Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Maersk: schepen mijden mogelijk nog maanden Rode Zee

Topman Maersk: schepen mijden mogelijk nog maanden Rode Zee

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Containerschepen van de Deense rederij Maersk blijven de Rode Zee mogelijk nog maandenlang mijden, zegt topman Vincent Clerc in een interview met de Britse zakenkrant Financial Times. Sinds vorige maand mijdt een van de grootste containerrederijen ter wereld de belangrijke vaarroute tussen Azië en Europa, nadat Houthi-rebellen uit Jemen meerdere keren schepen van Maersk hadden aangevallen.

Sinds de aanval laat Maersk zijn schepen om Afrika heen varen. Houthi-rebellen vallen geregeld vrachtschepen in de Rode Zee aan als vergelding voor geweld door Israël in de Gazastrook. Volgens de baas van de internationale scheepvaartorganisatie IMO hebben achttien logistieke bedrijven besloten deze vaarroute te mijden. De omleiding maakt de reis volgens de topman van Maersk 13.000 kilometer langer en kost per container honderden dollars meer aan onder meer brandstof. De rederij heft nu een extra toeslag.

De situatie in de Rode Zee kan grote gevolgen hebben voor consumenten, de beschikbaarheid van producten en de wereldwijde economie, aldus Clerc. "Op de korte termijn kan dit grote verstoringen veroorzaken aan het eind van januari, februari en in maart", waarschuwt hij. Als het probleem niet wordt opgelost, liggen schepen binnenkort niet meer op de juiste plaats en dat vormt een bedreiging voor de logistiek en wereldwijde toeleveringketens, voegt Clerc daaraan toe.

Door de aanvallen op schepen in de Rode Zee daalde de wereldwijde handel in december met 1,3 procent vergeleken met november, meldt het Duitse economische onderzoeksinstituut Ifw. Momenteel gaan elke dag zo'n 200.000 containers door de Rode Zee. De maand daarvoor waren dat er veel meer, namelijk 500.000.

Meer uit Financieel

ECB-president: wereldorde verandert, maar het is geen breuk

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.

17 minuten geleden
Toch geen staking bij Nederlandse kunststoffabrieken Envalior

EMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.

23 minuten geleden
Amsterdam bood defensiebedrijf CSG snelste en grootste beursgang

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.

1 uur geleden
Defensiebedrijf CSG opent hoger op eerste handelsdag in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.

3 uur geleden
Fastned leent tot 200 miljoen euro, deels van overheid

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.

3 uur geleden
Bioplasticmaker Avantium zakt op Damrak na vertraging bij fabriek

AMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 9 procent lager gezet.

3 uur geleden
CSG haalt miljarden op met grootste defensiebeursgang ooit

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.

4 uur geleden