Topman Marko van Red Bull prijst Ferrari: zij zetten de toon
IMOLA (ANP) - De tijden zijn veranderd in de Formule 1. Niet Mercedes, maar Ferrari is nu het te kloppen team. "Ferrari is het nieuwe topteam. Zij zetten de toon", zegt topman Helmut Marko van Red Bull, het team van wereldkampioen Max Verstappen. "Ferrari is tot nog toe goed op elk circuit, bij elke temperatuur en op elk type band", aldus de Oostenrijker in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia Romagna op het circuit van Imola.
Charles Leclerc is na drie races de leider in het kampioenschap. De coureur van Ferrari won al twee grands prix (Bahrein en Australië) en heeft in de stand 34 punten voorsprong op de nummer 2, George Russell van Mercedes. Verstappen verging het heel want minder goed. Hij viel al twee keer uit en staat zesde met 46 punten achterstand op Leclerc.
De Nederlander moest in de laatste race in Melbourne zijn RB18 na 38 van de 56 ronden met technische problemen aan de kant zetten. Hij lag toen tweede. Marko vertelde eerder op de Oostenrijkse televisie dat een scheur in de brandstofleiding de oorzaak van de uitvalbeurt was. "We denken dat dit kwam door het stuiteren van de auto. Motorleverancier Honda heeft ons verzekerd dat dit probleem voor de volgende race is opgelost", aldus Marko. In de openingsrace van het seizoen in Bahrein viel Verstappen ook uit vanwege problemen met de brandstoftoevoer.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
36 minuten geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
48 minuten geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
2 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
7 uur geledenADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
8 uur geledenADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.
8 uur geleden