Topman Marko van Red Bull bevestigt gesprekken met Sainz
SHANGHAI (ANP/DPA) - Topman Helmut Marko van het Formule 1-team Red Bull heeft bevestigd dat het team in gesprek is met de Spanjaard Carlos Sainz over een contract. "Maar hij heeft ook een zeer lucratief aanbod van Audi waar wij niet overheen kunnen", zegt hij in de Oostenrijkse krant Kleine Zeitung.
Sainz zit na dit jaar zonder contract bij Ferrari omdat Lewis Hamilton overkomt van Mercedes. De Spanjaard, dit jaar winnaar van de Grote Prijs van Australië, zei eerder dat hij wel graag snel duidelijkheid heeft over zijn toekomst in de Formule 1. Deze week liet hij door Sky Sports optekenen dat hij nog geen idee heeft waar hij volgend jaar rijdt.
Aston Martin is in ieder geval afgevallen, want die renstal heeft veteraan Fernando Alonso langer aan zich gebonden. Red Bull heeft wel een plek voor 2025 naast Max Verstappen, want het contract van de Mexicaan Sergio Pérez loopt aan het einde van dit jaar af.
Vertrouwen
Sainz begon zijn carrière in de Formule 1 in 2015 bij Toro Rosso, het zusterteam van Red Bull. Hij reed toen samen met Verstappen, die een jaar later promotie maakte naar Red Bull. "Het deed Carlos destijds wel pijn dat we bij Red Bull op Verstappen vertrouwden en niet op hem", zegt Marko.
Audi heeft nog niets bekendgemaakt over de rijdersbezetting vanaf 2026, het jaar waarin de Formule 1 overstapt op een ander motorreglement en de Duitse fabrikant instapt als eigenaar van Sauber.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP/AFP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de kwartfinales van het masterstoernooi van Shanghai. De aanstaande nummer 1 van de wereldranglijst won met 7-6 (6) 4-6 7-6 (1) van Aleksandr Boeblik uit Kazachstan. Hij treft de Australiër Alex de Minaur in de volgende ronde.
15 uur geledenMOSKOU/ROTTERDAM (ANP) - De Russische gymfederatie is boos op Nederland, omdat regerend wereldkampioene meerkamp Angelina Melnikova geen visum heeft gekregen om in Rotterdam mee te kunnen doen aan de WK turnen. Ook twee andere topturnsters, Viktoria Listoenova en Anna Kalmykova, is een visum ontzegd.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/BELGA) - Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna verruilt Netcompany INEOS volgend jaar voor Lidl-Trek. De 30-jarige Italiaan heeft een contract getekend voor drie seizoenen, tot en met 2029, zo meldt de Duitse wielerploeg.
18 uur geledenKIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
1 dag geleden