Topman Marko van Red Bull bevestigt gesprekken met Sainz
SHANGHAI (ANP/DPA) - Topman Helmut Marko van het Formule 1-team Red Bull heeft bevestigd dat het team in gesprek is met de Spanjaard Carlos Sainz over een contract. "Maar hij heeft ook een zeer lucratief aanbod van Audi waar wij niet overheen kunnen", zegt hij in de Oostenrijkse krant Kleine Zeitung.
Sainz zit na dit jaar zonder contract bij Ferrari omdat Lewis Hamilton overkomt van Mercedes. De Spanjaard, dit jaar winnaar van de Grote Prijs van Australië, zei eerder dat hij wel graag snel duidelijkheid heeft over zijn toekomst in de Formule 1. Deze week liet hij door Sky Sports optekenen dat hij nog geen idee heeft waar hij volgend jaar rijdt.
Aston Martin is in ieder geval afgevallen, want die renstal heeft veteraan Fernando Alonso langer aan zich gebonden. Red Bull heeft wel een plek voor 2025 naast Max Verstappen, want het contract van de Mexicaan Sergio Pérez loopt aan het einde van dit jaar af.
Vertrouwen
Sainz begon zijn carrière in de Formule 1 in 2015 bij Toro Rosso, het zusterteam van Red Bull. Hij reed toen samen met Verstappen, die een jaar later promotie maakte naar Red Bull. "Het deed Carlos destijds wel pijn dat we bij Red Bull op Verstappen vertrouwden en niet op hem", zegt Marko.
Audi heeft nog niets bekendgemaakt over de rijdersbezetting vanaf 2026, het jaar waarin de Formule 1 overstapt op een ander motorreglement en de Duitse fabrikant instapt als eigenaar van Sauber.
Meer uit Sport
BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
16 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
18 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
18 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
20 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
20 uur geleden