Topman Marko van Red Bull prijst Ferrari: zij zetten de toon
IMOLA (ANP) - De tijden zijn veranderd in de Formule 1. Niet Mercedes, maar Ferrari is nu het te kloppen team. "Ferrari is het nieuwe topteam. Zij zetten de toon", zegt topman Helmut Marko van Red Bull, het team van wereldkampioen Max Verstappen. "Ferrari is tot nog toe goed op elk circuit, bij elke temperatuur en op elk type band", aldus de Oostenrijker in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia Romagna op het circuit van Imola.
Charles Leclerc is na drie races de leider in het kampioenschap. De coureur van Ferrari won al twee grands prix (Bahrein en Australië) en heeft in de stand 34 punten voorsprong op de nummer 2, George Russell van Mercedes. Verstappen verging het heel want minder goed. Hij viel al twee keer uit en staat zesde met 46 punten achterstand op Leclerc.
De Nederlander moest in de laatste race in Melbourne zijn RB18 na 38 van de 56 ronden met technische problemen aan de kant zetten. Hij lag toen tweede. Marko vertelde eerder op de Oostenrijkse televisie dat een scheur in de brandstofleiding de oorzaak van de uitvalbeurt was. "We denken dat dit kwam door het stuiteren van de auto. Motorleverancier Honda heeft ons verzekerd dat dit probleem voor de volgende race is opgelost", aldus Marko. In de openingsrace van het seizoen in Bahrein viel Verstappen ook uit vanwege problemen met de brandstoftoevoer.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
4 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
1 dag geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
1 dag geleden