Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman LinkedIn kondigt vertrek aan

Topman LinkedIn kondigt vertrek aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jeff Weiner van LinkedIn geeft de dagelijkse leiding bij het zakelijke sociale netwerk uit handen. Met ingang van juni neemt Ryan Roslansky de positie van topman over. Weiner blijft nog wel betrokken, in de rol van uitvoerend voorzitter.

Weiner stond elf jaar aan het roer en wil zich komende tijd meer kunnen bezighouden met projecten buiten LinkedIn. Hij was al topman voordat LinkedIn in 2016 voor meer dan 26 miljard dollar werd ingelijfd door Microsoft. De laatste jaren is het sociale netwerk een zelfstandig onderdeel van dat veel grotere techconcern.

Het vertrek van Weiner zat er al een tijdje aan te komen. Meestal vertrekt de zittende bestuurder bij een overgenomen bedrijf na twee tot drie jaar. Opvolger Roslansky werkt ook al een hele tijd bij LinkedIn. Hij zal straks direct gaan rapporteren aan Microsoft-baas Satya Nadella.

Meer uit Financieel

Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.

17 minuten geleden
Strengere regels voor elektrische autobouwers in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.

1 uur geleden
Frankrijk verwacht minder tarwe door hittegolven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse tarweoogst, de grootste van Europa, krimpt dit seizoen naar verwachting doordat een reeks hittegolven de opbrengsten verlaagt. De totale graanproductie wordt voor het seizoen dat deze maand is begonnen geraamd op 32 miljoen ton. Dat is 4 procent minder dan vorig jaar en ook lager dan het langjarig gemiddelde, staat in een rapport van het Franse landbouwministerie.

2 uur geleden
FT: Azië rukt op als inkomstenbron voor Amerikaanse banken

LONDEN (ANP) - Europa dreigt dit jaar door Azië te worden ingehaald als het gaat om inkomsten uit de aandelenhandel voor grote Amerikaanse investeringsbanken, meldt de Financial Times zaterdag. Europa is nu nog de op één na grootste bron van inkomsten voor de bankensector, na de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Grotere AI-zorgen en nieuw model drukken stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. De verkoopgolf onder chipfabrikanten werd vrijdag heviger. Beleggers maken zich steeds meer zorgen dat de enorme uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) van techbedrijven steeds moeilijker te rechtvaardigen zijn.

13 uur geleden
Bloomberg: Apple spreekt regering over schikking mededingingszaak

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple praat met het Amerikaanse ministerie van Justitie over het schikken van een rechtszaak uit 2024 waarin het techbedrijf wordt beschuldigd van het overtreden van de mededingingswetgeving. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

15 uur geleden
AEX-index sluit weer onder de 1100 punten om AI-zorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag lager gesloten tot onder de 1100 punten. Donderdag bereikte de hoofdindex voor het eerst ooit een slotstand boven die grens, nadat de AEX een dag eerder al tussentijds dat aantal aantikte. Maar vrijdag zorgden onder meer de koersverliezen van de chipbedrijven voor een lagere slotstand.

18 uur geleden