Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Marko van Red Bull bevestigt gesprekken met Sainz

Topman Marko van Red Bull bevestigt gesprekken met Sainz

SHANGHAI (ANP/DPA) - Topman Helmut Marko van het Formule 1-team Red Bull heeft bevestigd dat het team in gesprek is met de Spanjaard Carlos Sainz over een contract. "Maar hij heeft ook een zeer lucratief aanbod van Audi waar wij niet overheen kunnen", zegt hij in de Oostenrijkse krant Kleine Zeitung.

Sainz zit na dit jaar zonder contract bij Ferrari omdat Lewis Hamilton overkomt van Mercedes. De Spanjaard, dit jaar winnaar van de Grote Prijs van Australië, zei eerder dat hij wel graag snel duidelijkheid heeft over zijn toekomst in de Formule 1. Deze week liet hij door Sky Sports optekenen dat hij nog geen idee heeft waar hij volgend jaar rijdt.

Aston Martin is in ieder geval afgevallen, want die renstal heeft veteraan Fernando Alonso langer aan zich gebonden. Red Bull heeft wel een plek voor 2025 naast Max Verstappen, want het contract van de Mexicaan Sergio Pérez loopt aan het einde van dit jaar af.

Vertrouwen

Sainz begon zijn carrière in de Formule 1 in 2015 bij Toro Rosso, het zusterteam van Red Bull. Hij reed toen samen met Verstappen, die een jaar later promotie maakte naar Red Bull. "Het deed Carlos destijds wel pijn dat we bij Red Bull op Verstappen vertrouwden en niet op hem", zegt Marko.

Audi heeft nog niets bekendgemaakt over de rijdersbezetting vanaf 2026, het jaar waarin de Formule 1 overstapt op een ander motorreglement en de Duitse fabrikant instapt als eigenaar van Sauber.

Meer uit Sport

Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

13 minuten geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

3 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

3 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

3 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

4 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace Miami, zege voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.

4 uur geleden
Estafetteploegen 4x400 meter naar finale World Relays, WK zeker

GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.

5 uur geleden