Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Marko bezweert: Red Bull verdwijnt niet uit Formule 1

Topman Marko bezweert: Red Bull verdwijnt niet uit Formule 1

BERLIJN (ANP) - Het overlijden van oprichter Dietrich Mateschitz van energiedrank Red Bull heeft geen gevolgen voor het voortbestaan van het Formule 1-team met wereldkampioen Max Verstappen. "Ons succes spreekt voor zich. Niemand hoeft zich zorgen te maken dat Red Bull in de nabije toekomst uit de Formule 1 zal verdwijnen", zegt topman Helmut Marko van het raceteam in een interview met Sport Bild. "We zijn nog lang niet klaar met onze missie. We willen meer races en meer titels winnen."

Het overlijden van de Oostenrijker Mateschitz, die goed bevriend was met Marko, heeft tot een opdeling van de directie van het concern geleid. Oliver Mintzlaff, die algemeen directeur was van Bundesligaclub RB Leipzig, heeft een van de drie directeursposten gekregen en Red Bull Racing valt nu onder zijn verantwoordelijkheid.

"Hoe de samenwerking precies vorm gaat krijgen en wie welke rol krijgt, ligt nog open. We zullen daar de komende weken over spreken met de heer Mintzlaff. Onze grote kracht is altijd geweest dat wij veel knappe koppen in het team hebben die niet eerst een vergadering met toezichthouders nodig hebben om iets in gang te zetten", aldus Marko, die Verstappen al op 16-jarige leeftijd inlijfde bij het Formule 1-team van de energiedrankfabrikant.

Verstappen won dit jaar vijftien grands prix en kroonde zich voor het tweede jaar op rij tot wereldkampioen. Marko verwacht volgend jaar sterkere tegenstand van Mercedes-coureur Lewis Hamilton en Ferrari-rijder Charles Leclerc. "Dat worden zijn grootste rivalen. Maar ik maak me weinig zorgen. We zitten op een goed spoor voor 2023 en met Max hebben we de allerbeste coureur in huis."

Meer uit Sport

EK judo in 2027 na 22 jaar weer in Nederland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.

2 uur geleden
Van der Poel laat concurrentie kansloos in Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.

2 uur geleden
'Verstappen blijft nog lang bij Red Bull racen in de Formule 1'

AMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.

3 uur geleden
Brand overtuigend de beste in wereldbekercross Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.

4 uur geleden
Ajax speelt gelijk in uitduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).

20 uur geleden
Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

1 dag geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

1 dag geleden