wereldkampioen Max Verstappen. "Ferrari is tot nog toe goed op elk circuit, bij elke temperatuur en op elk type band", aldus de Oostenrijker in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia Romagna op het circuit van Imola.
Charles Leclerc is na drie races de leider in het kampioenschap. De coureur van Ferrari won al twee grands prix (Bahrein en Australië) en heeft in de stand 34 punten voorsprong op de nummer 2, George Russell van Mercedes. Verstappen verging het heel want minder goed. Hij viel al twee keer uit en staat zesde met 46 punten achterstand op Leclerc.
De Nederlander moest in de laatste race in Melbourne zijn RB18 na 38 van de 56 ronden met technische problemen aan de kant zetten. Hij lag toen tweede. Marko vertelde eerder op de Oostenrijkse televisie dat een scheur in de brandstofleiding de oorzaak van de uitvalbeurt was. "We denken dat dit kwam door het stuiteren van de auto. Motorleverancier Honda heeft ons verzekerd dat dit probleem voor de volgende race is opgelost", aldus Marko. In de openingsrace van het seizoen in Bahrein viel Verstappen ook uit vanwege problemen met de brandstoftoevoer.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
4 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
9 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
11 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
13 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
16 uur geleden