Topman Maleisisch bedrijf erkent enkele gevallen van 'sodomie'
KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Het hoofd van het Maleisische conglomeraat Global Ikhwan Services and Business (GISB), dat ervan wordt beschuldigd tehuizen te hebben geleid waar honderden kinderen en jongeren naar verluidt seksueel zijn misbruikt, zegt dat er "één of twee" gevallen van sodomie zijn geweest. Hij ontkent andere beschuldigingen van wangedrag.
De politie heeft deze week meer dan vierhonderd kinderen gered uit tehuizen die volgens de autoriteiten werden beheerd door GISB, een islamitisch bedrijf dat ook wordt beschuldigd van uitbuiting van zijn werknemers. Gezondheidsonderzoeken toonden aan dat veel van de kinderen verwondingen hadden die consistent waren met fysiek en seksueel misbruik, en bij dertien van hen was sprake van sodomie, meldde de politie vrijdag.
GISB ontkende de tehuizen te hebben beheerd en alle beschuldigingen van misbruik en uitbuiting van werknemers. Maar in een video die zaterdag op de officiële Facebook-pagina van GISB werd geplaatst, zei topman Nasiruddin Ali dat het bedrijf enkele ongespecificeerde wetten had overtreden. "Ik wil de wetten niet de schuld geven. Het is waar dat we fouten hebben gemaakt in de ogen van de wet, maar had er niet eerst wat advies of overleg kunnen plaatsvinden?", zei hij.
Diverse invallen
De politie-razzia's op de liefdadigheidshuizen in twee Maleisische staten deze week volgden nadat verschillende islamitische leiders de regering hadden opgeroepen om GISB's activiteiten te onderzoeken.
Op zijn website beschrijft Global Ikhwan Services and Business zichzelf als een Maleisisch conglomeraat met als visie het implementeren van de islamitische levenswijze in lijn met de leerstellingen van de profeet Mohammed. GISB erkent banden met de religieuze sekte Al-Arqam, die in 1994 werd verboden. Het bedrijf heeft echter geprobeerd zich te distantiëren van de praktijken en overtuigingen van de groep, die door de regering als ketters worden beschouwd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Tesla hoorde dinsdag bij de verliezers op de beurzen in New York na publicatie van de verkoopprognoses van analisten. Daaruit kwam naar voren dat de leveringen in de laatste maanden van dit jaar volgens de kenners mogelijk lager uitpakken dan veel beleggers voorzien. Het aandeel zakte op de een na laatste handelsdag van het jaar ruim 1 procent.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De populariteit van Labubu-knuffels lijkt over zijn hoogtepunt heen, vrezen beleggers. De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, de maker van de kleine pluchen monsters met puntige oren en gekartelde tanden, is op de beurs in Hongkong sinds augustus al zo'n 44 procent gezakt. Daardoor is omgerekend meer dan 20 miljard euro aan beurswaarde weggevaagd.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China eist van chipfabrikanten dat ze minstens 50 procent in China geproduceerde apparatuur gebruiken als ze hun productiecapaciteit in het land willen uitbreiden. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een van de grootste maatregelen tot nu toe van de regering in Beijing om de afhankelijkheid van buitenlandse technologie te verminderen.
6 uur geledenROME (ANP/DPA/BELGA) - De Italiaanse regering heeft na jaren van weerstand de productie van alcoholvrije wijn goedgekeurd. Daarvoor hebben de ministeries van Financiën en Landbouw een decreet ondertekend, een definitieve goedkeuring waar de Italiaanse wijnindustrie lang op heeft gewacht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Eurostar start de dienstregeling van de treinen van en naar Londen weer op, meldt het bedrijf. Eerder dinsdag schrapte Eurostar alle treinritten van en naar Londen tot nader order vanwege problemen met de bovenleiding in de Kanaaltunnel. Inmiddels is de tunnel weer deels open.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts hebben dinsdag de zoektocht in gang gezet naar een nieuw bestuur voor vakbond FNV. "We zoeken mensen die samen met de leden de vakbond weer stevig aan tafel brengen, aan de cao-tafel, op de werkvloer en in politiek Den Haag", zegt Asscher, een van de twee tijdelijke toezichthouders bij de vakbond.
9 uur geleden