Topman Marko bezweert: Red Bull verdwijnt niet uit Formule 1
BERLIJN (ANP) - Het overlijden van oprichter Dietrich Mateschitz van energiedrank Red Bull heeft geen gevolgen voor het voortbestaan van het Formule 1-team met wereldkampioen Max Verstappen. "Ons succes spreekt voor zich. Niemand hoeft zich zorgen te maken dat Red Bull in de nabije toekomst uit de Formule 1 zal verdwijnen", zegt topman Helmut Marko van het raceteam in een interview met Sport Bild. "We zijn nog lang niet klaar met onze missie. We willen meer races en meer titels winnen."
Het overlijden van de Oostenrijker Mateschitz, die goed bevriend was met Marko, heeft tot een opdeling van de directie van het concern geleid. Oliver Mintzlaff, die algemeen directeur was van Bundesligaclub RB Leipzig, heeft een van de drie directeursposten gekregen en Red Bull Racing valt nu onder zijn verantwoordelijkheid.
"Hoe de samenwerking precies vorm gaat krijgen en wie welke rol krijgt, ligt nog open. We zullen daar de komende weken over spreken met de heer Mintzlaff. Onze grote kracht is altijd geweest dat wij veel knappe koppen in het team hebben die niet eerst een vergadering met toezichthouders nodig hebben om iets in gang te zetten", aldus Marko, die Verstappen al op 16-jarige leeftijd inlijfde bij het Formule 1-team van de energiedrankfabrikant.
Verstappen won dit jaar vijftien grands prix en kroonde zich voor het tweede jaar op rij tot wereldkampioen. Marko verwacht volgend jaar sterkere tegenstand van Mercedes-coureur Lewis Hamilton en Ferrari-rijder Charles Leclerc. "Dat worden zijn grootste rivalen. Maar ik maak me weinig zorgen. We zitten op een goed spoor voor 2023 en met Max hebben we de allerbeste coureur in huis."
Meer uit Sport
DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
3 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
4 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
6 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
7 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
7 uur geleden