Topman LinkedIn kondigt vertrek aan
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jeff Weiner van LinkedIn geeft de dagelijkse leiding bij het zakelijke sociale netwerk uit handen. Met ingang van juni neemt Ryan Roslansky de positie van topman over. Weiner blijft nog wel betrokken, in de rol van uitvoerend voorzitter.
Weiner stond elf jaar aan het roer en wil zich komende tijd meer kunnen bezighouden met projecten buiten LinkedIn. Hij was al topman voordat LinkedIn in 2016 voor meer dan 26 miljard dollar werd ingelijfd door Microsoft. De laatste jaren is het sociale netwerk een zelfstandig onderdeel van dat veel grotere techconcern.
Het vertrek van Weiner zat er al een tijdje aan te komen. Meestal vertrekt de zittende bestuurder bij een overgenomen bedrijf na twee tot drie jaar. Opvolger Roslansky werkt ook al een hele tijd bij LinkedIn. Hij zal straks direct gaan rapporteren aan Microsoft-baas Satya Nadella.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.
40 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen. Bondskanselier Friedrich Merz kondigde daarvoor een accijnsverlaging op benzine en diesel van 17 cent per liter aan.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Nederlandse slachterijen hebben in het eerste kwartaal van 2026 het laagste aantal varkens verwerkt sinds 2009. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. De terugval hangt samen met stoppersregelingen in de varkenshouderij, die de sector de afgelopen jaren aanzienlijk hebben doen krimpen.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Het datalek bij Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen van de 5,8 miljoen leden. Eerder werd al bekend dat er in Nederland van 200.000 mensen gegevens waren buitgemaakt, maar de keten zit ook nog in vijf andere landen. Basic-Fit zegt iedereen die getroffen is te hebben geïnformeerd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Modehuis Dolce & Gabbana heeft Stefano Cantino aangesteld als nieuwe mede-topman. Cantino was eerder topman van het Italiaanse modehuis Gucci. Bij Dolce & Gabbana maakte medeoprichter Stefano Gabbana vrijdag zijn vertrek als voorzitter wereldkundig.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Tsjechische vuurwapenfabrikant Colt CZ Group komt deze week naar de beurs in Amsterdam. Vanaf woensdag moeten aandelen in het bedrijf aan het Damrak verhandelbaar zijn. Het gaat niet om een normale beursgang, maar om een tweede notering voor Colt CZ, dat al sinds 2020 een beursnotering in Praag heeft. Er worden ook geen nieuwe aandelen uitgegeven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de vrees voor een nieuwe escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. President Donald Trump kondigde aan dat de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz gaat blokkeren na het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in Islamabad afgelopen weekend. Die zeestraat is een belangrijke transportroute voor olie en gas uit het Midden-Oosten. Iran heeft laten weten de blokkade niet te zullen toestaan.
2 uur geleden